שתף קטע נבחר

אזרחים ותיקים יוכלו לשלם במזומן בתחבורה הציבורית

שרת התחבורה רגב הודיעה שהחל מעוד שבועיים יוכלו אזרחים ותיקים, תושבי יו"ש ומלווים לעיוורים לשלם במזומן באוטובוסים. זאת לאחר מקרים בהם קשישים, שאינם מתורגלים בשימוש ברב קו, הורדו מהאוטובוס

 

 

מחסור של 3,000 נהגי אוטובוס (צילום: גיל יוחנן )
ארכיון(צילום: גיל יוחנן )

 

שרת התחבורה מירי רגב הנחתה היום (ב') את הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לאפשר תשלום במזומן בתחבורה הציבורית, שהופסק בפרוץ הקורונה. התשלום יתאפשר לקשישים המוגדרים כ"אזרח וותיק", תושבי יהודה ושומרון ומלווים של נוסעים עיוורים.

 

כזכור, בשבועות האחרונים אירעו מספר מקרים בהם נוסעים קשישים שאינם מתורגלים בשימוש ברב קוו נקלעו לסיטואציות שבהם הם הורדו מהאוטובוס. כפי שפורסם ב-ynet במשרד התחבורה התקיימה עבודת מטה בעניין.

 

מירי רגב (צילום: משרד התחבורה )
המהלך תואם עם נציגי הנהגים. מירי רגב(צילום: משרד התחבורה )

 

 

 

בנוסף, על פי הודעת השרה, "תושבי יהודה ושומרון נהנו באופן מסורתי מהנחת מזומן בקווים מסוימים במקרה של תשלום במזומן וכעת הקלה זו תאפשר להם להמשיך וליהנות מהנחות אלה".

 

בלשכת שרת התחבורה הדגישו כי המהלך תואם עם נציגי נהגי האוטובוסים (שבדרך כלל מתנגדים לתשלום במזומן, א.ז) ומימושו יחל ב-12.7 כדי לאפשר לחברות התחבורה להיערך ליישומו.

 

 

רגב הסבירה "אנחנו מחברים את ישראל גם בימי הקורונה ודואגים לתחבורה עם נשמה. הבטחתי לטפל במצוקת הקשישים שציפו לפתרונות שיאפשרו להם את הניידות החברתית והנגישות התחבורתית, באמצעות התחבורה הציבורית בכלל והאוטובוסים בפרט. הנחתי את אנשי הרשות הארצית לתחבורה ציבורית לעקוב מקרוב אחר יישום ההנחיה בשטח ולוודא כי אנו שומרים על בטיחות הנהגים והנוסעים כאחד, באופן ראוי ומידתי".

 

החלטת השרה נוגדת את המדיניות שהובילה עד כה הפקידות במשרד לצמצום השימוש במזומן בתחבורה ציבורית ומעבר לאפליקציות תשלום בטלפונים חכמים. ההחלטה שנועדה מחד להקל על הנהג, שלא יצטרך להתעסק עם מזומן בזמן הנהיגה, הפכה מאידך את השימוש בתחבורה הציבורית עבור קשישים לבלתי נסבל. השיא הגיע כשתועדו מקרים בהם קשישים הורדו מהאוטובוס כי לא יכלו לשלם במזומן כלל, בהתאם להחלטת המשרד.

 

זו לא הפעם הראשונה שרגב מובילה מדיניות נגד עמדת הפקידות. כך למשל היא תקיים בשבוע הבא דיון על עתידן של האפליקציות לתשלום בתחבורה ציבורית ודחתה את כניסתן לתוקף שתוכננה ליום רביעי הקרוב – עד למועד לא ידוע. זאת בעקבות פערי מחירים בין הפריפריה למרכז ובעקבות בעיות רבות הקשורות בזכותם לפרטיות של משתמשי התחבורה הציבורית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים