שתף קטע נבחר

צבע אדום באשכול, כנראה עקב זליגת ירי מסיני

התרעה הופעלה בשטח פתוח סמוך לגבול, בצה"ל אמרו כי אין מדובר בירי רקטי. מהפרטים הראשוניים עולה כי הפיצוץ נשמע בעקבות ירי תועה משטח מצרים

 

נפילת פצמ
צילום ארכיון(צילום: דוברות המשטרה )

התרעת צבע אדום הופעלה במועצה האזורית אשכול, ככל הנראה בעקבות זליגת ירי משטח מצרים: ממועצת אשכול נמסר כי ההתרעה הופעלה בשטח פתוח מעט לפני השעה 21:00 בערב (יום ב'), סמוך לגבול באזור דרום המועצה. בצה"ל אמרו כי ההתרעה הופעלה כתוצאה "מירי שאינו רקטי".  

 

במועצת אשכול ציינו כי נשמע פיצוץ והוסיפו כמה דקות לאחר מכן: "לאחר בדיקה, לא בוצע שיגור לשטחנו. הפעלת ההתרעה וקול הנפץ שנשמע הם כתוצאה מירי לא רקטי מחוץ לשטחנו". מהפרטים הראשוניים עולה כי ככל הנראה מדובר בירי תועה של מקלעים משטח סיני.

 

בליל שבת האחרון נורו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל, וביישובים במועצה האזורית שער הנגב נשמעה אזעקת צבע אדום. לאחר מכן התברר כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הרקטה השנייה נפלה בתוך הרצועה.

 

 

מקורות פלסטיניים ברצועת עזה אמרו ל-ynet כי מאחורי הירי עמדו אנשי הג'יהאד האיסלאמי. אך ייתכן שזו הייתה החלטה מקומית של פעילי הג'יהאד, ולא החלטה של הנהגת הארגון.

 

בתגובה על הירי, כלי טיס של חיל האוויר תקפו יעדים ברצועה. דובר צה"ל מסר כי הותקפו יעדים של חמאס בדרום הרצועה, בין היתר סדנה לייצור רקטות ותשתיות לייצור אמצעי לחימה של הארגון.

 

חמאס אמר בתגובה על התקיפה כי "התוקפנות הישראלית נגד רצועת עזה הלילה היא הרחבה של התוקפנות נגד הפלסטינים בירושלים ובגדה המערבית. היא רק תגדיל את נחישותנו להתמודד מול תוכנית הסיפוח בגדה".

 

שבוע קודם לכן זוהה שיגור רקטה משטח רצועת עזה לעבר ישראל - אחרי חודש וחצי של שקט. אזור הנפילה היה סמוך לקיבוץ במועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. כתוצאה מהשיגור הופעלה התרעה ביישומון ובשטח פתוח בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות  המשטרה
ארכיון
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים