שתף קטע נבחר

הישראלית לשעבר שנחשדת בניסיון לגייס לחיזבאללה: "שב"כ חי באשליות"

ביירות חמוד, שנישאה ללבנוני והואשמה על-ידי שב"כ שניסתה לגייס לארגון הטרור ערביות ישראליות מהגליל, טוענת: "מ-2013 הם רודפים אחריי, חודשיים וחצי הייתי בחקירות ולא מצאו כלום כי אין כלום - מלבד האשליות שבראש שלהם". בעלה בילאל: "מדינה כובשת שחיה באשליות ושטויות"

ניסיון לגייס ערבים ישראלים לריגול ()
ביירות חמוד ובילאל ביזרי. "הכול אשליות"

לאחר ששירות הביטחון הכללי הודיע היום (שלישי) על חשיפת ניסיון לגייס לחיזבאללה ערביות ישראליות מהגליל על ידי ביירות חמוד - ישראלית לשעבר שנישאה לגבר לבנוני - הגיבה חמוד בדף הפייסבוק שלה: "אין כלום, הכול אשליות. מ-2013 הם רודפים אחריי, חודשיים וחצי הייתי בחקירות ולא מצאו כלום כי אין כלום, מלבד האשליות שבראש שלהם".

 

תגובתה הגיעה לאחר שמשב"כ נמסר שבתחילת החודש נחקרו שתי תושבות מג'ד אל-כרום שנפגשו עם חמוד - שעובדת כעיתונאית בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר" המקורב לחיזבאללה - וכי במפגש היא ניסתה לגייס אותן לארגון. 

 

 

חמוד היא ישראלית לשעבר שהתגוררה גם היא במג'ד אל-כרום ועברה בשנת 2013 ללבנון, שם היא מתגוררת עם בעלה בילאל ביזרי. לפי שב"כ, חמוד נועדה עם שתי הישראליות בטורקיה בדצמבר האחרון.

 

"ביירות נחקרה על ידי כוחות הביטחון במהלך שנת 2013 בחשד כי יצרה קשר עם פעילי חיזבאללה, שאותם פגשה בכנסים שהתקיימו במרוקו בשנת 2008 ובתוניס בשנת 2012", ציינו בשב"כ. "לאחר חקירתה בשנת 2013 עזבה ביירות את ישראל ועברה להתגורר בלבנון, שם נישאה לביזרי". בשב"כ הוסיפו כי ביירות ובעלה פעלו בשירות חיזבאללה כדי לאתר ולגייס אזרחים ישראלים לטובת פעילות הארגון.

 

גם ביזרי עצמו הגיב לפרשה בדף הפייסבוק שלו: "מדינה כובשת שחיה באשליות ושטויות, פלסטין גדולה עליהם". מעט אחריו הגיבה כאמור גם חמוד, וטענה כי "המגויסות" הן למעשה חברות ילדות שלה, שאיתן נפגשה כדי לטייל בטורקיה.

ניסיון לגייס ערבים ישראלים לריגול ()
"לא מצאו כלום כי לא היה כלום". בני הזוג

ניסיון לגייס ערבים ישראלים לריגול ()
הפוסט של ביירות חמוד

ניסיון לגייס ערבים ישראלים לריגול ()
התגובה של בילאל ביזרי

"הבנתי שאני כבר מפורסמת", כתבה חמוד. "אני לא מתכוונת להגיב לטענות של מדינה שחושבת שהיא אבא או אמא שלך, וקוראת לך לחקירה אם התחתנת עם אדם כזה או אחר. אני לא מתכוונת להגיב למדינה שמענישה אותי ואת חברות הילדות שלי כי בילינו את ראש השנה בטורקיה".

 

היא הוסיפה: "אם היה אמת במה שדווח, למה שחררו את החברות שלי? פשוט מאוד, כי זאת מערכת רקובה ומדינה סתמית, שמשנת 2013 כולאת וחוקרת כל אדם שפוגש אותי או רואה אותי רק משום שאני התחתנתי עם בחור לבנוני, וזה הכול. הם מעולם לא הביאו אותי מול שופט ולא לבית משפט. הלוואי שהיו מביאים אותי, כי אז הייתי אומרת לשופט בקול רם: האם היית מסכים שמדינה תתערב עם מי הבת שלך תתחתן?"

 

לפי שב"כ, שתי הישראליות אכן שוחררו בתנאים מגבילים לאחר חקירתן. "במסגרת החקירה אומת הקשר של השתיים לחמוד, וכן התקבל מידע על המפגש ועל האופן שבו פועל חיזבאללה באמצעות חמוד ובעלה על מנת לגייס ישראלים נוספים לפעילות עבור חיזבאללה", נמסר משב"כ.

 

בעקבות החקירה, רכז בשב"כ יצר קשר עם בילאל ביזרי והזהיר אותו שבישראל מודעים לניסיונותיהם למרות הכיסוי העיתונאי. "אני רוצה להעביר לך מסר", נשמע רכז השב"כ אומר בשיחה שהקלטה שלה פורסמה על-ידי שב"כ. "אני רוצה שתבין כדי שהכול יהיה ברור". בתגובה אומר לו בילאל כי "אתם מפחדים יותר מדי, אתם חיים באשליות". לכך עונה לו רכז השב"כ: "תמסור ד"ש למפקד שלכם בחיזבאללה. בעתיד הקרוב יהיו לו מספר הפתעות מאיתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביירות חמוד ובילאל ביזרי. "הכול שטויות"
מומלצים