שתף קטע נבחר

"נסחפתי": לחיצת היד המצולמת של נתניהו והשליח האמריקני

בלי ממ"י או נמסטה: בפתח פגישתו עם בראיין הוק, לחץ לו ראש הממשלה את היד. אחר כך הסביר: "נסחפתי מעוצמת הידידות בינינו". בעבר נמנע נתניהו באדיקות מלחיצת ידיים וקרא לאמץ את ברכת השלום ההודית "נמסטה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל הבוקר (יום ג') את פניו של השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן, בראיין הוק, אולם לא שמר על הנחיות הקורונה – ולחץ את ידו של האורח מארה"ב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פגש עם השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן בריאן הוק (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)
לחיצת היד עם השניים. עטו מסכות(צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)

השניים עטו מסכות על פניהם, ונתניהו הסביר לאחר מכן: "נסחפתי כל כך מעוצמת הידידות בינינו, שתפסתי לך קודם את היד". כדי לתקן את לחיצת היד והפרת ההנחיות, נתניהו והוק "דיגמנו" חיטוי ידיים באלכוג'ל – ונתניהו הסביר: "אנחנו מחויבים למשטר הקורונה ולידידות בינינו".

 

לאחר מכן הסתפקו נתניהו והוק בלחיצת מרפקים, אולם השליח האמריקני נמנע משימוש במסכה בהמשך.

 

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו פגש עם השליח האמריקני המיוחד לענייני איראן בריאן הוק (צילום: חיים צח, לע
אחר כך לחצו מרפקים, אבל הוק לא עטה מסכה(צילום: חיים צח, לע"מ)

 

בתחילת משבר הקורונה, ב-4 במרץ, המליץ נתניהו להימנע מלחיצת ידיים – ולאמץ במקום את ברכת השלום ההודית "נמסטה".

 

בתחילת החודש קרא נתניהו לציבור להקפיד על ההנחיות, עוד לפני הזינוק החד במספר הנדבקים בנגיף. " הנגיף כאן. הוא לא מתחשב ברצונות שלנו ובכלכלה שלנו. הוא מתחשב רק בדבר אחד: אם מקפידים על הכללים או לא מקפידים על הכללים. אנחנו לצערנו פחות הקפדנו. אני אומר את זה באופן ישיר".

 

 

נתניהו קרא לציבור לשמור על שלושת הכללים שמסייעים במניעת ההדבקה בנגיף – שמירת מרחק, עטיית מסכה ורחיצת ידיים ואי לחיצתן עם אנשים אחרים. "אני מבקש מכם לעשות את מה שאני מקפיד עליו ביתר שאת בימים האחרונים. אני מבקש לשמור על ממ"י – מרחק, מסכה וידיים".

 

עוד בחודש פברואר נמנע נתניהו מלחיצות ידיים. בביקור במערכת המכפלה בחברון עם רעייתו שרה, סירבו השניים ללחוץ יד למנהיגי היישוב היהודי בחברון. "לא לוחצים ידיים", נשמע מישהו אומר במהלך ביקורם של השניים – וראש הממשלה סינן במבוכה "נמסטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90
נתניהו ובראיין הוק
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90
מומלצים