שתף קטע נבחר

בנט הקים קבינט קורונה משלו: "לאור דשדוש הממשלה"

חבר הכנסת הודיע על הקמת צוות מומחים מתחומי הבריאות, הכלכלה, החירום והעסקים כדי לגבש המלצות להתמודדות עם המשבר. בין חברי הצוות: אלוף במיל' גיורא איילנד, פרופסורים לרפואה ונציג מחאת ה"שולמנים"

 

הצהרה מפלגת ימינה (צילום: אלכס קולומויסקי)
מקים קבינט צללים. ח"כ נפתלי בנט(צילום: אלכס קולומויסקי)

חבר הכנסת נפתלי בנט החליט להקים קבינט צללים לקבינט הקורונה של שרי הממשלה, והרכיב צוות של מומחים מתחומי הבריאות, הכלכלה ותחומים נוספים, בטענה שהממשלה מדשדשת בטיפול בהתפשטות הנגיף ובהתמודדות עם השלכותיו. 

 

"לאור הזינוק בהידבקות בקורונה וצניחת הכלכלה, צוות הקבינט יגבש דרכי פעולה להתמודדות כלכלית-רפואית אל מול המשבר, יסייע במידע לציבור ובפעולות לצמצום הפגיעה בכלכלה", מסר היום (רביעי) בנט שיכנס את הצוות ביום ראשון לדיון ראשון שבסיומו יוגשו המלצות ראשונות.

 

לדבריו, "ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה, נירתם לסייע בקבלת ההחלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם".

 

Заседание
קבינט הקורונה של הממשלה

בצוות שבנט הקים חברים בין השאר אלוף במיל' גיורא איילנד, ראש אגף המבצעים ואגף התכנון בצה"ל לשעבר, פרופ' עומר מואב שייעץ בעבר ליובל שטייניץ בתפקידו כשר האוצר, ד"ר מיכאל שראל, הכלכלן הראשי לשעבר וחבר בפורום קהלת, האפדימיולוגים פרופ' רונית קלדרון מרגלית ופרופ' יניב בר ים, הפרופ' לפיזיקה דורון גזית, מנכ"ל פורום קהלת עו"ד מאיר רובין, ומייסד קבוצת "השולמנים" אביר קארה.

 

פרופ' מואב מתח ביקורת על התנהלות קבינט הקורונה ואמר כי הממשלה ניהלה אותו ב"שליפות ובפופוליזם". האלוף במיל' איילנד הוסיף כי "איכות הטיפול במשבר נבחנת בראש ובראשונה במידת יכולתה של המדינה לגייס את כל המשאבים הלאומיים הרלוונטיים ביעילות ובמהירות. נכון לעכשיו לא הצלחנו בכך, ונכון לעשות אממץ כדי למצות משאבים אלה".

 

נציג העצמאים, אביר קארה, אמר כי "משבר הקורונה חשף יותר מכל את ההזנחה רבת השנים של המגזר העסקי בישראל. אנחנו אנשי עסקים, יצרנים ויזמים, ועלינו נגזרה המשימה להפוך משבר להזדמנות ונעשה זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
נפתל בנט
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
מומלצים