שתף קטע נבחר

לשכת נתניהו: "הדיונים על הסיפוח יימשכו גם בימים הקרובים"

תאריך היעד לסיפוח כבר הגיע, אך לשכתו של ראש הממשלה מסרה כי נתניהו ממשיך לדון עם האמריקנים, עם ראש המל"ל ועם הצמרת הביטחונית על הסיפוח. "דיונים נוספים צפויים להתקיים בהמשך", אמרו עוד בלשכת רה"מ

בנימין נתניהו הר חומה 20 בפברואר סיפוח החלת ריבונות (צילום: רויטרס)
נתניהו. הדיונים נמשכים(צילום: רויטרס)

תאריך היעד של הסיפוח הגיע, אבל לשכת ראש הממשלה מבהירה שהדיונים נמשכים: ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לקיים דיונים עם האמריקנים ובמקביל קיים דיון עם ראש המל"ל והצמרת הביטחונית בנוגע לסיפוח. כך נמסר הערב (יום ד') מלשכתו.

 

בלשכת נתניהו מסרו עוד כי בימים הקרובים צפויים להתקיים דיונים נוספים בנושא.

 

בדיון בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת עלה היום כי הקבינט המדיני-ביטחוני כלל לא כונס עד כה לדיון מעמיק בנושא הסיפוח, וגם משרד המשפטים לא היה מעורב בתהליך – חרף הדרישות וההשלכות המשפטיות הנרחבות הנגזרות מהמהלך הצפוי. יו"ר הוועדה ח"כ עפר שלח אמר בדיון כי "לא יכול להיות שהגענו לתאריך והרמטכ"ל לא ראה מפה. עומדת להתקבל פה הכרעה וצריך שיהיה ברור על מה אנחנו מדברים".

 

 

ראש אגף מודיעין במל"ל, רני פלד, ציין כי הדרג המדיני עדיין לא גיבש עמדה בנושא. "אנחנו בעיצומו של תהליך עם קבינט חדש. השרים מעודכנים באופן שוטף על ידי כל גופי הביטחון ובימים הקרובים יהיה דיון מעמיק בנושא הזה. עד אז גם אולי הדרג המדיני יגבש עמדה והשרים יוכלו להתייחס. ראש המל"ל מעורב בתהליך כל אורך הדרך, מאז השקת תוכנית טראמפ", אמר.

 

נציג משרד המשפטים שהגיע לדיון, נעם נוימן, נשאל על הכנות משרדו למהלך וענה: "נכון לעכשיו אנחנו לא משולבים בעבודת המטה במל"ל". הוא גם נשאל אם קיימת היערכות לתגובה אפשרית של בית הדין הבינלאומי בהאג, וענה: "זה נסקר בנייר העמדה של יועמ"ש משרד החוץ, שכאמור מקובל עלינו ותואם איתנו".

 

גם ההכנה הדיפלומטית למהלך נידונה בוועדה. סמנכ"ל דיפלומטיה ציבורית במשרד החוץ, נעם כץ, הודה כי "המדינה טרם קבעה מדיניות ספציפית, אבל יש לנו קווים כללים לאינטרסים הביטחוניים והמדיניים שלנו בנושא. מקשיבים לכל המדינות הללו ושומעים מה יש להן להגיד בנושא".

 

בסיכום הדיון אמר ח"כ שלח: "הגענו ל-1 ביולי ומרגע זה הדבר הזה יכול לקרות כל יום. גם נציג המל"ל שיושב פה לא יודע באיזה תאריך זה יקרה ובאיזו צורה. יש פה קריאה שלנו שהדבר הזה ייעשה באופן הברור, היסודי והשקוף ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו בהר חומה
צילום: רויטרס
מומלצים