שתף קטע נבחר

האוונגליסטים לטראמפ: "נסיגה מסיפוח תפגע בסיכוייך להיבחר"

ברקע הלחצים הבינלאומיים והמחלוקות הפנימיות בישראל סביב הסיפוח, אומר מנהיג אוונגליסטי בולט ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet: "טראמפ לא יכול לזכות בבחירות בלעדינו, ואנחנו מאה אחוז בעד החלת ריבונות". לדבריו, "יועץ שדוחק בו לסגת מתמיכה בסיפוח, דוחף אותו אל מחוץ לבית הלבן"

במקביל לערוץ מול ישראל בנושא הסיפוח, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מקבל איתות מסקרן בנושא גם מבית: האוונגליסטים מגבירים את הלחץ שלהם עליו לקדם את המהלך ‑ ואף מזהירים אותו שאם ייסוג מהתמיכה בכך הדבר יזיק לסיכוייו לנצח בבחירות לנשיאות בנובמבר.

 

ד"ר מייק אוונס, מהדמויות המובילות בעולם האוונגליסטי, אמר ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet: "היכולת של הנשיא טראמפ לזכות בבחירות תוכרע בהצבעה שלנו, האוונגליסטים. התמיכה שלנו קריטית והוא לא יכול לזכות בלעדינו. אנחנו מאה אחוז בעד החלת ריבונות. התמיכה שלנו בכך לא התחילה בטראמפ אלא בספר התנ"ך שלנו, כי אנו מאמינים שאלוהים החליט על החלת הריבונות לפני אלפי שנים ‑ ואמר זאת לנביאים היהודים".

נפגשו בשבוע שעבר. אוונס ופומפאו (צילום: משרד החוץ האמריקני)
נפגשו בשבוע שעבר. אוונס ופומפאו(צילום: משרד החוץ האמריקני)

אוונס רומז כי כמה מיועציו של טראמפ מייעצים לו להתנגד לסיפוח. "אני מאמין שכל יועץ שמייעץ לנשיא לסגת מעניין התמיכה בהחלת הריבונות עלול לפגוע בהזדמנות הנשיא לזכות בבחירות. הדבר הכי גרוע שהנשיא יכול לעשות בתקופת בחירות זה להצהיר שהוא מתנגד להכרה במדינת התנ"ך, בגלל שכל האוונגליסטים מאוחדים מאחורי התנ"ך שבו נכתב שמי שיברך את ישראל - אלוהים יברך אותו. כל יועץ שדוחק בו לסגת מתמיכה בהחלת ריבונות, נדחוף אותו אל מחוץ לבית הלבן".

 

אוונס, מייסד מוזיאון ידידי ישראל בירושלים הנמצא כרגע בארה"ב, נפגש השבוע עם מזכיר המדינה מייק פומפאו והעניק לו את פרס ידידי ישראל היוקרתי על תמיכתו יוצאת הדופן בישראל וביהודים. אוונס ופומפאו שוחחו בפגישתם בין היתר על קידום תוכניות הסיפוח. פומפאו, גם הוא דמות מובילה בעולם האוונגליסטי, תומך בסיפוח.

 

"אני מאמין שבסופו של דבר טראמפ ייתן אור ירוק לנתניהו לבצע את הסיפוח, כי יש לו בחירות בעוד ארבעה חודשים", העריך אוונס, שאמר עוד כי המחנה האוונגליסטי תומך בתוכנית המלאה לסיפוח 30 אחוז משטחי יהודה ושומרון. "אם אתה מוותר על אדמות תנ"ך, זאת תהיה בעיה לנשיא. הנשיא טראמפ הוא אדם אמיץ מאוד ואי אפשר לקנות אותו, הוא לא מתכופף. הנשיא מבין שהתנ"ך הוא לא בלתי חוקי, ואנו רוצים שיגיד את זה. הוא לא היה זוכה בפעם הקודמת בלעדינו. הוא עשה יותר ממה שרצינו בשלוש וחצי השנים האחרונות. אנחנו לא מאמינים שישתנה. כאשר לוחצים עליו, זה רק מכניס בו אנרגיה".

 

ומה לגבי האפשרות שהנשיא יבקש שהחלת הריבונות תיעשה בשלבים ותידחה? "לא יודע על התזמון, אבל אני לא מאמין לרגע שטראמפ יתנגד לעניין הריבונות", בטוח אוונס. "אם אני הייתי נתניהו, הייתי לוחץ לבצע את כל החלת הריבונות לפני הבחירות. לא הייתי רוצה להתעורר עם נשיא דמוקרטי שיעשה גיהינום לישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החוץ האמריקני
אוונס ופומפאו
צילום: משרד החוץ האמריקני
מומלצים