שתף קטע נבחר

גל חום בסוף השבוע - השיא מחר

הטמפרטורות היום גבוהות מהממוצע, ומחר צפויה עלייה נוספת של 3-2 מעלות. בשבת תהיה עלייה בלחות ועומס החום יימשך. ומה בשבוע הבא? התחזית המלאה

 

 

 

סופ"ש שרבי בפתח: גל חום קצר החל היום (חמישי) וימשיך ללוות אותנו בסוף השבוע. בשיאו יהיו הטמפרטורות באזורים הפנימיים גבוהות בקרוב ל-8-7 מעלות מהממוצע. בתחילת השבוע הבא ישרור מזג אוויר רגיל לעונה.

 

מידות החום החזויות היום והלילה: קריית שמונה 22-37, קצרין 20-35, צפת 21-31, טבריה 22-39, נצרת 21-34, חיפה 22-29, תל אביב 21-30, ירושלים 22-32, אשקלון 22-29, עין גדי 30-40, באר שבע 20-36, ערד 20-34, מצפה רמון 20-33 ובאילת 28-40.

  

 

עומס בחופי תל אביב (צילום: נדב אבס)
עומס בחופי תל אביב(צילום: נדב אבס)

עומס בחופי תל אביב (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

עומס בחופי תל אביב (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

לדברי החזאי בחברת מטאו-טק, נחום מליק, כבר היום הטמפרטורות בהרים גבוהות ב-6-4 מעלות מהממוצע, ובאזורים הפנימיים הטמפרטורות גבוהות ב-4-2 מעלות. במשך היום תהיה ירידה קלה בטמפרטורות באזורים אלה. באזורים הקרובים לחוף הטמפרטורות גבוהות ב-1-2 מעלות מהממוצע, אולם במקביל הלחות גבוהה באזורים אלה, מה שגורם לעלייה בעומס החום.

 


 

מחר אמור גל החום להגיע לשיא, עם עלייה נוספת של 3-2 מעלות בהרים ובאזורים הפנימיים ועוד מעלה או שתיים באזורי החוף. ייעשה שרבי בפנים הארץ ובהרים, והביל במישור החוף. בשבת תתחיל ירידה בטמפרטורות, של 3-2 מעלות בהרים, אולם במקביל תהיה עלייה בלחות ועומס החום יישאר בינוני-כבד.

 

מליק אמר כי ביום ראשון תהיה ירידה בטמפרטורות ובלחות, שיגיעו לרמה הממוצעת של תחילת יולי, וכך צפוי להיות גם בהמשך השבוע הבא.

 עומס בחופי תל אביב (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

עומס בחופי תל אביב (צילום: נדב אבס)
(צילום: נדב אבס)

 

השירות המטאורולוגי סיכם בימים האחרונים את חודש יוני, שלמרות מספר ימי שרב היה קריר מהממוצע. על פי הסיכום, הטמפרטורות היו נמוכות בחצי מעלה עד 1.5 מעלות מהממוצע. באמצע החודש היה אף יום גשום, שבו ירדו כמויות שניתן היה למדוד בצפון הארץ (אם כי מדובר בפחות ממילימטר אחד).

 

הדו"ח מסכם גם את המחצית הראשונה של 2020 מבחינת טמפרטורות, וקובע כי הייתה חמה מעל הממוצע אולם לא באופן חריג. "במחצית הראשונה של 2020 חלק מהחודשים היו קרירים מהממוצע (ינואר, אפריל ויוני), חלקם חמים מהממוצע (מרץ ומאי) ובפברואר הטמפרטורות היו קרובות לממוצע.

 

"בסך הכול מינואר עד יוני היה חם מעט מהממוצע הרב-שנתי לתקופה זו, אולם בהשוואה לעבר (מתחילת שנות ה-50 ועד היום) היה מספר לא מובטל של שנים שמחציתן הראשונה הייתה חמה יותר מזו של 2020, ובכלל זה המחצית הראשונה של כל שבע השנים האחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נדב אבס
מבלים בחוף בת"א
צילום: נדב אבס
מומלצים