שתף קטע נבחר

מה ומי במיאמי

מושל פלורידה,רון דה סנטיס, הודיע כי הוא הפיק לקחים מסוף השבוע של ממוריאל דיי, שבמהלכו התקהלו אלפים בחופי הים, בבארים ובמסיבות בפלורידה. לקראת חגיגות ה-4 ביולי שמעבר לפינה,מופע הזיקוקים הגדול של פורט לודרדייל על החוף לא יתקיים.

במקום זאת, יתקיימו ארבע תצוגות זיקוקים קטנות יותר ברחבי העיר, כדי שהתושבים יוכלו ליהנות מהם מבתיהם.

התושבים נדרשים להמשיך ולהקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.העיריות נוקטות בצעדים להחמרה של הנהלים: במיאמי ובפאלם ביץ׳ סגרו את הפארקים והחופים לציבור,וברבים מהמחוזות בפלורידה אסרו על צריכת אלכוהול מחוץ לבית, גם לא בבארים ובמסעדות.רשויות מקומית בדרום המדינה הודיעו על חובת חבישת המסכות במקומות ציבוריים, ומפירי ההחלטה, ייקנסו בסך 50 דולר.החופים הציבוריים,במחוזות מיאמי-דייד ופאלם ביץ', ברווארד ומונרו ייסגרו החל מה-3 ביולי (יום העצמאות) וישובו וייפתחו לציבור ב-7 ביולי.

 

דגנגד ()
שלט האוסר על כניסה לחופים

 

השבוע אישר הממשל בפלורידה את התקציב השנתי על סך 93.2 מיליארד דולר. התקציב נמוך בכמיליארד דולר מהתוכניות המקוריות.התקציב המקוצץ נובע מהעדר הכנסות ממיסים, בשל הנזקים הכלכליים של מגפת הקורונה. עוד נודע שבמסגרת התקציב אושרה בקשת סיוע על סך 300 אלף דולר לאנדרטת השואה במיאמי ביץ'."אנדרטת השואה במיאמי ביץ', תיצור ותיישם תכניות חדשניות לתלמידים בכיתות ה'-יב' ובמכללות, המתרכזים בסוגיות מרכזיות הכוללות מאבק באי סובלנות, שנאה וגזענות, כמו גם אחריות לאזרחות", נכתב בבקשה.

 

ברקע הזה, נראה כי פתיחת הכלכלה ושוק העבודה עדיין לא יציבה ועל פי דיווחים, סבב נוסף של חבילת סיוע פדרלי צפוי לעלות בקרוב לדיון בקונגרס. אז מתי יגיע סבב התמריצים הבא, וכיצד הוא ייראה? בשבוע שעבר דיווח ה'וושינגטון פוסט' כי הנשיא טראמפ אמר לעוזריו שהוא תומך במשלוח סבב נוסף של מענקים לאמריקאים כדי להמריץ את הכלכלה ולשפר את התמיכה בו במירוץ לבחירות. בריאיון שנתן הנשיא הוסיף, כי המענק שהוא מתכנן יהיה ״נדיב מאוד״.

 

דגנגד ()
אנדרטת השואה במיאמי ביץ'

 

 

 ממחלקת ההפצה של 'ידיעות אחרונות' במיאמי, שמחים להודיע לציבור הקוראים על כך שהחלמ ה-3 ביולי ניתן יהיה להשיג בחנויות את עיתון 'ידיעות אחרונות' של יום שישי ומגזין 'לאישה', כבר משעות הצהריים המוקדמות. קריאה מהנה!

לפרטים נוספים: משה ימין,טלפון: 305-491-3854

 

 

 לאור העלייה במספר החולים בארצות הברית וגם בישראל, נראה כי חובת הבידוד לנכנסים לישראל מחו״ל לא הולכת לשום מקום: היום דווח כי הממשלה צפויה להאריך את הצו המורה לשבים מחו״ל להיכנס לבידוד עד ה-1 באוגוסט. חובת הבידוד היא עדיין למשך 14 ימים ותקפה, נכון להיום לכל מי שנכנס בגבולות המדינה. לפי שעה, רק מחזיקי דרכון ישראלי רשאים להיכנס לישראל.לאלה שאינם נושאים דרכון ישראלי,תתאפשר כניסה לישראל רק עם קבלת אישור מיוחד מהקונסוליה הישראלית עקב מצב חירום. הבידוד חייב להיות במתחם נפרד מאנשים שאינם נמצאים בבידוד, וכל הנוחתים חייבים לפרט אודות תנאי הבידוד עם כניסתם לישראל.

 

 ענת גיסין, מוכרת כמאמנת כושר בכירה.היא מאמנת הכושר של חברי הכנסת, מנחת תוכניות כושר בטלויזיה, אשת שיווק ויחסי ציבור ובוגרת המכללה האקדמית בוינגייט. ענת תעזור לכם בימי הקורונה: בחיזוק, עיצוב ושריפת שומנים, בשיעור חיזוק, חיטוב ושריפת שומנים, בעזרת הפיט בול והג'ים סטיק. בקרוב, ממש מעבר לפינה, תוקרן סדרה בת 6 תוכניות בהנחייתה והפקתה של ענת גיסין,בנושא בריאות וכושר בערוץ 24 לציבור הרחב,בשיתוף"מכון וינגייט", המכון הלאומי למצוינות בספורטובסיועו של ד"ר רענן גיסין. בין המשתתפים יהיו מומחי מכון וינגייט בתחומי הבריאות והכושר הגופני.

בין האורחים ניתן יהיה לצפותבפנינה רוזנבלום, נאווה בוקר, ננסי ברנדס ובין הספורטאים האולימפיים שהשתתפו היו אורי ששון, יעקב טומרקין, מורן סמואל, אלכס חזנוב וגירמה ארמה.

 

 

 במסגרת הידוק הקשרים בין "בנק לאומי" עם הקהילה היהודית והישראלית בפלורידה, מוזמנים מידי שנה הלקוחות, לערב תרבות ובו הופעת אומן אורח מישראל. השנה בשל מגיפת הקורונה נערכו לקיום המפגש באמצעות "שיחת זום"בו ארחו את כוכב הכדורסל מג'יק ג׳ונסון. מפגש הזום נערך ברוח ימים אלו, כאשר הרחוב סואן בהפגנות של מפגינים אפרו-אמריקאים, תחת הסיסמה "חיי שחורים נחשבים". ג׳ונסון, כיום איש עסקים אמיד, הפועל בקרב הקהילה האפרו-אמריקאית, סיפר על הצלחותיו בתחום העסקים, והוא נחשב כמודל לחיקוי. ג׳ונסון חלק עם המשתתפים אנוקדוטות ומקרים של אפליות שהיו מנת חלקו כילד, מהם הוא למד, הוא מינף אותם לעיצוב אופיו והן הפכולאבני דרך בהצלחתו. הוא סיפר לבנקאים על השקעותיו בחברות פילנתרופיות ופעילותו בקרב בני נוער מקבוצות נחשלות. בסיום דבריו הוא ענה לשאלות רבות והודה לאבנר מנדלסון - מנכ"ל בנק לאומי בארצות הברית,על ההזדמנות שניתנה לו להופיע.בין המשתתפים היו ראשי הסניף של הבנק במיאמי, אלכס קליין - מנהל הבנק במיאמי, הממונה על הפעילות הבינלאומית והבנקאות הפרטית, צבי פלדמן - מנהל מחלקת הבנקאות הפרטית ורוזאלי - מנהלת יחסי הציבור של הבנק.

 

 איתן בן חורין, בנם של אביבה ויהודה בן חורין, מוותיקי הקהילה הישראלית במיאמי, מכהן כסגן הנשיא העולמי של תעשיית המוזיקה בחברת "וורנר". בעבר כיהן איתן כמנהל בכיר בחברה, וגם במשרתו הנוכחית ממשיך איתן לייעץ, לתמוך ולסייע לחברה, בתחומיהתמחותו במוזיקה.הוא אחד האנשים החשובים בתעשיית המוזיקה באמריקה, והוא האחראי להצלחתו העולמית המפתיעה של ג'וני גולדשטיין. ברזומה שלו עבודה עם כוכבי־על כמו ג'סטין ביבר, וג'ניפר לופז. במסגרת תפקידו אחראי איתן גם על חברת 'אטלנטיק רקורדס', הנמצאת בבעלות 'וורנר מיוזיק', שהחתימה לאחרונה את נועה קירל.עוד בהיותו תלמיד תיכון בבית הספר היהודי הילל, הקים את להקת "אטומיק טנג'רין" וחיבר את המנון "מצעד החיים". במהלך השנים הוא יוצר מוזיקה והוא חתום על מספר רב של להיטים, הוא גילה כישרונות רבים וקידם אותם. הוא הבעלים של אולפני ההקלטה "פלאש" והיהמעורב בפסטיבל המוזיקה "אולטרה". הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס אירחה אותו, ראתה, התלהבה והחליטה להכין סרטון דוקומנטרי אודותיו, תוך כדי ביקור עתידי בישראל, עם אחד הכישרונות אותם הוא גילה ומטפח.הביקור בירושלים פתח לו את המזל והפך אותו לסיפור הצלחה מטאורי. המדור שולח לאיתן ברכת המשך הצלחה.

 

 אנו מצווים לעזרה הדדית, בבחינת "ואהבת לרעך כמוך"- זה לא סוד שאנו נמצאים במשבר שנפל עלינו ולאט לאט הוא לא רק משבר בריאותי, אלא עם החמרת ההנחיות וסגירת עסקים, המשבר הופך להיות גם משבר כלכלי, והסוף לא בדיוק נראה באופק.

יחד עם המגבלות שהוטלו על הציבור מבחינת שמירת מרחק והתקהלויות, אנו מצווים לעזרה הדדית, בבחינת "בני ישראל, ערבים זה לזה". רבים מבני הקהילה שלנו ימצאו את עצמם לבד, מתמודדים עם פחד וחוסר וודאות ומתקשים בקיום יום-יומי.

 

החטיבה הישראלית בפדרציה היהודית של מיאמי - GMJF Israeli Division

החטיבה הישראלית הוקמה על מנת ליצור חיבור חזק ואיתן עם הקהילה היהודית-אמריקאית והקהילה היהודית-לטינית במיאמי אבל מעל הכל על מנת לשרת את הקהילה הישראלית במיאמי.הפדרציה והחטיבה הישראלית פה בשבילכם לשרתכם נאמנה!

מעוניינים להשתתף בתכניות החטיבה הישראלית ובפעילויותיה השונות? כתבו אלינו ל israelidivision@gmjf.org

 

להלן חלק מפעילותה של החטיבה הישראלית מהשבוע שחלף מפיה של (בתנו הבכורה) דנה ימין שרגר, ‎יו"ר הקמפיין, של החטיבה הישראלית בפדרציה היהודית במיאמי: "אני ממש מעריכה את ההזדמנות והזכות שהיתה לי אתמול בבוקר להתנדב בפדרציה היהודית במיאמי’ כדי לחלק אוכל לאנשי הקהילה הזקוקים לקצת עזרה נוספת בתקופת המגפה הזאת (יחד עם: Feeding South Florida ו-Jewish Community Services of South Florida).

ידעתי שהצורך קיים ושאנשים רבים נאבקים וצריכים עזרה בתקופה זו, ובכל זאת נדהמתי לראות מכונית אחר מכונית אחר מכונית מגיעות לקבל סיוע- אוכל.

אני ממש מודה לפדרציה היהודית של מיאמי ומרגישה אסירת תודה עלכך שהפדרציה פועלת יום יום ללא הפסק כדי לעזור לקהילה שלנו.

אתמול מילאנו למעלה מ -300 מכוניות והאכלנו למעלה מ-1000 איש, אך זו רק דוגמא קטנה אחת למה שהפדרציה עושה ...

אנא תרמו כל שביכולתכם (אין סכום קטן מדי) כדי לעזור לפדרציה היהודית במיאמי להמשיך בעבודתה לתיקון עולם.

https://app.mobilecause.com/vf/IsraeliDiv/DanaSchrager

תודה על עזרתכם!

 

‎דנה ימין שרגר

‎יו"ר הקמפיין, החטיבה הישראלית

‎הפדרציה היהודית במיאמי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים