שתף קטע נבחר

עד כה אובחנו 1,391 חולי קורונה בסוף השבוע, שלושה נפטרו היום

מנתוני המטה לביטחון לאומי (מל"ל) עולה כי בישראל יש 10,798 חולי קורונה מאומתים, מהם מאושפזים 82 במצב קשה. מספר המונשמים עומד על 29. מחר תתכנס הוועדה המיוחדת בכנסת לדון בהגבלות על מסעדות ובתי קפה

1,391 חולי קורונה אובחנו בסוף השבוע (המספר הזה אינו סופי ויתעדכן בהמשך) ושלושה נפטרו היום. מנתוני המטה לביטחון לאומי (מל"ל) עולה כי מאז חצות אובחנו 455 חולי קורונה.

 

קיבלתם הודעה שאתם צריכים להיכנס לבידוד? יש לכם סיפור שקשור לקורונה? כתבו למייל האדום

 

מעבדה של נגיף הקורונה ברחובות (צילום: AFP)
ארכיון(צילום: AFP)
 

בישראל יש 10,798 חולי קורונה מאומתים, מהם מאושפזים 82 במצב קשה. מספר המונשמים עומד על 29. נכון להערב, היום בוצעו 9,692 בדיקות. מספר המחלימים עלה ב-53.

 

מחר תתכנס ועדת הקורונה בכנסת לדון בהגבלות על מסעדות ובתי קפה. ביום חמישי הכריזה הממשלה על שורת החלטות בהן הגבלת התקהלויות - אולמות, ברים, מועדונים ובתי תפילה: עד 50 משתתפים. אישור זה כפוף להחלטת הוועדה המיוחדת בכנסת להתמודדות עם נגיף קורונה.

 

הגבלת ההתקהלויות במקומות סגורים (עד 20 איש) נכנסה לתוקף אתמול. כמו כן הוחלט להגביר את האכיפה על ההתקהלויות ובמרחב הציבורי ולהגביר את הסיוע הכלכלי למגזרים שייפגעו.

 

 

 

מימי חמישי בשעות הערב החלו אזרחים לקבל הודעות טקסט על כך שעליהם להיכנס לבידוד לאחר ששהו בקרבת חולה קורונה. ואולם, בהודעה שהגיעה לידי ynet על ידי אחד האנשים שקיבלו את ההודעה, עולה כי לא נרשם המקום שבו התרחשה החשיפה. האיש סיפר כי עם קבלת ההודעה התקשר למוקד קורונה של משרד הבריאות על מנת לברר פרטים נוספים, אך המתין כמעט שעתיים עד שקיבל מענה. "לא היו להם פרטים", סיפר. "ביקשתי לדעת, איפה היה החולה שהיה לידי, איפה אני הייתי, איפה היה המפגש? המוקדנית לא ידעה להגיד לי. היא הייתה מאוד רגועה וסימפטית, אבל לא ברור מה היא יודעת".

הודעה על בידוד ()
הודעה שקיבל אזרח שבה התבקש להיכנס לבידוד
 

ברקע העלייה בנתוני התחלואה, הודיע הערב ועד ראשי האוניברסיטאות כי החל ממחר לא יתקיימו בחינות בקמפוסים עצמם.

 

האוניברסיטאות מסרו כי הן גופים שומרי חוק ועל כן יקיימו את צו בריאות העם במלואו. עם זאת שב ומתח ועד ראשי האוניברסיטאות ביקורת על השר להשכלה גבוהה זאב אלקין, שלא דן במתווה שהגישו לקיום בחינות בקמפוסים באופן חלקי. "ועדת משנה של המל"ג אישרה את עיקרי המתווה, אך לצערנו, נכון לשעה זו, השר זאב אלקין מונע את כינוס המל"ג לדיון בו. ההימנעות מדיון במתווה תפגע בין השאר באלפי סטודנטים ללא אמצעים טכנולוגיים מתאימים, מגבלות סוציו-אקונומיות, וכן סטודנטים עם מוגבלויות שלא יכולים להיבחן באופן מקוון בביתם או מחוץ לקמפוס. על שר ההשכלה הגבוהה מוטלת האחריות לדאוג גם להם".

 

המונים יצאו למתחמי הקניות בצל הקורונה (צילום: עמית הובר)
בצל ההגבלות, מבקרים במרכז ביל"ו סמוך לרחובות(צילום: עמית הובר)

עוד אמרו: "לצערנו השר אלקין עסוק בפרובוקציות מיותרות לצרכים פוליטיים, במקום לחתור למציאת פתרונות יחד איתנו, לטובת הסטודנטים. אנו מבקשים להזכיר שאיננו מצויים בקמפיין בחירות, ועל השר הממונה על מערכת ההשכלה הגבוהה לפעול מתוך אחריות אמיתית לעתיד הסטודנטים והמערכת עליה הופקד רק לפני חודש".

 

היום אובחן מפקד מג"ב, ניצב יעקב שבתאי, כחולה קורונה. כתוצאה מכך, צפויים להיכנס לבידוד עשרות קצינים ושוטרים. שבתאי נכח בטקס הזיכרון שהתקיים בהר הרצל ביום חמישי האחרון, לציון שש שנים למבצע צוק איתן. בטקס השתתפו גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי ובכירים נוספים.

 

גם מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן נכנס לבידוד, זאת לאחר שלקח חלק באירוע שבו נכח חולה קורונה מאומת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים