שתף קטע נבחר

נתניהו מגיב להנגבי: "מצר על האמירות, המצוקה אמיתית"

יממה לאחר שהשר ללא תיק צחי הנגבי אמר כי "השטויות שאין לאנשים מה לאכול זה חרטא", אמר ראש הממשלה: "כמו בכל העולם הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה". הנגבי התנצל על דבריו מוקדם יותר

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שבת) בתגובה לדברי השר ללא תיק צחי הנגבי כי "השטויות האלה שאין לאנשים מה לאכול זה חרטא". כי הוא "מצר על אמירות כאילו מצוקת הקורונה היא לא אמיתית".

בנימין נתניהו צחי הנגבי   (צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס)
בנימין נתניהו וצחי הנגבי (צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס)
 

"כמו בכל העולם הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה. המצוקה היא אמיתית וראש הממשלה עמל מסביב לשעון כדי לתת לה מענה. לרבות סיוע כלכלי והזרמת כספים מהירה לעסקים ולאזרחים", אמר נתניהו. 

 

בסוף השבוע התחוללה סערה סביב דבריו של הנגבי, שמכהן כשר בלי תיק בממשלה הגדולה ביותר בתולדות ישראל, שאמר בתוכנית "אופירה וברקוביץ'" בערוץ קשת: "השטויות האלה שאין לאנשים מה לאכול זה חארטה".

 

בעיצומה כתב היום הנגבי: "אני מתנצל על התבטאות חריפה שנאמרה על ידי במהלך ריאיון אתמול. רציתי לומר למראיינים שביקורתם המוקצנת והבוטה כלפי הממשלה מייצרת חרדה בציבור במקום תקווה. לצערי, בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא הייתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים".

 

גם שר האוצר ישראל כץ הסתייג מהאמירה של השר הנגבי: "רבים בציבור הישראלי נקלעו למצוקה כלכלית עקב מגפת הקורונה. אני וחברי מחויבים לעשות הכל כדי לחבק את כולם ולתת להם כל סיוע נדרש - עד להגעה לעתיד בטוח. לא להטיח בהם האשמות וביטויי גנאי".

 

 

ההתבטאות של הנגבי עוררה כעס רב בקרב אנשי רווחה. יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות עו"ס ענבל חרמוני אמרה: "אמירתו האומללה של הנגבי מעידה יותר מהכול על הנתק של מי שיושבים בכס מקבלי ההחלטות, ממי שנאלצים לחיות את ההשלכות של אותן החלטות. אנחנו פוגשים באופן יומיומי את ההורים שאין להם מושג מאיפה יביאו אוכל הביתה, את הקשישים שבוחרים בין תרופות למזון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס
נתניהו והנגבי
צילום: אלכס קולומויסקי רויטרס
מומלצים