שתף קטע נבחר

החרדים מאיימים: הישיבות ייסגרו? נפרוש מהממשלה

בישיבת "בית מתתיהו" בבני ברק נדבקו יותר מ-140 תלמידים, ויו"ר יהדות התורה משה גפני מאיים כי אם יוחלט בעקבות זאת לסגור את הישיבות, "אמליץ שלא נהיה שותפים לממשלה כזו"

 

 

התפרצות הקורונה בריכוזי החרדים תוביל למשבר קואליציוני? יהדות התורה מאיימת כי אם יוחלט להשבית את כלל המוסדות התורניים כדי למנוע את התפשטות הנגיף היא תמליץ בפני הרבנים על פרישה מיידית מהממשלה. בהודעה שפרסם הלילה בכיר המפלגה החרדית והיו"ר המשותף בה, ח"כ משה גפני, נכתב: "אם תתקבל החלטה לסגור את הישיבות - אעלה למרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א ואמליץ בפניהם שלא להיות שותפים בממשלה כזאת".

 

ההצהרה של גפני באה בעקבות הידבקותם של יותר מ-140 תלמידים בישיבת "בית מתתיהו" בבני ברק, ועל רקע החשש כי המל"ל ימליץ לממשלה לסגור את כל מוסדות התורה עד שיחלוף גל הקורונה השני.

ישיבת בית מתתיהו בבני ברק (צילום: איתי בלומנטל )
ישיבת בית מתתיהו בבני ברק(צילום: איתי בלומנטל )

ישיבת בית מתתיהו בבני ברק (צילום: איתי בלומנטל )
כוחות משטרה ליד הישיבה(צילום: איתי בלומנטל )

יו
יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני(צילום: מוטי קמחי)

מבחינת החרדים מדובר בצעד דרמטי שאינו בא בחשבון הן מבחינת המאבק בנגיף והן חינוכית: הישיבות, למרות החשש להתפרצות בהן, נתפסות כמקום הבטוח יותר עבור התלמידים ביחס לבתים הקטנים והצפופים שבהם חיות משפחותיהם. בנוסף, השבתת הלימודים כעת, שלושה שבועות לפני חופשת הקיץ ("בין הזמנים") תקטע את רצף הלימוד ותנתק את הצעירים מלימוד התורה המסודר למשך חודש וחצי.

 

בישיבת בית מתתיהו שברחוב סלנט לומדים יותר מ-500 תלמידים, וכולם נשלחו לבידוד. ביום שישי פונו 80 תלמידים מבית מתתיהו שנדבקו למלוניות. בשבוע שעבר החליטו בעיריית בני ברק להטיל הגבלות תנועה סביב המוסד, בכניסות וביציאות אליו וברחוב סלנט. כוחות משטרה החלו לאכוף את איסור הכניסה למי שאינו תושב הרחוב.

 

בשבוע שעבר, לאחר שנחשפה התפרצות הקורונה בבית מתתיהו, קיימה עיריית בני ברק ישיבת חירום, שבה אישרה שורת צעדים חריגים במטרה לבלום את קצב ההדבקה. ראש העיר אברהם רובינשטיין הביא לאישור החלטה על תגבור צוותי הפיקוח והקמת מערך אכיפה שיתמקד במוסדות החינוך הפרטיים והישיבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
ישיבת בית מתתיהו
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים