שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

הצעיר שנעצר באלימות בגלל אי עטיית מסכה: "לא ייאמן איך יצאתי מזה"

דוד אוראל ביטון (24) שוחרר אחרי פרסום תיעוד מעצרו שכלל הטחת אגרופים ושימוש באקדח טייזר. הצעיר, שמתקשה ללכת, סיפר: "עשו ממני שעיר לעזאזל". חברו: "אפילו מחבלים לא עוצרים ככה, חשבתי שיהרגו אותו"

 

 

מעצרו האלים של דוד אוראל ביטון (24), שפורסם בסוף השבוע ברשתות החברתיות, ממשיך לעורר סערה. בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה אחר הצהריים (יום ב') לשחרר את ביטון לביתו.

 

הצעיר מחולון, שנעצר בשל אי עטיית מסכה, ספג משוטרים בתקרית שתועדה אגרופים לראשו, קת בפניו מאקדח טייזר ומכות חשמל. בית משפט השלום בתל אביב שחרר אמש את ביטון למעצר בית, אולם המשטרה הודיעו שתגיש ערר על ההחלטה ולכן ביצוע השחרור עוכב להיום. בדיון היום בבית המשפט המחוזי הסכימה המשטרה לבטל את מעצר הבית, פרט לתנאי ערבות.

דוד אוראל ביטון ()
"עשו ממני שעיר לעזאזל". ביטון בבית המשפט, היום

דוד אוראל ביטון ()
ביטון מציג את החבלות שספג

ביטון הגיע לבית המשפט עם קושי בהליכה ועם סימני החבלות שספג בראשו, בעיניו, בשפתיים, בצלעות ועם טראומה נפשית. "עשו ממני שעיר לעזאזל, זה אבסורד", אמר הצעיר בבית המשפט. הוא הוסיף: "איך לעזאזל יצאתי מזה? זה לא ייאמן".

 

עובד, חברו של ביטון, שתיעד את האירוע האלים בטלפון הנייד, סיפר כי הוא וחבריו היו בדרך למועדון ברחובות. "אם לא הייתי מצלם - לא הייתם פה", סיפר החבר. "זה היה מחוץ לבית שלי, בדיוק היינו בדרך לנסוע למועדון, ידידה שלי הגיעה, ירדה למטה, ראתה את זה והייתה המומה. זה בן אדם שאין לו תיק. הוא לא יודע מה זה מעצר, אמר לשוטר 'קח תעודת זהות' - וישר קיבל חשמל לראש.

 

"דוד לא הגיב, האירוע קרה ממש מהר. הוא התחיל 13 שניות לפני שצילמתי. אחד השוטרים אמר לו 'בוא לפה' ומשך לו את החולצה. אפילו מחבלים לא עוצרים ככה. חשבתי שיהרגו אותו. אחרי שהפסקתי לצלם, דוד עמד ליד הברזלים, הוא כולו היה עם דם והשוטרים העלו אותו לניידת ומשם לתחנת המשטרה".

 

עובד, החבר שצילם את התקיפה ()
"הוא קיבל ישר חשמל לראש". החבר עובד לצד ביטון

שוטרים מכים את דוד אוראל ביטון בחולון ()
מתוך תיעוד המעצר. "כולו היה עם דם"

הטיפול בביטון הועבר הבוקר מהסנגוריה הציבורית לידי עורך דין פרטי שעתר לבית המשפט המחוזי בדרישה לבטל את מעצר הבית שהוטל על מרשו ואת הערבויות הכספיות. במהלך הדיון הודתה נציגת המשטרה כי הוחלט שלא להגיש ערר על ההחלטה שהתקבלה אתמול לשחרר את ביטון למעצר בית.

 

"אם הסרטון היה מגיע אלינו אתמול, זה היה נראה מבחינתנו אחרת", אמרה נציגת המשטרה. "החלטנו הבוקר, לאחר הפצת הסרטון, לשחרר את החשוד בתנאים שנקבעו בהחלטת בית המשפט".

 

שופטת המחוזי מעיין בן ארי דחתה את העתירה ושחררה את ביטון ללא מעצר בית, כפי שהסכימה המשטרה.

 

במשטרה אמרו כי האירוע נראה חריג בחומרתו, והבהירו: "תיעוד המקרה ופרטיו יועברו מיוזמתנו לבדיקת מח"ש ונפעל בהתאם לתוצאותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביטון הציג את החבלות שספג
מומלצים