שתף קטע נבחר

לוין בביקורת חריפה: "ריבונות העם נלקחה - והוחלפה בהכרעה של קומץ שופטים"

יו"ר הכנסת ניצל את הישיבה הראשונה של ועדת הבחירות למתקפה על בית המשפט העליון, אותו האשים ברמיסת הרשות המחוקקת. "התנגשות קשה ומיותרת בין רשויות השלטון"

 

 

 

 

 יו"ר הכנסת יריב לוין מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על בית המשפט העליון בישיבה הראשונה של ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24, תוך שהוא מאשים את השופטים בהתערבות גסה בסמכויותיה של הרשות המחוקקת. "אנו חיים במציאות של היפוך יוצרות, בשעה שריבונות העם נלקחה ממנו זה מכבר והוחלפה בהכרעה של קומץ שופטים", אמר לוין.

 

יריב לוין (צילום: ערוץ הכנסת )
"ריבונות העם ונלקחה והוחלפה בהכרעה של קומץ שופטים". יריב לין(צילום: ערוץ הכנסת )
 

"האירוע שאנו מקיימים היום, הוא אירוע טקסי. לצערי, אין זה האירוע הטקסי היחיד. גם הבחירות לכנסת הולכות והופכות לאירוע טקסי. מן טקס משונה שכזה, בו אנו, אזרחי ישראל, בוחרים את נציגינו לכנסת, רק כדי שאחרים יחליטו במקומם.  

 

"כך העיקרון שהגיונו ברור לפיו שופט הוא שעומד בראש ועדת הבחירות המרכזית, מקבל גוון שונה לחלוטין כאשר השופטים הופכים את עצמם לשחקנים במגרש הפוליטי. הנזק הנגרם לכלל מערכות השילטון, ובראשן בית המשפט עצמו, הוא כבד מאוד. לא בלב קל אני אומר דברים אלה, אך כיושב ראש הכנסת אני חש שמחובתי לומר את הדברים כפי שהם. אני תקווה כי דבריי אלו ייפלו על אוזניים קשובות ונימנע מהמשך הפגיעה בכנסת ובסמכויותיה ומן ההתנגשות הקשה והמיותרת בין רשויות השלטון", סיכם לוין.

 

אריה דרעי (צילום: אלכס קולומויסקי )
"מבינים את האתגר שניצב מולנו". אריה דרעי(צילום: אלכס קולומויסקי )

שר הפנים אריה דרעי התייחס במהלך הישיבה למשבר הקורונה והדגיש כי המצב הנוכחי מחייב יציבות בממשלה: "אנחנו זקוקים מאד לעזרת הכנסת ובתי המשפט בהתמודדות עם הנגיף. אני חייב לציין שקיבלנו גיבוי מבית המשפט לכל המהלכים שעשינו, כולל גזילת חירויות פרט, כי כולם מבינים את האתגר העצום שעומד מולנו. הכנסת חייב להתעלות מעל כל השיקולים ולתת לממשלה גיבוי למאבק הקשה בקורונה.

 

"קשה מאד לסגור אולמות, מסעדות ועסקים בכלל, אבל אין לנו ברירה. אסור לנו ללכת לבחירות רביעיות כעת. פשוט אסור לנו. ההיסטוריה לא תסלח לנו על כך אם נעז ללכת לבחירות נוכח המשבר הקשה. אנו חייבים לעבוד ביחד".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ הכנסת
יריב לוין
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים