שתף קטע נבחר

מאבטחי גנץ תחקרו אישה הרה בדרך לבדיקה: "הרגשתי כמו טרוריסטית"

אילנה, תושבת ראש העין, הגיעה לסניף קופת החולים שלה ליד ביתו של שר הביטחון. בעת שהמתינה במכוניתה לבדיקה כדי לא לבוא במגע עם חולים, הגיעו לפתע מאבטחיו של גנץ: "הם ביקשו לדעת באיזו בדיקה מדובר ודרשו לראות את ההפנייה". שב"כ: "מצרים על אי-הנעימות"

אילנה, תושבת ראש העין שנמצאת בימים אלה בהיריון מתקדם, טוענת כי מאבטחיו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ השפילו ועיכבו אותה בדרך לבדיקה רפואית במשך כשעה ו-20 דקות. הסיבה: "בדיקה ביטחונית שגרתית" שנערכה לה כשהמתינה במכוניתה לבדיקה בקופת החולים, לא הרחק מביתו של גנץ, בעת שהתבקשה להזיז את מכוניתה.

בני גנץ ביום שאחרי הבחירות (צילום: יריב כץ)
בני גנץ ומאבטח ליד ביתו בראש העין. ארכיון (צילום: יריב כץ)
 

האירוע התרחש הבוקר (יום ג'), אז הגיעה אילנה לסניף קופת החולים שבה היא חברה הממוקם במרחק מה מהכניסה לרחוב שבו מתגורר גנץ בראש העין. לאחר שעברה בדיקה רפואית אחת, היא נדרשה להמתין כשעה כדי לעבור בדיקה נוספת - העמסת סוכר. בשל החשש מהדבקה בקורונה בתוך המרפאה - העדיפה אילנה לשבת במכוניתה, שחנתה ממול. את הזמן הפנוי ניצלה כדי לערוך כמה שיחות טלפון.

 

לפתע, כך לדבריה, "הגיע אליי מאבטח. הוא אמר שזה 'עניין פרוצדורלי' וביקש ממני תעודת זהות. לא התווכחתי. נתתי לו את תעודת הזהות שלי - אבל אז הוא התחיל לשאול כל מיני שאלות על הבדיקות שלי ואף ביקש שאראה לו את ההפנייה. למרות שאני יודעת שאסור לו לשאול דברים כאלה - אמרתי לו שאני בהיריון והצגתי בפניו את המסמכים הרפואיים". בשלב הזה, לדברי אילנה, "הוא אמר שצריך לאמת את הפרטים. אמרתי לו שיעשה מה שצריך".

 

לאחר מכן עזב המאבטח את המקום, ובינתיים, מספרת אילנה - הגיע מאבטח אחר וביקש ממנה להזיז את מכוניתה לצד הדרך. "הרכב שלי לא הפריע לאיש", היא אמרה - והוסיפה כי גם הפעם המאבטח המשיך לשאול אותה שאלות פרטיות, כגון כתובת מגוריה, "איזו בדיקה אני צריכה לעשות, מה זה העמסת סוכר, באיזה שבוע אני נמצאת ואיפה בעלי". אילנה מספרת כי השיבה למאבטח כי בעלה נמצא בעבודה. "הוא לא אהב את התשובה הזו", אמרה. "מה זה בכלל עניינו? מה חטאתי ומה פשעתי? הוא אמר לי: 'תמתיני פה' והלך לאמת במרפאה שאני צריכה לבצע את הבדיקה היום".

 

"הרגשתי יותר גרוע מטרוריסטית"

אבל כאן לא תם הסיפור. "אחר כך הוא שאל אותי אם יש לי מצלמות נסתרות ברכב", שחזרה אילנה. "הוא שאל אם צילמתי דברים שקרו פה במהלך השהות שלי. עניתי לו שיש לי שני טלפונים ואם הוא רוצה - הוא יכול לבדוק גם את הרכב. הוא באמת בדק את חלל הרכב. אין לי מה להסתיר. לא גנבתי ולא צילמתי דבר".

 

לאחר מכן, כך סיפרה, לקח איש האבטחה את תעודת הזהות שלה ונכנס אל סניף קופת החולים, כשמאבטח אחר נשאר עמה. בינתיים, הגיעה העת לביצוע הבדיקה השנייה והיא ביקשה להיכנס למרפאה. המאבטח שנותר עמה, כך טוענת אילנה, אמר לה לחכות והוסיף כי היא אינה יכולה לעזוב את המקום עד לסיום הבדיקה בעניינה. "במשך רבע שעה עמדתי איתו בשמש עד שהוא אמר לי שאני יכולה להיכנס למרפאה. נכנסתי לשם מלווה במאבטח כשכולם מסתכלים עליי. זה הרגיש לא אמיתי. הרגשתי יותר גרוע מטרוריסטית", תיארה בכאב.

 

"כשנכנסתי", הוסיפה אילנה, "ראיתי את המאבטח הראשון שפנה אליי. שאלתי אותו אם הם לא חושבים שהם יצאו מפרופורציה בכל הסיפור הזה. הוא השיב ש'אלה הנהלים' וכי הוא אחראי על כלל מערך האבטחה". בשלב הזה מספרת אילנה כי ביקשה מאיש האבטחה להזדהות בפניה: "הוא מיהר והוציא תעודה. הוא לא התנצל בפניי ובסוף העיכוב הזה - שארך כשעה ו-20 דקות - הוא אמר לי 'שיהיה לך יום טוב'. אם הם פשוט היו מבקשים ממני מלכתחילה להזיז את הרכב - הייתי מזיזה".

 

בתום האירוע הגישה אילנה תלונה נגד המאבטחים בתחנת המשטרה בראש העין. היא טוענת כי הושפלה, הוטרדה ופרטיותה והסודיות הרפואית שלה נפגעו. "אני אשת קבע לשעבר", אמרה. "כך לא מתנהגים - בטח לא לאישה בהיריון. לא הייתה שום הצדקה להתנהלות הזאת. זה שבני גנץ גר בראש העין סמוך לקופת החולים שלי לא אמור לפגוע בסדר היום שלנו".

 

לדברי אילנה הצטרף גם בעלה, שאמר: "לא ברור לי איך מאבטח מרשה לעצמו לחדור לפרטיות בצורה כזאת עמוקה. מדוע לא הגדיל ראש והפעיל שיקול דעת בסיסי במקרה הזה, שבו מדובר באזרחית תמימה. היא אישה בהיריון מתקדם, היא לא חשודה בדבר. איך מאבטחים מרשים לעצמם להשליט סדר בצורה של טרור? כבר שמעתי מעוד תושבים באזור שהתלוננו על יחס משפיל".

 

משב"כ נמסר בתגובה: "סמוך ל-08:15 הבחין צוות האבטחה ברכב מונע המצוי בסמוך למעון האישיות המאובטחת. לאחר הזדהות בפני הגברת אשר שהתה ברכב, נערך עמה בירור ראשוני אודות נסיבות הימצאותה במקום. עם תום הבירור התבקשה הגברת להזיז את רכבה מהמקום והסכימה לכך. אנו מצרים על אי-הנעימות שנגרמה לגברת".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
גנץ מחוץ לביתו
צילום: יריב כץ
מומלצים