שתף קטע נבחר

עשור של זינוק - כך נהפכה יבנה לאחת הערים המבוקשות בשפלה

אוכלוסייה צעירה ואיכותית והשקעה בתשתיות ובתעסוקה הופכים את יבנה לבית מושלם עם איכות חיים גבוהה; כעת משנה מרכז העיר הוותיק את פניו, ושכונת נאות שז"ר מובילה את המהפך

יבנה עברה מהפך בעשור האחרון - מעיר קטנה ומנומנמת בשפלה לעיר בולטת ומבוקשת עם אוכלוסייה איכותית וחינוך מצוין, הנמצאת על צירי תנועה מרכזיים ונהנית מתנועת רכבות שוקקת, עם שכונות חדשות ונהירה של אוכלוסייה צעירה ואיכותית. בעשור זה ההשקעה בתשתיות באזור השפלה הפכה משמעותית כאשר המיקום האידיאלי של העיר מספק נגישות יוצאת דופן למרכז הארץ, רק 25 ק“מ מתל אביב, ללא הצפיפות והעומסים, עם חיבור לצירי התחבורה הראשיים (כביש 42, כביש 4, כביש 431), וכן לשתי תחנות הרכבת בעיר.יבנה עוברת בשנים האחרונות מהפכת פיתוח שעתידה להפוך אותה לאחת הערים המתקדמות והמבוקשות בישראל.

 

לצד הגידול וההגירה החיובית יבנה גם מתחזקת מבפנים עם השקעה באזורי תעסוקה כאשר בין היתר, יוקמו שני אזורי תעשייה חדשים שעתידים לספק אלפי מקומות תעסוקה. ההתפתחות המהירה אמורה להביא כמה עשרות אלפי תושבים חדשים ליבנה, ועל פי מגמת הצמיחה המואצת העיר צפויה בשנת 2035 למנות מעל ל־100 אלף תושבים. קצב הצמיחה השנתי של העיר עומד על כ־12%, והיא יותר מהכפילה את אוכלוסייתה מאז שנת 1995. איכות החיים הגבוהה והאווירה האורבנית הצעירה הופכים את יבנה לבית המושלם.

 

תהליכי הצמיחה וההתפתחות של יבנה לא פסחו על השכונות המרכזיות והוותיקות בעיר, אשר עומדות כעת בפני תהליכי התחדשות עירונית רחבי היקף. דוגמה מובהקת היא שכונת נאות שז"ר, אשר נמצאת במיקום אידיאלי - במרכז העניינים ובלב האורבני מחד, ועם גישה קלה אל מחוץ לעיר ואל תחנות הרכבת מאידך - ונמצאת כיום בעיצומו של שינוי מהותי.

 

צילום: יח
צילום: יח"צ

 

השכונה מבוקשת ביותר הן על ידי זוגות צעירים והן על ידי משפרי דיור אשר יכולים למכור את דירתם הקיימת ביבנה וביישובי הסביבה, ולעבור לדירה חדשה ומרכזית במגדל יוקרתי שנבנית בסטנדרטים הגבוהים ביותר, זאת בשל העובדה כי המחירים ביבנה בכלל ובשכונה בפרט עדיין תחרותיים וברי השגה. החברות הבונות בשכונה מדווחות כי חלק הארי של הדירות הגדולות בפרויקטים נרכשו על ידי משפרי דיור אשר ניצלו את ההזדמנות לרכוש דירה גדולה וחדשה למשפחה במחיר מצוין, עם כל היתרונות הנובעים ממגורים בשכונה ותיקה ומרכזית המרושתת בכל התשתיות הדרושות - מוסדות חינוך, חנויות, קופות חולים ועוד – ומרושתת בצירי תנועה מרכזיים.

 

בשיתוף פעולה של חברות יזמיות מובילות ביניהן קבוצות אלמוג וגרופית עם עיריית יבנה, השיקו החברות בשנים האחרונות פרויקטי דגל הכוללים כ־773 דירות בהתחדשות עירונית אשר במסגרתם תחודש השכונה כולה. הבניינים הראשונים נמצאים בבנייה מתקדמת ויאוכלסו בעוד שנה וחצי.

 

במסגרת פיתוח הפרויקט והשכונה יוחלפו וישודרגו כלל התשתיות, יסללו כבישים חדשים, פארקים, יוכשרו גינות עם מתקנים ומגרשי ספורט. ההשקעה האדירה בתשתיות חינוך וקהילה ניכרת בכל פינה בעיר. בין היתר, הוקמו בתי ספר חדשים, כ־60 גני ילדים ומעונות יום. כמו כן, הוקמו בשנים האחרונות 4 מרכזים קהילתיים, היכל ספורט, קונסרבטוריון למוזיקה ומחול, אמפיתיאטרון ונחנכו פארקים וגנים ציבוריים חדשים.

 

כפועל יוצא של תהליכים אלה ושל תנופת ההתחדשות רושמת נאות שז"ר עליות מחיר משמעותיות בשנים האחרונות וזוכה לביקוש גבוה, ולפי ההערכות תדביק את הפער עם יבנה הירוקה בטווח הקרוב, ככל שיתקדמו תהליכי ההתחדשות העירונית ודירות ותשתיות חדשות יחליפו את הקיימות. ההתחדשות העירונית של השכונה היא יעד חשוב של יבנה וכלל המאמצים מושקעים על מנת להגיע אליו.

 

גרופית ביבנה צפון המתחדשת

פרויקט המגורים של חברת גרופית ביבנה צפון ממוקם בכניסה הצפונית של העיר כולל 4 מגדלי יוקרה אשר יתנשאו לגובה של 14-22 קומות בתמהיל דירות מגוון, ברמת גימור ללא פשרות ומפרט טכני גבוה.

 

התמהיל כולל 286 דירות בנות 3, 4 ו־5 חדרים, מיני־פנטהאוזים ופנטהאוזים, אשר תוכננו בתכנון פרקטי ובניצול מיטבי של החלל המאפשר לכל דייר להתאים את הדירה לסגנון החיים שלו. לכל הדירות מחסן וחנייה תת־קרקעית פרטית.

 

הדמיית גרופית ()
הדמיית גרופית

 

במרכזו של הפרויקט תוקם גינה רחבת ידיים, שבילים לרכיבת אופניים ולהולכי רגל וגן שעשועים לילדים.

 

המגדל הראשון בגובה של 22 קומות נמצא בתהליך הבנייה. תוך כדי בנייתו פרצה מגפת הקורונה וגרופית הבינה שיש צורך במרפסות גדולות בקרב האוכלוסייה, הגדילה לעשות והגישה בקשה להיתר להגדלת המרפסות, כדי להתאים את הדירות לרוח התקופה.

 

מועדון הדיירים בבניין יוסב ככל הנראה לחלל עבודה שיתופי מושקע כדי לענות למגמה ההולכת ומתגברת של עבודה מהבית.

 

עמיר רחלבסקי, מנכ"ל חברת גרופית אומר כי "בראייה האסטרטגית שכונת נאות שז"ר העוברת תהליך של התחדשות עירונית היא המקום המעניין ביותר בעיר יבנה. המגדלים החדשים והמפוארים עתידים לשנות את פניה של השכונה. הפיתוח הסביבתי ודרכי הגישה המהירה משכונת נאות שז"ר לערים נס ציונה, ראשון לציון ורחובות צפוי להעמיק את נחשקות המגורים בה".

 

ALMOG YAVNE של קבוצת אלמוג

פרויקט בולט בשכונת נאות שז"ר הוא ALMOG YAVNE שיזמה קבוצת אלמוג, קומפלקס של חמישה מגדלי מגורים אלגנטיים בני 20 קומות כל אחד, במיקום מרכזי ושקט לאורך רחוב החרמון ביבנה.

 

אלמוג יבנה, הדמיית יזם
אלמוג יבנה, הדמיית יזם

 

הפרויקט כולל 487 דירות ביניהן 3, 4 ו־5 חדרים ובנוסף שלל דירות מיוחדות (פנטהאוז ומיני־פנטהאוז). הוא מתאפיין בסטנדרט יוקרתי כאשר המגדלים יכללו שירותים רבים לדיירים ביניהם חדר כושר ומועדון דיירים. לכל הדירות חנייה תת־קרקעית פרטית, מרפסות גדולות במיוחד ומפרט מרשים. תכנון סביבת המגורים של הפרויקט מעודדת ניהול של אורח חיים בריא, וכוללת גינות משחק וספורט לרווחת הדיירים.

 

ALMOG YAVNE תוכנן על ידי "גוטמן אסיף אדריכלים", אחד ממשרדי האדריכלים המובילים בישראל. הדירות בפרויקט נבנו גדולות ומרווחות במיוחד, כדי לענות על צורכי המשפחה. כל דירה תוכננה כך שתיהנה מזרימת אוויר ושפע של אור טבעי וניתן דגש על האופן בו זורמים ומשתלבים החללים. בבחירת הפריטים והחומרים ניתנה תשומת לב מיוחדת לחיסכון אנרגטי ושמירה על איכות הסביבה. הדירות כולן צוידו במפרט מותגים יוקרתי.

 

רז שרייבר, סמנכ"ל השיווק של קבוצת אלמוג, "נאות שז"ר היא שכונה במיקום מעולה בעיר, עם פוטנציאל השבחה אדיר. השכונה נמצאת בתנופת התחדשות ובנייה משמעותית ומושכת קהל יעד איכותי מהערים בסביבה ביניהן ראשון לציון, חולון, בת ים ובאר יעקב. הבנייה בשכונה כבר בעיצומה וכיום ניתן לראות בה את המגדלים הנבנים במקום הבתים הישנים, וזאת לצד פיתוח סביבתי רחב היקפים ומשאבים. מתחילת השיווק לפני קצת פחות משנתיים נמכרו עשרות דירות והמחירים עלו בתקופה זו בכ־10%. מיקומה המיטבי של השכונה והסטנדרטים הגבוהים של הדירות הנבנות בה, צפויים להביא בהמשך לעליית ערך הנכסים בשכונה במקביל לנהירת האוכלוסייה הצעירה והאיכותית מיישובי הסביבה והמרכז".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים