שתף קטע נבחר

זוהה החומר המסתורי שהתגלה בצד הרחוק של הירח

נחשף מהו הג'ל הירקרק בצד הרחוק של הירח ומה עשה עדר יעלים בדימונה? מבזק החדשות הטובות

 

 

 

חדשות טובות מגיעות אלינו מהצד הרחוק של הירח -  שם זוהה בשנה שעברה חומר מסתורי. כעת חוקרים גילו מהו אותו חומר.

 

החומר, דמוי ג'ל ירקרק עם ברק מסתורי, שכבר חשבנו שאולי הוא קשור לחוצנים למיניהם, מתגלה כעת כסלעים. מדובר בסלעים מומסים קרירים וירוקים.

 

החומר המוזר נוצר כתוצאה מפגיעת מטאוריטים באדמת הירח, הפגיעה של המטאוריט מייצרת טמפרטורות גבוהות במיוחד, שגורמות להמסה של הסלע ולהיווצרות החומר הירוק.

 

הצד הרחוק של הירח (צילום: China’s Chang’e-4 mission)
הצד הרחוק של הירח(צילום: China’s Chang’e-4 mission)

 

ועכשיו למקסיקו, שם חלה התקדמות דרמטית בחקירת חטיפת הסטודנטים בשנת 2014, למי שהסיפור לא מוכר לו, נזכיר שמדובר ב-43 סטודנטים שנסעו לעיר איגואלה כדי להשתתף בהפגנה נגד המדיניות הכלכלית של הממשלה.

 

במהלך הנסיעה הם נעצרו על ידי המשטרה המקומית, וככל הנראה הועברו לידי ארגון הפשע "Guerreros Unidos" ("הלוחמים המאוחדים") ולאחר מכן כנראה נרצחו - גופותיהם לא נמצאו. אבל השבוע, יותר מחמש שנים לאחר ההעילמות, הרשויות במקסיקו הצליחו לזהות את שרידיו של אחד הסטודנטים שנעלמו, מה שמהווה פריצת דרך משמעותית בתיק.

 

השרידים שנמצאו נשלחו למעבדה באוסטריה, שם נותחו במשך חודשים. כיוון שהמיקום של השרידים הוא כקילומטר מהמיקום שבו טען הממשל במשך שנים, ששם נרצחו ונשרפו הגופות, הדבר מסמן את תחילתו של מסלול חקירה חדש. לפחות המשפחות יודעות עתה מה עלה בגורל יקיריהן.

יעלים בדימונה (צילום: אלי אייד ושמואל קורח)
יעלים בדימונה(צילום: אלי אייד ושמואל קורח)

 

ולסיום, שימו לב למראה המקסים הזה מדימונה: יחד עם ההגבלות והכניסה לגל השני, הטבע מתעורר מחדש, ויעלים הגיעו לעיר הדרומית, והצליחו להפתיע את באי המקום.

 

לדברי התושבים, מדובר בפעם הראשונה מזה שנים בה רואים את היעלים בסביבת העיר. אולי באו לראות הר להשקעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: China’s Chang’e-4 mission
הסלעים בצד הרחוק של הירח
צילום: China’s Chang’e-4 mission
מומלצים