שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפרצה בהגבלות שמאפשרת לרשת הכושר להמשיך לפעול

  הגבלות הגל השני כבר נכנסו לתוקף, אך רשתות הכושר לא מתכוונות לוותר ללא מלחמה. ברשת הכושר "לזוז" מצאו פרצה בחוק שתאפשר להם להמשיך לפעול, וכרגע הסניפים פתוחים כסדרם

   

  צעד נוסף של רשתות הכושר הגדולות במלחמה המתמשכת על הגבלות משרד הבריאות. בימים האחרונים עושות הרשתות הכל על מנת להמשיך ולפעול. זה התחיל בניסיון של הולמס פלייס, רשת מכוני הכושר הגדולה בישראל, לעקוף את ההוראות על-ידי חלוקת מועדוני הכושר למתחמי סטודיו על מנת שיוכלו לעמוד בתקן התו הסגול, שמתיר למי שמוגדר כסטודיו, להמשיך לפעול. ניסיון זה לא צלח לאחר שיצאה הבהרה של משרד הבריאות המגדירה מהו מועדון כושר ומהו סטודיו, אשר הביאה את הרשת לשנות את שמה ל"סטודיו הולמס פלייס" – וכעת, משניסיון זה לא צלח, מצאו הרשתות פרצה חדשה.

    

  משבר הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  על פי המסמך העדכני שפרסם בשבוע שעבר משרד הבריאות, עולה כי כעת יכולים להתאמן במכוני כושר אך ורק ספורטאים תחרותיים. ברשת הכושר "לזוז" מיהרו לנצל את הסעיף בתקנות. 

   

  "הגענו להסכם עם איגוד מפתחי הגוף, לפיו כל לקוחות הרשת יהפכו לחברי האגודה – משמע, הם רשאים באופן חוקי להמשיך להגיע לחדר הכושר ולהתאמן", מסביר ויקטור שנקל, מבעלי הרשת. "לפני הכניסה למועדון, הלקוחות חותמים על הצהרה שהם מודעים לכך שהם חברי האגודה. בכך הם הופכים להיות ספורטאים תחרותיים, מה שמקנה להם את הזכות להמשיך ולהתאמן".

   

  חדר כושר ריק ()
  לא רוצים להישאר ריקים. רשתות הכושר

   

  לפי שעה הפתרון החדש עדיין עומד בעינו. "כרגע גורמי האכיפה לא יודעים כיצד לטפל בעניין. אני אומר להם – אם אני עושה עבירה על החוק תגידו לי מה ואני סוגר באותו רגע בלי להתווכח", מספר שנקל.

   

  "הבוקר ביקרו אותי שוטרים בשני סניפים. בראשון לציון לא ידעו על מה לתת דו"ח. בסניף אשדוד באו, זרקו דו"ח וברחו", הוא מוסיף. "בעקבות זאת סגן ראש העיר שמעון כצנלסון זימן את הפקח ואת האחראי עליו לשימוע, על מנת להבין על מה ניתן הדו"ח כי הוא לא חוקי בעליל. כרגע כל הסניפים פתוחים ואני מעריך שגם רשתות אחרות יעשו דבר דומה כדי להישאר פתוחים"

   

  - אתה חושב שמשרד הבריאות והמשטרה יאפשרו לכם להיות פתוחים לאורך זמן?

  "החוק מאפשר לי להפעיל את חדרי הכושר. יותר מזה, זוהי זכותי ובאחריותי לעשות את ההתאמות הנדרשות בהתאם להנחיות החדשות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכוני הכושר לא מוותרים להגבלות
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים