שתף קטע נבחר

עשרות מתנחלים התפרעו ליד יצהר ופצעו שני לוחמי מג"ב

אחד הלוחמים ספג אגרוף והאחר הותקף בגז פלפל בשעה שעשרות התפרעו במאחז "בכיפה הסרוגה". אחד המתפרעים נעצר ומבנה בלתי חוקי נהרס

כ-30 איש התפרעו לפנות בוקר (יום ו') במאחז "בכיפה הסרוגה" ליד יצהר כאשר לוחמי משמר הגבול הגיעו לאכוף צו שטח צבאי סגור. הם יידו חפצים ופצעו קל שני לוחמים - האחד ספג אגרוף בפניו והאחר הותקף בגז פלפל. אחד המתפרעים נעצר בחשד לשימוש בגז פלפל. השניים פונו לקבלת טיפול רפואי.  

 

 

במהלך פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור סמוך ל ליצהר נפצעו לוחמים ע
אחד הלוחמים שנפצעו(צילום: דוברות משטרת ישראל)

במהלך פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור סמוך ל ליצהר נפצעו לוחמים ע
הלוחמים נתקלו בצמיגים שהובערו, חפצים הושלכו עליהם(צילום: דוברות משטרת ישראל)

במג"ב מציינים כי הלוחמים נתקלו באלימות קשה מצד המתנחלים שהגיעו להקים מבנה בלתי חוקי שכבר נהרס בעבר. הם אמרו כי המתנחלים התעלמו באופן בוטה ופרובוקטיבי מהנחיות הלוחמים שביקשו מהם לפנות את המקום. צוותים של מג"ב ומשטרה שהוזנקו לאזור בכדי לפנותם נתקלו בחסימות צירים ואלימות שכללו הבערת צמיגים והשלכת חפצים.

  

לאחר שהלוחמים השיבו את הסדר למקום פירקו השוטרים את המבנה הלא-חוקי והלא-בטיחותי שבנו המתפרעים. החשוד שנעצר בשנות ה-20 לחייו הועבר לחקירת המשטרה. במשמר הגבול ציינו כי ימשיכו לפעול בנחישות נגד פורעי החוק ש"מנסים בכל פעם מחדש להפר את הצו החל במקום ולבנות באופן בלתי חוקי. לא נאפשר פגיעה בלוחמים שעושים את עבודתם באכיפת החוק ונפעל למעצר העבריינים ולהבאתם לדין".

 

היישוב יצהר מסר בתגובה כי הבית נבנה מחדש על חורבות בתים שנהרסו בידי כוחות הביטחון לפני כחודשיים. "שוטרי המג"ב שהגיעו למקום ללא תגים וחלקם ללא מסכות הפעילו אלימות קשה כלפי תושבים שלא עשו דבר. אנו רואים בחומרה את תפיסת הגבעה על-ידי כוח מג"ב במשך תקופה ארוכה, דבר שלא נעשה מעולם מול שום כפר ערבי, ועוד יותר את הפעלת האלימות הקשה שלא לצורך. אנו כמובן מתנגדים מכל וכל להשלכת האבנים ואין ביישוב יצהר מקום לתופעות כאלו".

 

ארגון חוננו המייצג את החשוד מסר כי שוטרי מג"ב נכנסו לבית בשכונת "קומי אורי" ביצהר, פינו את המשפחה, אב אם ושלושת ילדיהם בהם תינוק כבן חודשיים, והרסו בשעות הבוקר את הבית. במהלך פינוי המשפחה נעצר האב. מנגד גינו גורמים ביטחוניים בחריפות את התנהגות המתפרעים ואמרו ש"מדובר כבר בפעם הרביעית בחודש האחרון שבהן הותקפו כוחות הביטחון".

 

אם המשפחה סיפרה: "בנינו את הבית מחדש כמה שעות קודם לכן, השוטרים ניסו לפרוץ לבית, לאחר זמן שלא הצליחו הם פרצו באלימות רבה, הם התנפלו על בעלי ואמרו לו שהוא עצור. היה שם גם גז פלפל באוויר, התינוקות צרחו, והיה בלגן גדול. שכנים וחברים שבאו לסייע לנו הותקפו באלימות קשה מצד השוטרים. השוטרים לא הציגו לי שום צו, לא צו הריסה ולא צו אחר, וללא הסברים פינו אותנו מהבית. אחרי כמה שעות הם הרסו את הבית, כל הציוד שלנו זרוק והרוס בחוץ עכשיו, המקרר, הלול הספות".

 

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מייצג את האב: "מרשי נעצר באלימות בתוך ביתו, כאשר השוטרים פורצים לבית פרטי ללא צו באישון לילה. יש להצר שאלו סדרי העדיפויות של משטרת ישראל, שבתוך תקופה ביטחונית קשה ותוך מגפה שמתגברת בחרו להגיע כוחות גדולים לפנות בנייה יהודית בגבעות יצהר, לא ראינו פעולות דומות בחריגות בנייה באוכלוסייה הבדואית והערבית. אנו נדרוש את שחרור ואת חקירת השוטרים באירוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרת ישראל
לוחם מג"ב נפצע
צילום: דוברות משטרת ישראל
מומלצים