שתף קטע נבחר

רוצים לחסוך? תמחזרו! מחזור ביטוח המשכנתא יכול לחסוך לכם עד עשרות אלפי ש"ח

כמעט כולנו מכירים את האפשרות של מחזור משכנתא, אך ישראלים רבים מידי לא מודעים למחזור ביטוח משכנתא - אחת הדרכים הקלות והפשוטות לחיסכון בעלויות החודשיות. באמצעות השוואת מחירים נוחה והשארת הביורוקרטיה לחברת הביטוח, אפשר לחסוך עד עשרות אלפי ₪ בקליק

משכנתא היא אחת ההוצאות הכבדות ביותר של משק הבית, אם לא הכבדה מכולן. בתקופה כזו של אי ודאות כלכלית, כדאי לבדוק, להשוות ולנסות לחסוך בעלויות המשכנתא.

 

הרבה מאיתנו מכירים את האפשרות של 'מחזור משכנתא', שכולל שיפור של תנאי ההחזר של המשכנתא עצמה. לעומת זאת, ישראלים רבים לא מודעים לדרך קלה, נוחה ומיידית לחסוך בעלויות החודשיות - מחזור ביטוח המשכנתא, באמצעות השוואת מחירים ומעבר בקליק.

 

  (צילום: getty )
(צילום: getty )
 

זו ההזדמנות שלכם להבין מדוע הבנקים דורשים ביטוח, וכמה תוכלו לחסוך בהעברת ביטוח המשכנתא ל-AIG.

 

זו הסיבה לכך שדורשים ממכם ביטוח משכנתא, ואלו המרכיבים של הביטוח

הסיבה המרכזית לכך שכל הבנקים רשאים לדרוש ואכן דורשים ביטוח משכנתא, היא העובדה שמדובר בהלוואה גדולה במיוחד, הדורשת רשתות ביטחון מינימליות.

 

ביטוח משכנתא בנוי משתי פוליסות: ביטוח מבנה המכסה נזקים לדירה, כאשר אם יש לכם כבר ביטוח עם כיסוי למבנה בלבד, ביטוח המשכנתא יכול להחליף אותו, משום שכספי הביטוח יופנו לאותה מטרה - תיקון הנזקים, וביטוח חיים, שנועד למקרה של מוות אחד הלווים בתקופת החזר ההלוואה. במקרה כזה, חברת הביטוח משלמת את יתרת המשכנתא לבנק, ופוטרת מבני המשפחה הנותרים את ההחזר של שארית ההלוואה. אפשרות הרחבה נוספת בפוליסות המשכנתא של AIG - להיות מכוסים גם במקרה שנגרמה למבוטח נכות צמיתה בשיעור של 75% כתוצאה מתאונה או מחלה. במקרה כזה, AIG תשלם את כל יתרת המשכנתא לבנק.

 

לקוחות משלמים עמלות גבוהות בביטוח דרך הבנק, בלי לדעת שאפשר גם אחרת

יותר מידי ישראלים לא מודעים לכך, אבל הם משלמים עמלות גבוהות על ביטוח המשכנתא שהם לוקחים דרך הבנק. הסיבה לכך פשוטה: כשהלקוח נמצא במעמד החתימה על המשכנתא, הוא רוצה לסיים עם התהליך ולהתנהל מול כמה שפחות גורמים, ומעדיף לסגור גם את הביטוח דרך הבנק.

 

הבנק מצדו לא מעוניין ליידע אתכם על אפשרות לחיסכון קל וזמין, שכולל מינימום טרחה והתנהלות. דווקא בתקופה שכזו, בה כל חיסכון קטן בעלויות החודשיות חשוב פי כמה, מיותר להמשיך לשלם עמלות מנופחות שעשויות להצטבר לעשרות אלפי שקלים במהלך השנים.

 

לכן, חשוב לדעת שבפועל ניתן לרכוש את שתי הפוליסות של ביטוח משכנתא בכל מקום ואצל כל גורם מקצועי. אפשר גם לרכוש את כל אחת מהפוליסות במקום אחר - הכל תלוי רק בכם. לבנק אסור להתנות את מתן המשכנתא ברכישת ביטוח אצל חברה מטעמו.

 

  (צילום: getty )
(צילום: getty )
  

מחזור ביטוח משכנתא - כך אפשר לחסוך בקלות דרך השוואה נוחה וללא ביורוקרטיה

מהיום, אתם חייבים להכיר אמצעי נוסף וחשוב לחיסכון בעלויות - 'מחזור ביטוח משכנתא'.

כל מה שצריך לעשות כדי לגלות כמה אתם יכולים לחסוך בביטוח המשכנתא, הוא להשתמש במחשבון משרד האוצר (הנמצא באתר 'האוצר שלי'), ולגלות ש-AIG מדורגת במקום הראשון בתעריפי ביטוח של משכנתאות מסכום של 500,000 ₪ ומעלה.

ההפרשים יכולים להגיע בקלות לעשרות שקלים בחודש ואף למעלה מכך. כשמחשבים את החיסכון הכולל במשך משכנתא של 20 שנים, מגיעים לעשרות אלפי שקלים שנשארו בכיס שלכם, או הושקעו בחיסכון עבור הילדים, במקום בקופת הבנק.

 

אם אתם בתהליכי לקיחת משכנתא, זה הזמן להיכנס ולהשוות. ואם אתם כבר משלמים משכנתא, זה גם הזמן להיכנס ולהשוות.

 

העברת הביטוח מבוצעת על ידי AIG, כך שאתם לא צריכים להתנהל מול הבנק או החברה הקודמת. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשוות, להקליק, ולחסוך.

 

רוצים להתחיל לחסוך בעלויות המשכנתא כבר מחר? מחזור ביטוח משכנתא ב-AIG. קליק וחסכתם>>

 

 

מומלצים