שתף קטע נבחר

בגלל הקורונה: ספרד תמית 93 אלף חורפנים

לאחר שבדנמרק ובהולנד הומתו חורפנים שהתבררו כנשאים של הנגיף, הוחלט גם בספרד להמית עשרות אלפי חורפנים בחווה במזרח המדינה. שבעה מעובדי החווה ואשתו של אחד העובדים נדבקו גם הם בקורונה

רשויות הבריאות בספרד הורו להמית 93 אלף חורפנים, הנמצאים בחווה במזרח המדינה, לאחר שהתברר כי רבים מהם הם נשאי נגיף הקורונה. המטרה בהמתה היא למנוע מבעלי החיים להדביק בני אדם בנגיף.

 

חורפן מינק (צילום: shutterstock)
חורפן מינק(צילום: shutterstock)

 

מדובר בחווה הנמצאת בכפר פאובלה דה וולהרדה באוזר אראגון, כ-200 ק"מ מזרחית למדריד. הבדיקה בחווה התבצעה לאחר שאישה, שבעלה עובד במקום, התגלתה חיובית לנגיף. חואקין אולונה, האחראי על תחום החקלאות באזור אראגון, אמר כי שבעה עובדים בחווה נדבקו גם הם בקורונה, בנוסף לאשת העובד.

 

הרשויות בספרד הורו לבודד את החורפנים. אבל לאחר כמה שבועות, בעקבות סידרת בדיקות, הוחלט להמית את החורפנים, מהם מייצרים פרוות. בבדיקה שנערכה לחורפנים התברר כי 80% מהם הם נשאים של הנגיף. הרשויות בספרד אמרו כי בעלי החווה, שבה גודלו החורפנים, יקבלו פיצויים.

חוות חורפנים חורפן ביק אן דונק הולנד נדבקו ב קורונה הדביקו אנשים (צילום: EPA)
חווה בהולנד שבה נדבקו גם כן חורפנים(צילום: EPA)

 

מקרים שבהם חורפנים התגלו כנשאים התגלו בין היתר בדנמרק, היצרנית הגדולה ביותר של פרוות מחורפנים, וגם בהולנד. למרות שהחורפנים לא פיתחו סימפטומים, הם הומתו על מנת למנוע הדבקה של בני אדם.

 

החורפן הוא יונק טורף קטן ממשפחת הסמוריים, השוהה בעיקר בקרבת מקורות מים טבעיים. בעולם נעשה שימוש רב בפרוותם היקרה של החורפנים לתעשיית הביגוד והאיפור. הציד ההמוני צמצם בשנים האחרונות את האוכלוסייה, למרות מחאה עקבית של ארגונים למען זכויות בעלי חיים.

 

 

בספרד נדבקו כ-305 אלף בני אדם בקורונה, למעלה מ-28 אלף מהם מתו. ספרד מדורגת כרגע במקום התשיעי בעולם במספר הנדבקים, אחרי צ'ילה ולפני בריטניה ואיראן.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים