שתף קטע נבחר

קנס לשוטר שניהל רומן עם קבצנית פלסטינית

הנאשם העלים עין מכך שמדובר בשב"חית והורשע במרמה והפרת אמונים. המדינה דרשה עבודות שירות, אך נגזרו עליו מאסר על תנאי בלבד ו-2,500 ש'

בית משפט השלום בירושלים גזר לאחרונה עונש קל יחסית על שוטר סיור שניהל קשר אינטימי עם תושבת הרשות הפלסטינית ששהתה בישראל ללא אישור. המדינה ביקשה להטיל עליו שישה חודשי עבודות שירות וציינה כי הוא ניצל את פערי הכוחות בינו לבין האישה, אך השופט ירון מינטקביץ ציין שכתב האישום לא ייחס לשוטר עבירת מין וגזר עליו מאסר על תנאי וקנס של 2,500 שקל.

 

על פי כתב האישום, בין השנים 2018-2016 שירת הנאשם כשוטר סיור במשטרת מחוז ירושלים. בתקופה זו הוא ניהל קשר אינטימי עם תושבת השטחים. הוא כלל מאות שיחות טלפון ומסרונים בעלי גוון מיני והשניים קיימו יחסי מין כמה פעמים.

 

במהלך תקופה זו היה לאישה אישור שהייה בישראל רק לימים בודדים ובשאר הזמן היא שהתה בארץ ללא אישור וקיבצה נדבות באזור הר הבית. למרות זאת, הנאשם "עצם עיניו" ולא בדק אם יש לה אישור שהיה בישראל לא נקט בעניינה כל פעולת אכיפה, אף שהדבר התחייב מתפקידו. כתב האישום ייחס לו מרמה והפרת אמונים.

 (המחשה: הרצל יוסף) (המחשה: הרצל יוסף)
(המחשה: הרצל יוסף)

במסגרת הטיעונים לעונש טענה המדינה שהוא ניצל את פערי הכוחות והמעמד בינו ובין האישה על מנת לקיים עמה יחסי מין. כמו כן, לטענתה, בכך שהנאשם נמנע מלדווח על כך שהאישה שהתה בישראל שלא כדין, הוא הכניס את עצמו למצב של ניגוד עניינים. היא דרשה להטיל עליו שישה חודשי מאסר בעבודות שירות.

 

הסנגור טען מנגד כי טיעוניה של המדינה חורגים מעובדות האישום, אשר אינן כוללות עבירת מין. הוא הדגיש את נסיבותיו האישיות של הנאשם ובהן העובדה שפוטר לאחר 21 שנים שבהן עבד כשוטר מצטיין. עוד ציין הסנגור לחיוב את העובדה שהנאשם הודה בעבירות.

 

השופט ירון מינטקביץ כתב כי מעשיו של הנאשם נמצאים ברף הנמוך מבחינת הפגיעה בערכים המוגנים. הוא ציין בהקשר זה כי מכתב האישום לא עולה שהאישה עברה עבירה נלווית לשהייה הבלתי חוקית או שהיו נסיבות מחמירות אחרות.

 

כמו כן, נפסק, טענתה של המאשימה כי הנאשם ניצל את מעמדו על מנת לקיים יחסי מין האישה חורגת מעובדות האישום ומוטב היה להימנע ממנה: "המאשימה היא שניסחה את האישום, וחזקה עליה כי לוּ סברה שיש ביסוס ראייתי לכך שהנאשם עבר עבירת מין או ניצל את האישה בדרך כלשהי, היתה מייחסת לו עבירה בשל כך".

 

השופט ציין כי מכלול השיקולים פועל לזכות הנאשם. מדובר באדם חיובי ונורמטיבי, אשר שירת לאורך השנים שירות מבצעי בכוחות הביטחון, תרם לביטחון המדינה והציבור ונפגע במהלך שירותו. זאת ועוד, במסגרת ההליך הוא קיבל אחריות למעשיו עוד בטרם הוגש כתב האישום ובכך הפגין כי הוא מודע לפסול שבהם.

 

מעבר לכך, בעקבות המעשים הוא פוטר ומזה כשנתיים מתקשה למצוא את דרכו התעסוקתית. בנסיבות אלה מצא השופט לנכון להטיל עליו עונש שנמצא בצידו התחתון של מתחם הענישה. הוא גזר עליו מאסר על תנאי וקנס בסך 2,500 שקל.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד שקד דהן
  • ב"כ הנאשם: עו"ד סאמר עלי
  • עו"ד דוד טובול עוסק בפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשה: הרצל יוסף
אילוסטרציה
המחשה: הרצל יוסף
עו"ד דוד טובול
מומלצים