שתף קטע נבחר

.לראשונה בתולדות המצ'ינג: קמפיין שכולו רוחניות – עשרות אלפים הצטרפו

לראשונה בתולדות "גיוס ההמונים" של "צ'ריידי", קמפיין שכולו רוחניות (בחינם): עשרות אלפי יהודים בכל רחבי העולם נרתמים לקבל על עצמם לימוד שבועי של ספר דברים

ביום ראשון השבוע, התקיים אירוע נדיר ומיוחד של "התרת קללות", בעקבות מגיפת הקורונה כאשר העולם כולו נמצא בכאוס וסכנה, הכריז האדמו"ר המקובל רבי יאשיהו פינטו על מעמד מיוחד, של התרת קללות, שנועד להסיר קללות וסכנות מיוחדות מהעם היהודי.

 

התיקון שנכתב בידי מקובלים מימי הביניים, נערך ביחד עם תלמידי ישיבת "שובה ישראל בקזבלנקה, בבית העלמין העתיק "המ ערה" בעיר, נוסח התפילה והתרת הקללות נשלח ברשתות החברתיות כאשר מאות אלפי יהודים צפו בשידור חי בטקס.

 

בהגיעו לבית העלמין, פרץ הרב פינטו בבכי ודיבר על מצב המגיפה העולמית "אנחנו רואים את כל הדברים, גדלנו על הברכיים של גדולי עולם קדושי עליון, וכל הגוף מחל ייסורים וכאבים אבל צער של החודשים האחרונים לא ראינו דבר כזה, הקב״ה תמתק את הדינים על עם ישראל! די עם הלשון הרע די…" כאן המשיך הרב ואמר בקול רועד, כי הוא עצמו מוכן להיות כפרה כדי שהעולם ינצל ויהיה לאנשים פרנסה ובריאות.

 

"כל יום אנחנו שומעים על עשרות אנשים חולים, כמה מתים בעוונות הרבים, כמה אלמנות כמה יתומים. ראינו כבר עשירי עולם שביום אחד הגיעו לפת לחם, לאף יהודי אין שום ביטחון לא במעמד לא בפרנסה. ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמיים, על התורה הקדושה."

 

הרב המשיך ואמר: "יש בשמיים חדר שנקרא חובה, שמלא מלאכי חבלה שחורים שמחכים שמישהו יקלל את עצמו, את החברים שלו, ואז המלאכים האלה רצים לתפוס את הקללה, ואז קורה אסון אחרי יום אחרי שנה, אחרי עשר שנים, המקום הזה קוראים לו חובה, והמלאכים יושבים ומחכים לתפוס הקללות. מקום מסוכן מאוד... התרת קללות מורידה וחותכת את זה, שאם יש קללה, התרת קללות להוריד את כל הקללות מעם ישראל".

 

שדכשד ()
הרב יאשיהו פינטו

 

עם תחילת "התרת קללות" כשעיני הרב זולגות דמעות, אמר כי הוא מכוון להוציא את כל אותם מאות אלפי יהודים מרחבי העולם שצופים ומאזינים לשידור בשידור חי, "הם שומעים אותנו מרחוק, אך הם והלב שלהם אתנו פה".

 

עם סיום התפילה, פנה הרב פינטו לתלמידי הישיבה, ואמר: "אתם ואחי רבי מנחם פינטו שנושא את עול משא הישיבה וקהילת שובה ישראל במרוקו על כתפיו, מסרתם נפש על האוכל הכשר מסירות נפש שאין לה שני, אנשים בכל העולם סגורים בבית, בכל העולם אנשים מתו בבתי מטבחיים, ואתם מסרתם נפש שבוע אחרי שבוע, הגעתי לשחיטה וראינו אתכם במסירות נפש באים וללא חשש שוחטים ועושים בקדושה כדי לספק מזון כשר ובשר כשר, וזכות זו הגנה עליכם, אתם, רבי מנחם, רבני הישיבה והתלמידים, לא היססתם, ועשיתם כל שאפשר בשעות הכי מסוכנות, כדי לבצע את המשימה שלקחנו על עצמינו לספק מזון כשר ומהודר".

 

"אנחנו" הוסיף כבוד הרב, "מעולם לא התערבנו בפוליטיקה, איננו מתערבים בזה, וכל המטרה שלנו לחזק ולרומם את המשך וקיום היהדות, ובשביל זה אנחנו ותלמידנו נמסור את הנפש בכל כוחינו".

 

הרב פינטו המשיך ואמר: "אדם צריך לדעת שאנחנו נמצאים במקום של קדושה גדולה ביותר של יותר מ2,000 שנה שהקדושה הזאת צועקת תרימו אותי, מקימי מעפר דל מאשפות ירים אביון.

 

הרב המקובל צירף ברכה נרגשת מיוחדת למלך מרוקו, מוחמד השישי, וסיפר בהתרגשות על מלכות מרוקו, שהיא "מלכות של חסד", בדבריו הוא גם קרא לחסידיו מכל העולם, ובמיוחד לאנשי עסקים בעלי חברות ענק, ושועי עולם ואמר כי עליהם לעשות כל מאמץ להגיע ולהשקיע בעסקיהם במרוקו, "כאן במדינה הזו שיש בה מלכות של חסד, ויש בה ברכת שמים, יש ברכה מיוחדת ויכולת לעשות ולהתפתח בדברים גדולים מאד" אמר הרב, שבחמישים בתי המדרשות שלו ברחבי העולם קשורים יהודים רבים בעלי ממון ופעילות פיננסית עניפה.

 

שדכשד ()
הרב פינטו במרוקו

 

האירוע המיוחד שיתקיים במרוקו, נערך במקביל למיזם נדיר ויחודי, שכל כולו תורה, מיסודו של חזונו של הרב פינטו.

 

דומה שאין מי שאינו מכיר את הפלטפורמה של חברת "צ'ריידי" העולמית ואמנות גיוס ההמונים, שגיסה בשנים האחרונות מאות מליוני שקלים למיזמים שונים. ואולם לראשונה נערך ע מיזם ענק, שלא נועד לבקשת תמיכה כלכלית ואינו דורש הוצאה של כסף, אלא קבלה רוחנית של סגולה מיוחדת, , במיזם שנועד לאחד יהודים מכל רחבי העולם להתחזקות רוחנית ובקיעת שערי שמים לכל הישועות

 

כאמור המיזם קרם עור וגידים לאור קריאתו של הגאון הצדיק רבי יאשיהו פינטו, שפעל ופועל במשך ימי המגיפה בחיזוק עידוד ודרבון רבבות שומעי לקחו ותלמידיו, להמשיך ולפעול בעשיה הרוחנית ביחד עם השמירה על כללי הזהירות הנדרשים.

 

הרב פינטו, שהקים את האימפריה של "שובה ישראל" לפני כעשרים וחמש שנה, מרכז תחתיו כיום עשרות סניפים ברחבי העולם, כשמצבו הבריאותי הקשה של הרב, לא מונע ממנו את החיזוק והעידוד ליהודי העולם בשעה קשה זו, בה דבריו מפיחים רוח תקוה ועשיה רוחנית. כחלק מההתעוררות הרוחנית, התפרסמה סגולת לימוד "ספר דברים" שאותה נוהגים רבבות יהודים מידי שבת בשבתו.

 

הרב פינטו הצליח לקרב יהודים רבים דרך תקנה זו, כשעד היום הודפסו למעלה מארבע מאות אלף ספרי "דברים" מיוחדים ובהם הקדמה ובה שיעוריו המקוצרים של הרב עם עיקרי המקורות לאמירת ספר הדברים ומעלתה. כאשר רבים מספרים על ישועות רבות בזכות קיום הלימוד וסיפורי מופת עליהם יש עדויות מופלאות, בכל מה שאדם צריך,

 

המציאות של סגולה שהבטחה לישועה, כזו שאינה עולה כסף, ואינה כרוכה במאמץ או פעולה חריגה, אלא בלימוד תורת משה, סגולה ששורשיה בספרי הקדמונים, הפך אותה לפופולארית, כשרבים מוצאים דרכה האת החיבור הפנימי, לתורת ישראל, ולשפע ישועות מהקדוש ב"ה.

 

בפרויקט המיוחד של "גיוס המונים", נעשתה פניה לעשרות מדינות בשפות שונות, כאשר יהודים ברחבי העולם מתבקשים להשתתף, ולקחת חלק במיזם, וממש כמו בקמפיינים של צ'רידי, נפתחו שלל "קבוצות" של "מתרימים" רק שהפעם ה"מתרימים" לא מבקשים השתתפות בהתחייבות כספית אלא בהתחייבות ללימוד חומש דברים.

 

המטרה היא כאמור להגיע לגיוס רבבות בשותפים, שכל מה שנדרש מהם הוא להצטרף ללומדי ספר דברים, ולזכות לחוות בעצמם את הקשר לתורת משה, ולקבלת הישועות מאת הקב"ה. חשוב לציין כי דווקא בעת הזו של סכנת המגיפה המשתוללת בחוצות עיר. רבים מוצאים נחמה וחיזוק רב בלימוד ספר הדברים כסגולה להשמר מן המזיקים.- המצטרפים הם מסביב לעולם מעשרות ארצות.

 

הסגולה שמקורותיה נמסרו בשיעוריו של האדמו"ר, מלמדת על כוחם של 955 פסוקי הספר, ומעלת הלימוד בהם מידי שבת, כאמור, המקורות הם קדומים, במשך השנים נשתכח ענין זה, אך כעת היא צברה תאוצה עולמית בעקבות דבריו החוזרים ונשנים של ראב”ד מרוקו הרב פינטו, שבדבריו חשף את מקרות הסגולה, והפיץ אותה, במיזם שזכה לברכת ועיוד כל גדולי ישראל, המכירים בערך סגולה נפלאה זו..

 

http://Projectdevarim.com

 


פורסם לראשונה 27/07/2020 15:18

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש קהילת יהודי מרוקו, הרב פינטו
מומלצים