שתף קטע נבחר

חדש מ-PEPPER, חיסכון DIY שעוזר לנו לחסוך - בלי להרגיש

היום, יותר מתמיד, כולנו מבינים את החשיבות של חיסכון ועדיין, רבים מאיתנו מתקשים לחסוך. את הקושי הזה בדיוק פותר PEPPER - חשבון הבנק הדיגיטלי הראשון בישראל, בעזרת מספר כללים אוטומטיים שיהפכו את החיסכון לפשוט, קל וכמעט בלתי מורגש.

במשך עשרות שנים אינספור מחקרים ניסו לפצח את התשובה לשאלה אחת פשוטה: למה כל-כך קשה לנו לחסוך?

 

אז מסתבר שיש לא מעט סיבות: תקציב שלא לוקח בחשבון הפקדות לחיסכון, זלזול בסכומי כסף קטנים שלא יעשו את ההבדל, קושי פסיכולוגי לחשוב על הטווח הרחוק יחד עם פיתויי ה'כאן ועכשיו' ועוד ועוד. אל תוך ערימת הקשיים הזו צלל PEPPER והשיק שירות חדשני שיעזור לנו להתגבר על המכשולים שעומדים בינינו לבין החיסכון.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ PEPPER)

כל הבנקים מאפשרים חיסכון בכמה קליקים, אבל...

כמעט כל הבנקים מאפשרים היום פתיחת חיסכון במספר קליקים, אבל המרחק בין זה לבין חיסכון שבאמת מתמידים בו הוא גדול. החסכונות ה"רגילים" כוללים ברוב הבנקים עמלות פתיחה או עמלות פירעון מוקדם ואין להם גמישות בניהול החיסכון. חוץ מזה, הם מצריכים מאיתנו תשומת לב, מודעות והתעסקות – אם בכלל הבנו שאנחנו צריכים לחסוך. הכללים האוטומטיים החדשים שניתן להוסיף לחיסכון ב-PEPPER נבנו בצורה שתעודד הרגלי חיסכון והתמדה בהתאם להתנהלות הכלכלית השוטפת, תוך שמירה שההפקדות לא יכניסו את החשבון למינוס מבלי שנדע על כך. בנוסף, הם גמישים. ניתן להגדיר את הכללים מחדש בכל רגע וגם למשוך את הכסף מהחיסכון כשצריכים אותו בלי לשלם על זה עמלה. אז איך זה עובד? הנה כמה דוגמאות:

 

• הפקדת אחוז קבוע מכל ההכנסות שמגיעות לחשבון – כלל זה מבטיח שעל כל צ'ק, העברה או משכורת שנכנסים לחשבון הבנק שלנו וסכומם גבוה מ-200 ₪, אנחנו קודם נשלם לעצמנו ונעביר כסף לחיסכון. למשל, אם הגדרנו את הכלל כך שעל כל הכנסה יעברו לחיסכון 5% מהסכום וחבר עשה לנו העברה בנקאית של 500 ₪, אז 25 ₪ יעברו אוטומטית לחיסכון.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ PEPPER)

• השלמה לסכום הוצאות חודשי בכרטיס האשראי - ההוצאות שלכם נמוכות מהרגיל החודש? זאת הזדמנות להעביר את ההפרש לחיסכון וזה מה שהכלל הזה יעשה בשבילנו! אנחנו מגדירים לאיזה סכום לעגל את כל ההוצאות בכרטיס, וההפרש בין הסכום הזה לחיוב בפועל יעבור אוטומטית לחיסכון. למשל, אם החלטנו שהסכום יהיה 5000 ₪ ובפועל הוצאנו בכרטיס 4500 ₪, אז 500 ₪ יופקדו לחיסכון. והיי, זה כלל חכם. אם ההוצאות יהיו גבוהות מהרגיל, הוא לא יופעל.

 

• עיגול כל גיהוץ בכרטיס לשקל הבא או לחמישייה הבאה – עם הכלל הזה אנחנו יכולים להפוך את החיסכון למשהו שקורה כמעט כל יום, וטוב שכך! אפשר לבחור האם לעגל לשקל הבא או לחמישייה הבאה, וכל הוצאה בכרטיס אשראי "תעוגל" כלפי מעלה בעוד שההפרש יועבר אוטומטית לחיסכון. הרווח במקרה הזה לגמרי כפול - גם לומדים על הכוח של הסכומים הקטנים שמצטברים יחד, וגם יכולים לחסוך עד אלפי שקלים בשנה, כמעט בלי להרגיש.

 

• הפקדה על בסיס יומי, שבועי או חודשי – אמרתם פעם את המשפט "אם כל פעם שהיו אומרים לי את זה הייתי מקבל שקל מצבי היה טוב"? ובכן, עם הכלל הזה, אנחנו יכולים להעביר לחיסכון אפילו שקל אחד, יום יום! או שבוע שבוע, או רק אחת לחודש, בצורה הקלאסית.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ PEPPER)

שיקוף, תמיכה והגנה ממינוס – חוסכים עד שמגיעים ליעד

החיסכון עם הכללים האוטומטיים של PEPPER מאפשר להציב לעצמנו יעד מספרי ולקבל עדכונים על המצב של החיסכון שלנו ביחס לאותו יעד, דרך ה-FEED של האפליקציה. למשל: תזכורות, פידבק חיובי, סטטוס התקדמות והודעות נוספות שעוזרות להמשיך ולהתקדם במסע אל החיסכון, מתוך ההבנה כי גם אם כבר פתחנו חיסכון, יכול להיות קשה מאוד להתמיד בו. לצד זאת ומתוך הרצון לעודד אותנו להתמסר אל "שגרת" ההפקדות לחיסכון ללא חשש מאיבוד שליטה, PEPPER מתריע על הפקדות שצפויות להכניס את החשבון למינוס כדי שנוכל להחליט לבד האם לאפשר אותן או לא. בהמשך, כך נמסר מ-PEPPER, לקוח אשר החשבון שלו נמצא במינוס אבל מחזיק בחיסכון יוכל לקבל הצעה לפדות את החיסכון כדי לכסות את המינוס, שכן הריבית על המינוס יותר גבוהה מהריבית על החיסכון.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ PEPPER)

מאיה רפפורט, סמנכ״לית המוצר של PEPPER: "בזכות הטכנולוגיה שלנו, הדאטה שאנחנו אוספים והממשק הייחודי של PEPPER, יש לנו את היכולת לעודד את לקוחותינו להתנהלות כלכלית נכונה ובפרט לאימוץ הרגלי חיסכון. אחרי שחקרנו את האתגרים שמקשים על כולנו להתחיל לחסוך ולהתמיד בכך, ובמיוחד לאור הקורונה והשיעור שנתנה על חשיבות החיסכון – אנחנו משיקים היום מוצר חכם (וכיפי!) שיכול לחולל אצל רבים שינוי התנהגותי חיובי, להגביר ביטחון כלכלי ולסייע בהיערכות כלכלית נכונה יותר לעתיד, תוך כדי השגרה".

 

 

 לפרטים נוספים>>>

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים