שתף קטע נבחר

חולמת על שינוי ולא יודעת מאיפה להתחיל? זה הזמן להתחיל לבנות מפה

דווקא עכשיו, על רקע אי הודאות והנסיבות המיוחדות של התקופה, זו ההזדמנות שלך לשים עצמך על המפה. אם את מבולבלת ולא יודעת מאיפה להתחיל, שרטטי לעצמך מפה בדרך לשינוי. טל פריבנר, יועצת ארגונית, מאמנת עסקית ואישית כבר יותר מ-15 שנה, משתפת בנקודות שכדאי לך לקחת בחשבון כדי לשרטט לעצמך מפה שהיא רק שלך

התקופה הנוכחית יכולה להיות מבלבלת ומתסכלת. אך דווקא כשכל העולם נמצא באי ודאות, זה הזמן של הנשים לפרוח, לשים את עצמן על המפה, ולקבוע מסלול להצלחה ושינוי. העבודה מרחוק והשהות הממושכת של שני בני הזוג בבית שינו סדרי עולם והוכיחו שנשים יכולות להיות פרודוקטיביות בכל מצב, לנהל את הבית יחד עם בני הזוג, וגם לחלום על צמיחה. אם את מרגישה את הצורך עמוק בפנים, אבל לא יודעת מאיפה להתחיל - הפתרון הוא מפה מסודרת עם תחנות בדרך, כדי שתדעי מאיפה הגעת, ולאן את הולכת.

 

אספנו 5 נקודות שיוציאו אתכן מהתסכול וישימו אתכן על המסלול. את הטיפים שיתפה טל פריבנר, אחת מהמאמנות העסקיות והאישיות הראשונות בישראל, הפעילה יותר מ-15 שנים בחברות הגדולות במשק, בהן הנחתה סדנאות, העבירה הרצאות וליוותה מנהלות ומנהלים בכירים ומאות לקוחות פרטיים בתהליכי עומק לצמיחה ושינוי.

 

1. מסלול ארוך לשינוי מתחיל בצעד ראשון ואמיץ

השינוי שכולנו עברנו - הסגר הממושך, הזמן המשפחתי הממושך ואי הודאות הכלכלית - גרם להרבה נשים לחפש את המסלול שייקח אותן לקראת שינוי וצמיחה.

טל פריבנר (צילום: משה נחמוביץ)
טל פריבנר(צילום: משה נחמוביץ)

התקופה הנוכחית דורשת מאיתנו למנף את הקושי בתור הזדמנות. מי שתצליח לנצל את חלון הזמן שנפתח תוכל להגיע לתוצאות, כבר במהלך השנה הקרובה.

 

"דווקא עכשיו, כשאת מתוסכלת וקצת מבולבלת בנוגע לעתיד, זה הזמן לעבוד על חוסן רגשי ולחזק את שריר האומץ" אומרת פריבנר. "מי שלא תסתגל ותתגמש אל מול התקופה הנוכחית, לא תוכל לממש את החלומות שלה".

פריבנר מדגישה כי "אומץ הוא לא מעשה גבורה של פעם בחיים. אומץ הוא בחירה יום-יומית לקחת אחריות על התפקידים שלך, 365 ימים בשנה ובכל תחום בחיים".

 

2. השראה מנשים חזקות, וקבוצת תמיכה 24/7

העולם כולו עובר מהפכה של מנהיגות נשית צעירה ונחושה. ג'סינדרה ארדרן, ראש ממשלת ניו זילנד בת ה-40, הובילה את המאבק של המדינה שלה מול מגפת הקורונה בהצלחה מסחררת, וסאנה מרין, ראש ממשלת פינלנד בת ה-34, משלבת בגאווה בין החיים הפרטיים שלה לתפקיד הציבורי הבכיר. בישראל אפשר לקחת אינסוף השראה מעדי אלטשולר בת ה-33, אשת חינוך, מנהיגה ויזמית חברתית, וממרים פרץ, אשת החינוך ששכלה שניים מבניה ופועלת ללא לאות לחיזוק הרוח היהודית-ישראלית ולתמיכה במשפחות שכולות.

 

"נכון שאת לא ראש ממשלת ניו זילנד, אבל את אמורה להיות זו לוקחת מנהיגות - במקרה הזה על החיים שלך", אומרת פריבנר. "המציאות של היום מחייבת כל אחת מאיתנו לקחת אחריות אישית בכל יום מחדש".

חלק מהחוכמה היא בנייה של סביבה תומכת ומגוונת, שתהווה קבוצת תמיכה. "יש הרבה נשים שלא יודעות מאיפה להתחיל את הדרך. אבל שהן מתחברות לקבוצה עם מורה לדרך ומקורות השראה - הכוח שלהן כפול ומכופל. לא כדאי לעשות הכל לבד", אומרת פריבנר.

 

3. להסתכל על עצמך מלמעלה, ולא להזניח כלום

יש לך כל-כך הרבה תפקידים בחיים, ואת צריכה לתכנן אותם כדי להצליח. בתור אשה, בת זוג, אמא, קרייריסטית, רוכבת אופניים וחובבת שנ"צים - המפה שלך צריכה לקחת בחשבון את כל הצדדים, בלי להזניח אף אחד מהם. "גם אם בחרת להתמקד בהיבט מסוים בחיים, צריך לדעת איך לעשות את זה נכון", אומרת פריבנר. "נשים נוטות להזניח את מה שלא נוח להן לטפל בו. כל אחת צריכה לדעת איפה היא נמצאת בכל היבט בחיים, כולל הבריאות שלך שאסור לך להזניח. את צריכה לדאוג לעצמך, אל תחכי לאף אחד/ת שידאגו לך".

 

4. נכון שאת פוחדת, אבל בדיוק משם מגיע האומץ

כדי לתכנן את היעדים ולחתור אליהם צריך אומץ. והדרך לאומץ, אומרת פריבנר, עוברת בנקודת מוצא של התמודדות עם הפחדים.

 

"כשאת אמיצה את מתמודדת עם פחד. אני הרי הכי פחדנית שהפכה והופכת להיות אמיצה. עבדתי שנים בתור צעירה בסביבת עבודה גברית ותובענית, התמודדתי עם המון פחדים, אכלתי הרבה קש, עד שהצלחתי להשתחרר מרוב הפחדים ולמקם את עצמי מחדש. זה מסע חיי".

 

לכן, חובה לזהות לדעת מה הפחדים שלך כדי להתמודד איתם, ומהם אזורי הנוחות כדי להרחיב אותם. "להיות אמיצה זה לזהות את הפחד ולמצוא הדרך להתגבר עליו, או לקבל אותו בהשלמה", אומרת פריבנר. "ברגע שאת מזהה את הפחדים שלך וקוראת להם בשמם המדויק, כבר עשית כברת דרך משמעותית. כתבי לך רשימה של פחדים/מעכבים/חסמים, זו נקודת מוצא מעולה למסע שלך".

 

5. אל תעשי את הצעד הראשון מבלי לדעת באיזה מסלול את רוצה ללכת

הדרך הנכונה לעשות את הצעד הראשון היא לחלום, לתכנן היטב ורק אז לצאת לדרך.

טל פריבנר (צילום: משה נחמוביץ)
טל פריבנר(צילום: משה נחמוביץ)

"תכנון הוא קריטי, במיוחד כשאת חוששת, מבולבלת ולא ממש יודעת מאיפה מתחילים", אומרת פריבנר. "תכנון ישמש עבורך מפה פרקטית, עם יעדים מוגדרים ומדידים. השילוב המושלם כולל תכנית עבודה שלוקחת בחשבון את כל היבטי החיים, חתירה ליעד בנחישות וברגישות, עם יעדים מספריים והרבה תמיכה והעצמה".

 

"אני מאמינה שכל אחת צריכה להסתכל בשיקול דעת על החיים שלה, לפחות פעם בשנה.

לגבש תכנית פרקטית. בעבודה שלנו אנחנו עושות אקסל על כל פרויקט קטן ודווקא את החיים של עצמנו אנחנו לא מתכננות. על מה ולמה, בעצם? איפה האחריות שלנו על החיים שלנו? עכשיו זו בדיוק ההזדמנות לעצור ולתכנן בקפידה את המשך הדרך", אומרת פריבנר. "היי אמיצה, קחי אחריות, עשי לך מפה. תכנני לך את השנה הבאה".

 

בשביל להיות על המפה, אומרת פריבנר, "צריך לדעת מאיפה את באה ולאן את הולכת במסע שלך, לבנות את התשתיות הנכונות, לגבש תכנית מובנית ואז לצאת להגשמה. והכי חשוב - מדובר במסע אינדיבידואלי, כל אחת אחראית לדרך שלה. לפעמים הדרך היא לשים בצד חלקים מהתכנית. האם את יודעת מה הדרך שלך?"

 

לאחרונה השיקה פריבנר את 'The Map', סדנת נשים לבניית תכנית פעולה פרקטית למימוש עצמי המבוססת על מתודולוגיה בינלאומית מוכחת ליצירת תוצאות באמצעות כלים לארגון חשיבה, לצד שיח נשי פורה. הסדנה מיועדת לקבוצות אינטימיות של 10 נשים שיודעות שמגיע להן להיות על המפה, אבל רוצות השראה ופרקטיקה לבניית מסלול משלהן.

 

יותר מ-3,500 משתתפים ומשתתפות התנסו במהלך השנים האחרונות בשיטת 'המפה' שפותחה על ידי פריבנר. "הסדנה מיועדת למי שלא בטוחה מה הצעד הראשון בדרך לשינוי, אבל רוצה להגיע לתוצאות ומוכנה להשקיע בכך".

 

זה הזמן שלך לחלום, לתכנן ולהגשים.

 

בואי ליצור את המגדלור שלך, המפה שלך.

 

לפרטים נוספים והרשמה לסדנא >>

 

ליצירת קשר עם טל tal@valuexpert.co.il או בנייד 054-3042302

 

לעמוד הפייסבוק : טל פריבנר - מניהול למנהיגות באומץ

 

לעמוד האינסטגרם של טל

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה נחמוביץ
טל פריבנר
צילום: משה נחמוביץ
מומלצים