שתף קטע נבחר

ראש אמ"ן: ערפאת נותן את ברכת הדרך לפיגועים

לדברי האלוף עמוס מלכא, האינתיפאדה הנוכחית כבר אינה עממית, אלא מכוונת מלמעלה על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים, ואין שום סממנים לקריסה קרובה של הרשות

ראש אמ"ן, האלוף עמוס מלכא, אמר היום (ג') בישיבת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כי כל ארגוני הטרור פועלים תחת חסותם של הרשות הפלסטינית ויו"ר הרשות, יאסר ערפאת, ואלה נותנים את ברכת הדרך לביצוע פיגועים. לפיכך, טוען מלכא, אין טעם לברר בתום כל פיגוע איזה ארגון מקבל על עצמו את האחריות למעשה.
מלכא הסביר כי הרשות אינה מבצעת פעולות מנע נגד מפגעים ואף אינה מגנה את הפיגועים שכבר בוצעו, וכך למעשה נותנת אור ירוק לארגוני הטרור להמשיך במעשיהם. לדבריו, אין כאוס בשטחים וכל הפעולות שם מכוונות. ההוכחה לכך היא שרק לאחר שמזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, וערפאת עזבו את רמאללה, החלו לבצע שם פיגועים. פירושו של דבר שערפאת יכול להרגיע את השטח, כאשר הוא רוצה בכך.
"האינתיפאדה הנוכחית כבר אינה עממית, אלא מכוונת מלמעלה על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים", אמר ראש אמ"ן. "כבר איננו רואים הפגנות המוניות וחיכוך בין האוכלוסייה הפלסטינית האזרחית לכוחות הביטחון הישראליים. למרות הקשיים הכלכלים והתוצאות האלימות, בשלב זה נמצא ערפאת מעל לחצי הביקורת הפנימית". הוא הוסיף כי אין שום סממנים לקריסה קרובה של הרשות הפלסטינית.

"בתקופה הקרובה תתגבר האלימות"

לדברי מלכא, הרשות ממתינה להתבהרות המדיניות הישראלית תחת שלטונה של הממשלה החדשה, ולכן להערכתו התקופה הקרובה תתאפיין בעלייה ברמת האלימות שלאחריה תבוא התמתנות. האלימות תתגבר בניסיון להציב אתגרים לממשלה החדשה ולקראת הוועידה הבין-ערבית שתתקיים בסוף החודש, ולאחר ועידה זו תרד רמתה.
מטרתו של ערפאת בהגברת האלימות כעת לנתץ את מדיניותו המוצהרת של ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, לפיה אין מנהלים משא ומתן תחת אש ולהבהיר לישראל שאי אפשר להבטיח ביטחון לתושביה מבלי לספק את צורכיהם של הפלסטינים.
להערכת ראש אמ"ן, ערפאת ימשיך למקד את מאמציו ב"בינאום הסכסוך" ולשם כך יפעל בכל האפיקים האפשריים, כולל פנייה ישירה למועצת הביטחון של האו"ם בבקשה להגן על העם הפלסטיני מפני ישראל וכן גרירת ישראל לתגובות חריפות, שייתפסו בזירה הבינלאומית כלא לגיטימיות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
עמוס מלכא. "אין כאוס בשטחים"
ארכיון ידיעות אחרונות
ערפאת. "נותן אור ירוק למפגעים"
מומלצים