שתף קטע נבחר

מה ומי במיאמי

הקונסוליה במיאמי עדיין מתפקדת בלי קונסול כללי ואת רוב הנטל נושא על גבו אלי גיל, העומד בראש המדור הקונסולרי’ וצוות המחלקה הקונסולרית מוציא מהלימון לימונדה. הם עובדים מסביב לשעון ומנסים להתמודד עם אין ספור פניות, בעיות ,טענות ותקנות, ומנסים לפתור את הכל בדרך המהירה ביותר, מול ההוראות המשתנות חדשות לבקרים, בשל נגיף הקורונה. אלי גיל עובד בצמוד עם ועדת הקורונה, וועדת החריגים, בכל מה שקשור להיתרי הכניסה לישראל. בין היתר, היתרי כניסה לאירועים וביקורים משפחתיים כגון: חתונה, בת/בר מצווה, לידת נכד/ה, ביקור חייל/ת בודד/ה, לוויה, ניתן להגיש עבור בני-משפחה מקרבה ראשונה בלבד. (עבור חתונות, בת/בר מצווה, הולדת נכד/ה - ניתן להגיש בקשה גם לסבא ולסבתא).כל הבקשות יופנו לוועדת ההיתרים בישראל לקבלת אישורים.

 

לפני שניכנס לתכנון הטיסות לקראת חגי תשרי, הבאים עלינו לטובה, מוטב להיזכר כי הכניסה לישראל מתאפשרת לבעלי דרכונים ישראליים, מחזיקי אשרת תושב או לבעלי אישור מיוחד. בנוסף, יש לזכור כי כלל הנכנסים לישראל ממדינות "אדומות", יחויבו לשהות בבידוד למשך 14 יום, בהתאם להנחיית משרד הבריאות בירושלים. על פי הנחיות משרד הבריאות ורשות האוכלוסין בישראל, מבקרים בעלי אזרחות ישראלית אשר מעוניינים לבקר בישראל, רשאים לעשות זאת ללא כל אישור מקדים. מבקרים שאינם בעלי אזרחות ישראלית, נדרשים להגיש בקשה להיתר כניסה לישראל, ורק לאחר אישורם על ידי הרשויות הישראליות, יצטיידו באישור רשמי שיאפשר את ביקורם בישראל. יש להתעדכן במידע אודות נוהלי בידוד והעדכונים השוטפים מהמצב בישראל.

לעדכון לגבי פגישות ונהלים בתקופת הקורונה, יש לשים לב לשעות הקבלה ולהוראות מיוחדות המתעדכנות באתר הקונסוליה.

 

המחלקה הקונסולרית במיאמי מספקת שירותים לישראלים ואזרחים זרים תושבי פלורידה, אלבמה, מיסיסיפי ופורטו ריקו. כתובת הקונסוליה:

One Hundred North Biscayne Boulevard, Suite 1800, Miami, Florida, 33132

 

מכסמכס ()
הקונסולאלי גיל – שומר הדמוקרטיה

 

 

ביום שישי בבוקר הוכתה הקהילה הישראלית בדרום פלורידה בתדהמה, עם היוודע דבר מותו הטראגי של ניסן גיאת ,שהתרסק עם מטוסו יחד עם טייס נוסף,לא הרחק משדה התעופה בפמברוק, כאשר כנף המטוס פגעה בבניין והשניים התרסקו אלמותם. ניסן היה טייס מנוסה שצבר עשרות אלפי שעות טיסה. במהלך השנים הוא הדריך ישראלים רבים לקבלת רישיון טיסה, ביניהם הוא לימד את רעייתו, ויוי דוידוף, לטוסוהיא הפכה לטייסת. אהבה בשחקים הביאה את השניים להתחתן לפני כ-20 שנה ומאז הם חגגו את החיים. ניסן עסק בכל תחום ספורט אפשרי, אהב טיולים, הפלגות, מכוניות, אופנועים, ג'ט סקי ולהעשרת הנפש, הוא דאג ללמוד לנגן בגיטרה ובאורגן ולשיר להנאתו עם חברים. הוא היה איש רעים להתרועע. המדור שולח תנחומים. ת.נ.צ.ב.ה.

 

 

 

מכסמכס ()
הטייסים החייכנים ויוי עם בעלה ניסן ז"ל, בשחקים

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים