שתף קטע נבחר

סוויסה נפגש עם הרב עובדיה - ונעתר להיות שר

בעקבות יממה של התלבטויות, הסכים חבר הכנסת סוויסה לקבל את תפקיד השר לענייני ירושלים, בעיקר בעקבות פגישה עם הרב עובדיה יוסף, במהלכה הורה לו הרב לקבל את התפקיד - ונהג בו בכבוד רב

ח"כ אליהו סוויסה מש"ס החליט לקבל את החלטת מועצת החכמים של ש"ס ולהתמנות לשר לענייני ירושלים.
אתמול (ד') בשעות הבוקר שלח סוויסה מכתב לרב עובדיה יוסף ובו ביקש ממנו לאפשר לו לא לקבל את התפקיד ולסלוח לו - על שלא רצה תחילה בתפקיד. הרב עובדיה זימן את סוויסה לפגישה, במהלכה נישק אותו, חיבק אותו והורה לו לקבל על עצמו את התפקיד. סוויסה נעתר.
ביממה האחרונה היה סוויסה נתון לשורה של לחצים כבדים מצד גורמים בש"ס, שקראו לו לקבל את החלטת מועצת החכמים ולכהן כשר לענייני ירושלים. ההתלבטות של סוויסה היתה גדולה, בין היתר משום שלא יצר קשר בעניין עם אריה דרעי, עד הבוקר, אז שוחחו השניים.
שלשום אמר סוויסה למקורביו כי לא יסכים לכהן בתפקיד השר לענייני ירושלים. מזכיר מועצת חכמי התורה, הרב רפאל פנחסי, אמר בתגובה: "אין בעיה, יש לנו מועמד אחר". פנחסי הוסיף: "אני לא מוסמך להגיב על דבריו של סוויסה, אני לא מוסמך להגיב בשמו. אני מקווה שהוא יכבד את מועצת החכמים ויכבד את מה שהטילו עליו".
סוויסה, מקורבו של דרעי, זכה בתפקיד שנחשב לזוטר ביותר מבין תפקידי השרים בהם זכתה ש"ס. לפי החלטת מועצת החכמים, יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, יהיה שר הפנים וסגן ראש הממשלה, ח"כ שלמה בניזרי יהיה שר העבודה והרווחה, ח"כ ניסים דהאן יהיה שר הבריאות ומנכ"ל משרד הדתות, אשר אוחנה, ימונה לתפקיד שר הדתות. לתפקיד סגן שר החינוך ימונה ח"כ משולם נהרי. לגבי שני סגני השרים הנוספים תחליט ש"ס במועד מאוחר יותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוויסה. נעתר, בסופו של דבר
גלי תיבון
מועצת החכמים. מינו את סוויסה לתפקיד זוטר
גלי תיבון
מומלצים