שתף קטע נבחר

רמי לוי תובע 6.5 מיליון ש': "הושוויתי לחמאס"

בעלי רשת השקמה טוען ללשון הרע של מנכ"ל ארגון מגדלי הדגים אלי שריר. לדבריו הוא פרסם שקרים והכפשות בפייסבוק וקרא לחרם צרכנים

רמי לוי ורשת שיווק השקמה הגישו לאחרונה תביעת לשון הרע על סך 6.5 מיליון שקל בטענה שמנכ"ל ארגון מגדלי הדגים אלי שריר פרסם עליהם לשון הרע ופגע קשות במוניטין שלהם.

 

בתביעה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה באמצעות עו"ד גיא אבידן, נטען כי שריר פרסם במסגרת תפקידו כמה פוסטים בפייסבוק, שלפיהם לכאורה לוי דחה ארגזי עגבניות של חקלאי ישראלי והעדיף למכור עגבניות שיובאו מטורקיה, תוך הצגתו כעוכר ישראל שמשתף פעולה עם רג'פ טאיפ ארדואן ועם חמאס. לפי הנטען, מדובר בפרסומים שקריים שהופצו בקרב אלפי גולשים שהודיעו כי לא ירכשו יותר אצל רמי לוי, תוך גרימת נזקים אדירים לרשת ופגיעה בשמה הטוב.

 

לפי התביעה, שריר החל במסע הכפשות שיטתי וממוקד נגד התובעים במטרה לגרום לחרם צרכנים ולזכות על חשבונם בחשיפה ציבורית והון פוליטי רגע לפני החגים.

רמי לוי (צילום: דרור סיתהכל)
רמי לוי(צילום: דרור סיתהכל)

כך למשל, באחד הפוסטים הוצג לוי כמי שסירב למכור עגבניות של חקלאי ישראלי והעדיף תחת זאת סחורה מיובאת מטורקיה. הפוסט נחשף בפני מאות אלפי גולשים, זכה לכמות גדולה של שיתופים ולתגובות זועמות של לקוחות שהודיעו שלא יקנו יותר ברמי לוי.

 

בתביעה הודגש כי מדובר בפוסט שקרי, שאותו חקלאי התנער ממנו והצהיר מפורשות כי לא היו דברים מעולם. שריר אמנם שכתב אותו בעקבות פנייה מטעם לוי אלא שהמעשה נעשה מאוחר מדי, אחרי שהרשת ולוי עצמו ספגו פגיעה קשה. עוד הודגש כי עצם העובדה שביצע את השינוי מעידה על כך שהודה שמדובר בשקר וכזב.

 

בפוסט נוסף, נטען, קשר שריר קשר ישיר בין רכישת עגבניות מטורקיה לבין שיתוף פעולה עם ארדואן ותמיכה בחמאס, תוך רמיזה מובהקת ללוי. בפוסט אחר שהתייחס לנושא צורפה תמונה של ארדואן בפגישה עם ראשי החמאס כשמעליה הכיתוב: "אז בואו נקנה ממנו עגבניות" ו"אמור לי מי חבריך וכו'", תוך יצירת קשר מעוות בין רמי לוי לבין החמאס.

 

נטען כי כתוצאה מהפרסומים נדרשים מנהלי הסניפים להתמודד עם תגובות רבות של לקוחות זועמים, וכי פניות שנעשו מטעם עו"ד של לוי ואפילו מצד לוי עצמו לא סייעו. שריר אמנם שינה חלק מהפרסומים אלא שהשיתופים לפוסטים המקוריים נותרו על כנם והפוסטים שקשרו את לוי לארדואן נותרו בעינם.

 

רמי לוי טוען שכל אחד מהפוסטים המכפישים פורסם בכוונת זדון ובכוונה לפגוע בשם הטוב ובמוניטין של הרשת ושל לוי עצמו – שפועל מזה שנים לקידום וחיזוק העסקים בישראל, רוכש תוצרת ישראלית בהיקפים כספיים אדירים, מעסיק אלפי עובדים והביא להפחתת מחירי המזון בישראל למען הציבור.

 

עוד נטען כי שריר הפיץ את השקרים המעוותים ממניעים זרים ובחוסר תום לב מוחלט, תוך הטעיה חמורה של הציבור והצגת הדברים כעובדות מוגמרות.

 

לפיכך התבקש בית המשפט לחייב את שריר ואת ארגון מגדלי הדגים בפיצויים של 6.5 מיליון שקל על הפצת לשון הרע ופגיעה במוניטין. בנוסף התבקש בית המשפט להורות לשריר להסיר את הפרסומים, להוציא צו האוסר עליו להמשיך להכפיש את התובעים ולפרסם התנצלות פומבית.

 

עו"ד גיל עוז המייצג את אלי שריר מסר בתגובה: "טרם מונה עו"ד לייצוג בתיק. לאחר מינוי כאמור ולאחר למידת טענות התביעה, הדברים יתבררו בבית המשפט".

 

  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד גיא אבידן
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין-

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים