שתף קטע נבחר

האנשים שלא עשו את השנה

כולם מסכמים את השנה שהיתה, אבל אנחנו מסרבים להתעלם מהעובדה שלא היתה פה ממש שנה לסכם. אלה האנשים שעבורם, תש"פ היתה מיותרת לחלוטין בעיקר כי היא הפכה אותם למיותרים. בהצלחה בשנה הבאה

אסטרולוגים

כמו כל מחשבי הקיצין, קוראים בשוקו או פרשני עננים, גם האסטרולוגים שונאים את תש"פ. איך אפשר לנבא פה משהו? הסכם שלום עם מדינה אקראית כמו בחריין זה לא משהו שקורה כל פעם שנגה עושה צל על צדק או משהו. אה מצאו על נגה חיים? בזמן שקרחון שגדול פי 2 מתל אביב התנתק מהקוטב ועכשיו שט להנאתו לעברנו? חרטטנים חביבים, לפני שנה עוד ניסיתם לנבא בתכניות הבוקר את עלילות אנג'לינה ג'ולי ובני גנץ. בניגוד לתקוות, אף אחד משניהם לא עשה שום דבר השנה.

  (צילום: shutterstock)
אני רואה בעתיד שלך המון נסיעות, אבל עד 500 מטר(צילום: shutterstock)
 

מנתחים פלסטיים

אבל גם קוסמטיקאים ואורתודנטים, ובעצם כל מי שמתפרנס מלשפץ לנו את הטווח בין בסיס האף לשיפולי הסנטר. תש"פ לא היתה השנה להשקיע בפרצוף, כל עוד חצי ממנו מכוסה תדיר במסכה. ניוז פלאש: לאף אחד כבר לא אכפת אם יש לכם חצ'קונים מתחת לשפם וקמטים מתחת לחצ'קונים. מה אתם נראים כל כך מופתעים? אה, סליחה, זה הבוטוקס.

סיכום שבוע ()
הנה, כבר חסכנו לך איזה מיליון. קיילי ג'נר
 

אנשים שאין להם טלוויזיה בבית

גם אתם התעוררתם בוקר אחד והזדעזעתם לגלות שעילאי בן ה-7 התחנך מאז לידתו מול פיקסים וחושב שהוא מטוס-על. באיבחת תקע העפתם את המסך מהבית הישר אל מדרכות פרדס חנה, ומיד הבטתם במסך שבכיס שלכם כי הוא צפצף. זו היתה הודעת פיטורין: הסטארט אפ שלכם נדבק בקורונה ונפטר. עילאי, כך מתברר, לא ממשיך לשבת אפאטי על הספה אלא תובע בידור כלשהו ומוצא עניין רב בשערות ראשכם. אבל זה בסדר כי תוך שבוע נזרקתם מהבית עקב אי תשלום שכר דירה ועכשיו אתם יושבים שלושתכם מול הטלוויזיה ברחוב. אין חשמל אבל זה עדיף מכלום.

מתוך הישרדות (באדיבות רשת)
בלעדיכם לא היינו שורדים השנה. "הישרדות VIP"(באדיבות רשת)
 

מפעילים בג'ימבורי

פעם באתם לשם עם הילדים ללקט אי-קולי. היום יש מגוון אפשרויות רחב: תוכלו להידבק בשלל מחלות אקזוטיות שמגיעות משווקי סין האותנטיים, ולבלות את שארית חייכם בניסיונות להיחלץ מבריכת הכדורים.

 

אה, הימים הטובים שיכולנו לנטוש אותם עם זרים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אה, הימים הטובים שיכולנו לנטוש אותם עם זרים(צילום: shutterstock)

גננות שלא מתעללות

את בוגרת עשרה צהרונים ולפני חמש שנים הגשמת את החלום ופתחת לך גן פרטי, "השושנים של חוחית". יש לך סייעות מכל קצוות תבל וכל אחת מהן הביאה עימה גישה חינוכית מפתיעה ומרעננת, אבל על דבר אחד תמיד הקפדת ליישר קו: אצל חוחית לא מתעללים בילדים. בעיטות הן לא-לא מוחלט. הצביטה, הצריבה והפצירה אסורות גם הן וזה מצוין בחוזה ההעסקה. אפילו קשירה לכסא היא עילה לשימוע לפני נזיפה, אבל חלאס, זו תש"פ. בואו לא נתייפייף: בסגר כולם גילו ששלושה ילדים הופכים לצייתנים בהרבה אם מעלים בפניהם את הרעיון של שניים וחצי ילדים. שלושים ילדים מצריכים צעדים חמורים בהרבה בתוך כל הסטרס של הקורונה ובואו, גם הגננת צריכה למצוא דרכים להירגע מדי פעם. כשהפרשה תתפוצץ תשאי אל מול המצלמות נאום שכתבת מראש: "תמיד אני נגד התעללות אבל דווקא השנה להתקטנן?! יש פה לפחות 5 ילדים שמעולם לא קיבלו כאפה. דברו איתם, או עם ההורים שלהם שחושבים בווצאפ שאני דווקא מקסימה. על פי לשון החוק, אני ממשיכה להפעיל את הגן עד לקבלת פסק דין חלוט".

 

מבקשת לחזור לעבוד. כרמל מעודה ()
לא להתעלל זה האובייס. כרמל מעודה

גילי מוסינזון

זו לא היתה שנה לשלישיות או תשיעיות, וגם הורות משותפת הפכה לאתגר בלתי צפוי. אפשר כמובן להזדווג עם מסכה, אבל זה מגביל את התנוחה ומנמיך את הגניחה. נכון שקל יותר לשמור על מרחק שני מטרים כשמשתמשים בנדנדת סקס, אבל מי שבאמת אוהב לתבל את הסקס שלו בחמצן נאלץ לפנות, לאחר כבוד, למונוגמיה. כל בנות הטינדר מחפשות כרגע בן זוג על מלא וגם הבנים המציאו קטגוריה ומחפשים "יזיזה קבועה עד להפיכת העיר מאדומה לצהובה". בכל זאת, כשמשתעלים שק האשכים קופץ מעלה באופן פתטי וכך הפך נגיף הקורונה למחלת המין הראשונה שתוקפת את הריאות.

 

גילי מוסינזון ()
זו מסיבת הסקס שלי ואני אבכה אם ארצה. גילי מוסינזון

קצינים בכירים שסיימו את תפקידם

"אלוף משנה במילואים זה קצת כואב ולא נעים", משורר לנו יענק'לה רוטבליט, ומי שהשתחרר בקיץ האחרון יכול לחתום על השיר הזה. אחרי שנים רבות במשרדי האוגדה נאלץ אל"מ שגב פלד (או שזה פלד שגב?) לפגוש את ילדיו ממש בתוך הבית, גם בימי חול! הוא לא סגור מי מהם זה עוז ומי זאת ברק, ומתפלא כשגולן הפעוט לא מסכים שיוסיפו לו את יו"ד החמידות לשם. אשתו היא בכלל תיק: היא מסרבת פקודה לעתים קרובות, והסגר רק התחיל. הוא מנסה להזמין בוולט מפה של רמת גן כדי לתכנן התגנבות יחידים לתל השומר, כך אולי יצליח להשמיד כמה מסמכים ולחזור לאזור הנוחות שלו: מחנה הפליטים בלאטה.

ראש הממשלה החליפי גנץ (צילום: אבי מועלם)
אפילו לא הייתי באס"ק. קצין משוחרר, אילוסטרציה(צילום: אבי מועלם)

אסירים משוחררים

17 שנה ו-3 ועדות ישבתם ופינטזתם על הרגע בו אח שלכם אוסף אתכם ביום השחרור בקאדילק ואתם נוסעים לקרוע את העיר. במקום זה תאלצו לשבת על המרפסת ולספור ציפורים נודדות. שנה טובה.

בר וציפי רפאלי (צילום: אוראל כהן)
עם המזל שלך, תשתחררי בדיוק כשימצאו חיסון. ציפי רפאלי(צילום: אוראל כהן)

 

>> איך מסכמים שנה כמו תש"פ? ככה: www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5800297,00.html


פורסם לראשונה 21/09/2020 21:29
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
אולי בשנה הבאה
צילום: דנה קופל
מומלצים