שתף קטע נבחר

הכירו את GoStork

השבוע על המפה GoStork, פלטפורמה חינמית המסייעת להורים לעתיד לאתר פונדקאיות, קליניקות להפריות ותורמות ביציות. הישראלים שמאחורי הרעיון עונים על השאלון שלנו

הכירו את GoStork, פלטפורמה חינמית המסייעת להורים לעתיד למצוא, להשוות וליצור קשר עם סוכנויות פונדקאיות, קליניקות של הפריות מבחנה ותורמות ביציות מסוכנויות שונות. הפלטפורמה מפשטת את תהליך בחירת הספקים, היחידה מסוגה המציעה מאגר נתונים מקיף ושקיפות מלאה כולל עלויות במקום אחד, ללא תשלום. עד כה, גייסה החברה כ-210,000 דולר.

 

תעודת זהות

מייסדים: ערן אמיר

שנת הקמה: 2019

שנות עבודה בניו יורק: מאז הקמתה

 

איך נולד הרעיון?

הרעיון נרקם כשהמייסד והמנכ"ל, ערן אמיר, החליט להרחיב את משפחתו. התברר לו שחיפוש מידע באינטרנט הוא משימה ממושכת, מורכבת ולעתים קרובות מתסכלת. "נאלצתי לדפדף מאתר לאתר בניסיון לחקור את התהליך", מסביר אמיר, "ביקרתי באתרים המוקדשים לכל הספקים בנושאי פריון והוצפתי בגודש מידע מבלבל ולא ממוקד. במקרים רבים האתרים אף לא הציעו גילוי מלא, כך שמידע חיוני – כגון העלויות שבהן מדובר – היה חסר לעתים קרובות.

גם אחרי שאספתי את כל המידע, היה לי קשה להשוות בין הצעות דומות, שניתנו על ידי סוכנויות ומרפאות שונות. ידעתי שחייבת להיות דרך טובה יותר, וזה נשמע לי פשוט הגיוני, בהינתן הרקע הטכנולוגי שלי, שאוכל לספק דרך כזו".

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטראטאפ?

״החזון היה לבנות פלטפורמה להורים עתידים מנקודת מבט שלי בתור הורה שעבר את התהליך. דיברתי עם מאות הורים שעברו את התהליך על מנת להבין את הבעיות שהם חבו בתהליך ולבנות את הפתרונות לבעיות האלה בתוך הפלטפורמה. לאחר מכן התחלנו לדבר עם כל הסוכנויות בשביל להבין אם הם מוכנים ליצור שקיפות מחירים ולהיות חלק מהפלטפורמה״.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה צמיחה אמיתית?

״השקנו רק לפני כארבעה חודשים את הפלטפורמה וכבר יש לנו מאות הורים שנרשמו לפלטפורמה ועובדים עם הסוכנויות. יש מבחר עצום של סוכנויות פונדקאות ו-6000 תורמות ביציות מסוכנויות שונות. אנחנו עובדים בשיתוף עם הרבה ארגונים שמתעסקים בפוריות על מנת להגביר את המודעות של הפלטפורמה״.

 

יגכי ()
מאגר פונדקאיות.

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

״הקמנו את החברה כי בניו יורק כבר התגוררנו, אבל החברה עצמה נבנתה מההתחלה ללא גבולות פיזיים״.

 

איפה תפסה אתכם תקופת הקורונה?

״השקנו את הפלטפורמה במרץ ממש בתחילת משבר הקורונה הגדול עם 3000 תורמות ביציות. מ-20 סוכנויות שונות״.

 

אילו שינויים נאלצם לעשות בעקבות הקורונה?

״בעקבות הקורונה נאלצו להשהות את כל הפעילות השיווקית בגלל שכל נושא הפונדקאות הופסק ומרפאות פוריות נסגרו. החלטנו להתרכז בהרחבה של הצד העסקי של הפלטפורמה. הגדלנו את כמות התורמות ל-5000 והתחממו עוד סוכנויות פונדקאות שיעבדו איתנו. כיום יש לנו 50 סוכנויות פונדקאות בפלטפורמה. כשהמרפאות התחילו לעבוד שוב, השקנו מחדש את הפלטפורמה ביוני עם מבחר גדול יותר של תורמות וסוכנויות״.

 

כיצד השתנו היעדים, או הצעדים שתכננתם בעקבות הקורונה?

״כיום כמעט הכל נעשה דרך זום. כל פעילות החברה שלנו כולל גיוס כספים נעשתה דרך זום, אז אולי שווה להמתין״.

 

האם מחפשים עובדים?

אנחנו סוגרים סבב גיוס כספים ממש בקרוב ונתחיל בגיוס עובדים. חפשו ב-https://www.gostork.com 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים