שתף קטע נבחר

אחים תובעים מיליונים מגבר שהתעלל בהם מינית

במשך שנים הותקפו שני נערים על ידי אדם שהתקרב למשפחתם ורכש את אמונם. לאחר שהורשע בהליך הפלילי הם הגישו תביעה אזרחית לפיצויים

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה לאחרונה תביעה אזרחית על ידי שני אחים, הדרושים פיצוי של מיליוני שקלים בגין התעללות מינית חמורה שעברו בילדותם על ידי גבר זר שרקם קשרים איתם ועם הוריהם. הנתבע כבר הורשע בהליך הפלילי והוא ממתין לגזר דינו.

 

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד זוהר הלוי סיפר האח הגדול כי בגיל 13 הלך לקאנטרי השכונתי עם הוריו, וראה שם לראשונה את הנתבע, שהיה בשנות ה-40 לחייו. לטענתו הוא החל לשוחח עמו באותו יום, וכעבור שבועיים הם נפגשו בשנית והגבר פתח עמו בשיחה.

 

נטען כי הנתבע פעל בשיטתיות, כמכונה משומנת, ורכש את אמונו תוך העמקת הקשר. תוך זמן קצר הנתבע כבר הידק את היחסים עם הוריו כדי להתקרב למשפחה. בשלב מסוים ההורים סמכו עליו ונתנו לו לשמור על ילדיהם. הם נפגשו אחת לשבוע, הוא הוציא אותו לטיולים, קנה לו מתנות שהוריו לא יכלו לממן, שימש לו אוזן קשבת וגם עזר לו בשיעורי בית.

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כשהיה כבן 14, נטען, החל הנתבע לנצל את יחסי התלות ואת האמון העמוק שתלתה בו המשפחה וביצע בו פעמים רבות מעשי סדום ומעשים מגונים. המעשים נמשכו עד שהיה בן 20 והשאירו בו צלקות וחרדות רבות שעימן הוא מתמודד עד היום.

 

הצעיר סיפר שהנתבע נהג להסביר לו שהיחסים ביניהם הם טבעיים, שהוא נמשך אליו פיזית, ועודד אותו לשתות עמו משקאות אלכוהוליים - אף שהיה קטין - כדי לגרום לו לשתף איתו פעולה.

 

בתביעה צוין כי בשלב מסוים סבר הנער כי הנתבע פוגע גם באחיו הצעיר, שכן הוא נוהג להסתגר בחדרו ומסרב להיות בקרבת אנשים. ואכן, לאחר הפצרות רבות סיפר האח מאז היה בן 11 ביצע בו הנתבע מעשי סדום וקיים עמו יחסי מין מלאים.

 

המעשים נמשכו עד שהאח הגיע לגיל 14 והצליח להתרחק מהנתבע. כתוצאה מכך, נטען, נגרם לו קושי עצום בלפתח קשרים קרובים עם אנשים וגם הוא מצוי במשבר זהות קשה ונזקק לטיפול פסיכולוגי מתמשך.

 

עו"ד ארז בר צבי, המייצג את הנתבע, מסר בתגובה: "אנו לא נוהגים לנהל את המשפט בתקשורת. נטען את טענותינו בצורה מפורטת בפני בית המשפט".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים