שתף קטע נבחר

ניסתה להתאבד אחרי ניתוח קוסמטי כושל – ותפוצה

רופא משפחה ביצע בבת 33 ניתוח שיקום בטן אחרי לידה, ומצבה הפיזי והנפשי הידרדר. הוא הכחיש שביצע את ההליך, אבל חויב לשלם כמיליון ש'

בית משפט השלום בירושלים חייב לאחרונה רופא משפחה לפצות ביותר ממיליון שקל מטופלת בת 33 שנותרה עם צלקות מכוערות וכואבות ועם נכות נפשית קשה לאחר ניתוח כושל למתיחת בטן. השופטת אורנה סנדלר-איתן דחתה את טענתו המרכזית של הרופא שלפיה הוא מעולם לא ניתח את הצעירה.

 

התובעת, אם לשלושה, פנתה לרופא ב-2014 כדי לשקם את מראה הבטן לאחר ניתוח קיסרי שלישי. לטענתה, בפגישה עמו הוא הציג את עצמו כמנתח פלסטי ידוע ושכנע אותה שהניתוח פשוט ויניב לה תוצאות טובות. הוא ניתח אותה בבית החולים אלימאמה בבית לחם והיא שילמה לו 7,000 שקל.

 

זמן קצר לאחר מכן החלה התובעת לחוש בכאבים ובריח רע מאזור הניתוח אבל כשפנתה לרופא הוא פטר אותה במריחת פולידין. בהמשך, כשהסירה את התחבושות, גילתה זיהום והופנתה בדחיפות לבית החולים שערי צדק, שם עברה טיפולים שונים במחלקה לכירורגיה פלסטית. בסופו של דבר נשארו לה צלקות מכוערות וכואבות בבטן ומצבה הנפשי הידרדר.

אני לא יודעת מה לעשות עכשיו (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

בתביעת שהגישה נגד הרופא כשנתיים לאחר מכן היא טענה לרשלנות בניתוח ובטיפול שקיבלה לאחריו. היא צירפה חוות דעת של כירורג פלסטי שקבע כי לא ברור מדוע הרופא המליץ על הניתוח לאישה צעירה כחודש בלבד לאחר ניתוח קיסרי, וכי היה עליו להפנות אותה באופן מיידי לאשפוז לאחר הניתוח.

 

התובעת צירפה בנוסף גם חוות דעת פסיכיאטרית שאבחנה אותה עם הפרעה הסתגלותית כרונית, דיכאון, חרדה ותופעות פוסט טראומתיות, תוך שצוין כי התובעת סובלת ממחשבות טורדניות, סיוטים, תסכול ובושה ואף ביצעה מספר ניסיונות אובדניים.

 

בתגובה לתביעה העלה הנתבע טענה אחת מרכזית והיא שמעולם לא ניתח את התובעת. לדבריו, הוא רופא משפחה ללא רישיון בתחום הפלסטיקה ולא מבצע ניתוחים כאלה.

 

אלא שהתובעת הציגה שלל ראיות: קבלה על התשלום, תצהיר של אדם שהגיש נגד הנתבע תביעת רשלנות רפואית בגין ניתוח פלסטי שהוביל למותה של רעייתו, מסמכים רפואיים מבית החולים ששמו מתנוסס עליהם וסרטון שמתעד אותו מציע לבצע ניתוח לאישה אחרת תמורת סכום זהה לזה ששילמה.

 

ראיות אלה, כמו גם עדותה האמינה והעקבית של התובעת, אל מול היעדר הסברים הגיוניים מצד הנתבע, שכנעו את השופטת אורנה סנדלר-איתן שהוא אכן ביצע את הניתוח ואחראי לנזקים שנגרמו לתובעת עקב רשלנותו.

 

לאחר תחשיב נזקי התובעת, שכושר ההשתכרות שלה נפגע ב-30% עקב הנכויות, חויב הרופא לשלם לה 512 אלף שקל על הפסדי שכר ופנסיה, 250 אלף שקל כפיצוי על כאב וסבל ו-160 אלף שקל עבור עזרה והוצאות רפואיות, כולל ניתוח מתקן וטיפולים נפשיים. בנוסף יישא הנתבע בשכר טרחת עו"ד של 215,748 שקל והחזר הוצאות משפט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים