שתף קטע נבחר

הכירו את Concertio

השבוע על המפה Concertio, פלטפורמה המשפרת ביצועי מערכות מחשוב של ארגונים. הישראלים שמאחורי הרעיון עונים על השאלון שלנו

הכירו את Concertio, שיצרה פלטפורמה ייחודית לשיפור ביצועי מערכות המחשוב של ארגונים, תוך חסכון בעלויות, באופן אוטומטי ובזמן אמת באמצעות למידת מכונה. עד כה, גייסה החברה כ-4.2 מליון דולר.

 

תעודת זהות

מייסדים: תומר מורד, אנדרי גלמן, תומר פז

שנת הקמה: 2016

שנות עבודה בניו יורק: שנתיים בניו יורק עם 4 עובדים

 

איך נולד הרעיון?

 ״ההשראה לקונסרטיו הגיעה בזמן לימודי הדוקטורט שלי בטכניון״, מסביר תומר. ״בעת ניסיונות לבדוק רעיונות חדשים במחקר של ארכיטקטורות מחשבים. בדיקות כאלו צריכות להתבצע על מערכות שהן כבר מקונפגות בצורה מיטבית, אולם לא היו כלים באותו הזמן שאפשרו לעשות זאת בצורה אוטומטית. כך נולד הרעיון להשתמש בלמידת מכונה על מנת לטייב את ההגדרות כדי להשיג ביצועים מקסימליים וחסכון בעלויות. החזון היה לייצר טכנולוגיה שתגרום למערכות לכוונן את עצמן, ללא מגע יד אדם. בעולם שבו פועלים עשרות מיליוני שרתים, לטכנולוגיה כזו השפעה עצומה. בסיום הדוקטורט הצטרפתי כפוסט-דוקטורנט לתוכנית Runway במכון ג'ייקובס בקורנל טק בניו יורק ובמסגרת זו הוקמה החברה״.

 

דגנדגנדג ()
מייסדי החברה.

 

מה היו הצעדים הראשונים שהפכו רעיון טוב להקמת סטראטאפ?

״עוד לפני הקמת החברה דיברנו עם עשרות לקוחות פוטנציאליים כדי להבין אם יש למוצר כזה שוק. לאחר שהשתכנענו עברנו לפיתוח אבטיפוס ששיקף את המסקנות מהשיחות הראשונות. כמובן שמאז שהשקנו את המוצר גילינו עוד המון תובנות, אבל השיחות הראשונות עזרו לנו לפתח את המוצר הראשוני בכיוון הנכון״.

  

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

״החברה הוקמה בארה"ב, ובניו יורק אנו קרובים יותר ללקוחות היעד שלנו כמו סטאראטפים צומחים והמוסדות הפיננסים הגדולים. בנוסף, קל יותר לגייס בניו יורק אנשי מכירות ושיווק עם ניסיון רלוונטי. בעוד שהחברה מנוהלת מניו יורק, המייסדים תומר פז ואנדריי גלמן מובילים את מרכז הפיתוח של החברה בישראל, שם קל יותר לגייס מהנדסים מעולים״.

 

אילו שינויים נאלצתם לעשות בעקבות הקורונה?

״הקורונה והעבודה מהבית בהחלט שינו את ההעדפות של הלקוחות שלנו – יש דגש רב יותר על חסכון בעלויות ענן ועל אוטומציה מרבית, ולכן בחודשים האחרונים אנו רואים צמיחה בביקוש למוצר Optimizer Runtime מצד אנשי ה-Ops בארגונים. כפועל יוצא גם אנחנו שמים היום דגש רב יותר על מוצר זה, המבצע טיוב אוטומטי בזמן אמת של הגדרות המערכת, ובו בזמן מאיץ את האינטראקציות בין האפליקציות לבין מערכת ההפעלה. כל זה מתבצע בצורה אוטומטית לחלוטין ומוביל לשיפור משמעותי בביצועים תוך כדי חסכון משמעותי בעלויות״.

 

האם מחפשים עובדים?

״כן, חפשו ב- concertio.com

 

מפת הסטארטאפים הישראלים בניו יורק הוקמה על ידי גיא פרנקלין. המפה מאגדת בתוכה כ-300 סטארטאפים ישראלים ומאפשרת להם לגדול ולהרחיב את פעילותם בארה״ב בדרך חדשנית. למפת הסטארטאפים המלאה: www.IsraeliMappedinNY.com


פורסם לראשונה 20/11/2020 16:36

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים