שתף קטע נבחר

זוכה מתקיפת אשתו. השופט: 'שלא יקרה אסון'

אישה התלוננה שבעלה איים לרצוח אותה אך בבית המשפט הכחישה את הדברים. בהעדר ראיות חיצוניות, השופט איתי הרמלין נאלץ לזכות את הבעל

בית המשפט למשפחה בתל אביב זיכה לאחרונה בעל שהואשם בתקיפה חמורה של אשתו לאחר שחזרה בה מהדברים בעדותה והביעה את רצונה לשקם את מערכת היחסים. השופט איתי הרמלין הביא בחשבון את האפשרות שהתנהגותה נעוצה בפחד מהבעל, אך הבהיר שבהיעדר ראיות אחרות אין מנוס מזיכוי.

 

לפי כתב האישום, לפני כשנה וחצי הוציא הבעל סכין מטבח עם להב באורך של כ-20 ס"מ, הכניס אותה לקופסה, הניח אותה על הארון ואמר לאשתו לא לגעת בה כיוון שהוא מתכוון להשתמש בו על מנת להרוג אותה ולהתאבד. עוד נטען כי לאחר כמה חודשים הוא הוריד את הקופסה עם הסכין ואמר לאשתו שכמו שאימו מתה - כך תמות גם היא.

 

לפי אישום נוסף, כמה ימים לפני הגשת התלונה שמע הבעל את אשתו מדברת בטלפון וכיוון שחשד שהיא מדברת עם גבר אחר, חנק אותה בצווארה. צוין כי בשתי פעמים קודמות הוא חנק אותה כששכבה במיטתה וכשנה לפני כן הוא העיר לה כשאיחרה לשוב מהעבודה והיכה אותה בראשה באמצעות נעל, מה שגרם לה לדימום.

אילוסטרציה  (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

כתב האישום התבסס על דברים שסיפרה האישה לשוטרים שהגיעו לדירה בעקבות תלונתה וכן על גרסתה בחקירה. בנוסף, בתם של בני הזוג סיפרה לשוטרים כי כשנה לפני יום הגשת התלונה ראתה חבלה בראשה של אמה.

 

השופט הרמלין ציין כי בבית המשפט מסרה האישה גרסה שונה כמעט בכל נקודה ביחס לגרסתה בחקירה. בין היתר היא לא חזרה כלל על הטענות בעניין השימוש בסכין ובמקום זאת מסרה שהנאשם רדף אחריה כדי להכות אותה ולכן חששה שיהרוג אותה.

 

בתחילת עדותה נראה היה שהיא מאשרת את העובדה שהנאשם חנק אותה, אך בהמשך אמרה שהוא רק משך אותה כדי לקחת את הטלפון. היא גם מסרה שהנאשם הכה אותה בנעל בלי כוונה. גם שיתוף הפעולה של הבת בעדותה בבית המשפט היה מוגבל והיא הוכרזה כעדה עוינת.

 

הבעל הכחיש את כל החשדות נגדו וציין כי ביום הגשת התלונה היה עימות בינו לבין אשתו בעניין תיקון הטלפון שלה, והוא השליך את המכשיר ויצא מהבית בכעס.

 

לדברי השופט הרמלין, מהעדויות עולה בבירור כי הרקע לעימות היה חשדו של הבעל שאשתו מנהלת רומן ובעקבות זאת הוא ביקש לדעת מי תיקן לה את הטלפון.

 

הוא ציין כי בנסיבות העניין עולה כמובן האפשרות שהאישה שינתה את עדותה בבית המשפט מתוך רצון לא לפגוע בבעלה מזה שנים. ייתכן שהיא גם עשתה זאת מתוך פחד ממנו ואולי אף בהשפעת התופעה המוכרת כ"תסמונת האישה המוכה".

 

עם זאת, כשהאישה היא העדה היחידה למעשיו הנטענים של הנאשם, ובהיעדר חיזוקים חיצוניים משמעותיים, לא ניתן לקבוע מעבר לספק סביר כי תלונתה במשטרה או דבריה בבית המשפט הם אמת.

 

עוד ציין השופט כי לפני כשנה פנתה האישה במכתב לבית המשפט וסיפרה על רצונה "לשקם את מערכת היחסים" עם הנאשם. לדבריו, אם זו הסיבה לכך שהיא שינתה את עדותה, אין לו אלא להביע תקווה שבחירתה זו תוביל לתוצאה המקווה על ידה ולא לאסון.

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד אברהם ישי
  • ב"כ הנאשם: עו"ד דן באומן
  • עו"ד רומן קוגן עוסק בפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
עו"ד רומן קוגן
מומלצים