שתף קטע נבחר

הגרושה ביקשה להתרחק - הילדים עברו לאב

בית המשפט דחה בקשה של האם לעבור עם שני הילדים ובן זוגה החדש מאזור הדרום למרכז הארץ. השופטת העבירה את המשמורת לאביהם

בית המשפט למשפחה בבאר שבע דחה לאחרונה בקשה של אם לשני ילדים לעבור עמם מאזור הנגב לאזור המרכז. השופטת רותם קודלר עיאש קיבלה את חוות דעת המומחית שמונתה בתיק, שהתרשמה שהמעבר אינו לטובת הילדים. בסופו של דבר, ולנוכח הצהרת האם כי היא עוברת בכל מקרה למרכז, השופטת קבעה שהילדים יעברו לגור עם האב.

 

בני הזוג נישאו ב-2008 והתגרשו ב-2014. הילדים במשמורת האם ומתקיימים זמני שהות נרחבים עם האב פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

 

האם עתרה לכך שבית המשפט יאפשר לה להעתיק את מקום מגורי הילדים מהנגב לאזור השרון. היא ציינה כי היא ובן זוגה בחמש השנים האחרונות רוצים לעבור למרכז. לדבריה, היא מיצתה את אפשרויות התעסוקה שלה בדרום ומבקשת להשתלב במקצועה בארגון גדול במרכז.

גירושים (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

לטענתה, טובת הילדים לעבור עמה והדגישה כי בכוונתה לעבור בכל מקרה והאפשרות שהקטינים יעברו למשמורת אביהם היא פחות טובה. היא הוסיפה שמטפלת שמינה בית המשפט המליצה על צמצום הסדרי הראייה של הקטינים עם אביהם כדי למנוע הסתה של האב נגדה.

 

מומחית שמונתה מטעם בית המשפט המליצה שלא להיעתר לבקשה. היא ציינה כי לשני ההורים מסוגלות הורית טובה ויכולת דאגה טובה לילדים. היא לא התרשמה שיש סימנים לניכור הורי במשפחה. לדבריה, מעבר של הילדים לאזור השרון יפגע אנושות בקשר בינם לבין האב, שהוא קשר עמוק, משמעותי וחזק.

 

האב התנגד למעבר ותמך בעמדת המומחית. לטענתו, טובת הקטינים היא לעבור לגור עמו תוך שמירת קשר עם אמם. הוא ציין כי הילדים מרוצים מהקשר עמו, טוב להם בביתו ובבית אשתו והם נטמעו לחלוטין בסביבת ביתו כך שלא מדובר במעבר למקום לא מוכר. ביחס לתביעה לצמצם את זמני השהות עמו הוא טען כי עצם הגשתה מלמד על רצונה של האם למדר אותו ממעורבות בחיי הילדים.

 

ואכן, השופטת רותם קודלר עיאש דחתה את הבקשה. היא ציינה שהאם עתידה להתחיל מקום עבודה חדש בתל אביב, ולמעשה הילדים יגורו עמה בעוד היא עצמה תיסע כל בוקר לתל אביב ותשוב אחר הצהריים, כשלילדים אין דבר וחצי דבר ביישוב החדש.

 

השופטת התרשמה כי האם רוצה לנקוט כל מהלך כדי לכפות את מעבר המגורים בלי שתהיה אפשרות למצוא פתרון ביניים שיאפשר לקטינים לנהל קשר תקין עם אביהם. "נדמה כי השיקול היחיד הוא להתנתק מהדרום ומאבי הקטינים, מבלי להביט לאחור", כתבה.

 

בפסק הדין צוין כי בשתי החלופות שהציבה האם ברור שטובתם של הילדים לעבור לגור עם האב במקום המוכר להם בשנים האחרונות על פני מעבר למקום חדש כשאימם עובדת שעות ארוכות, מה שיותיר אותם בבדידות.

 

השופטת לא מצאה בסיס לטענת הניכור ההורי שהעלתה האם ובסופו של דבר הורתה כי הקטינים יעברו לגור עם האב תוך קביעת זמני שהות לאם. האם חויבה בהוצאות בסך 30 אלף שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אילוסטרציה
צילום: Shutterstock
צילום: רונן עמרני
עו"ד אביטל רבינוביץ
צילום: רונן עמרני
מומלצים