שתף קטע נבחר

ימי הספייק

אחרי שמיליונים יצאו למפגשים משפחתיים וחופשות במהלך החג, העיר נערכת לעלייה בתחלואה. כל הפרטים

בשבוע שעבר החשש היה גדול. ראש העיר הציג תכנית לפיה יעמידו מחסומי רכבים בגשרים ומעברים, תחנות אוטובוס ועוד. "אנו נדאג שאנשים יזכרו כל הזמן לאורך כל תקופת החגים הזו, שאם אתה נוסע, יש כללים מאוד ברורים שאתה צריך לעקוב אחריהם", אמר דה בלאסיו. "אתם עומדים לראות את הנוכחות שלנו בעיר, במיוחד דרך משרד השריף שלנו״.

 

צוותים מיוחדים של העירייה ומשרד השריף יוצבו במרכזים ייעודיים בכדי להתריע בפני הנוסעים על מדיניות ההסגר בעיר, המאפשרת לעבור בדיקות לפני ההגעה ולאחריה. באם לא, ההסגר הוא חובה ל- 14 יום. משרד השריף הבטיח לעקוב אחרי הגעת התושבים באמצעים שונים, כולל שיחות טלפון, הודעות טקסט, שיחות רובוט ובדיקות ביתיות. הוא איים שמי שיימצא אשם בהפרה של צווי ההסגר, סגן השריף יוציא צו הסגר חובה שהונפק על ידי נציב הבריאות. הפרה של צו החובה עלולה לגרום לקנסות שנעים בין 1,000 ל -2,000 דולר.

 

האזהרות אודות הימים שאחרי תנקס גיבינג הגיעו לשיאן ואחרי שמיליונים לא הקשיבו להנחיות ונסעו לביקורים משפחתיים וחופשות במהלך ימי החג, החשש מהתפרצות רחבה גבר. ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו קרא בתחילת השבוע לתושבים בני 65 ומעלה, ולתושבים שמצויים בסיכון לחלות בקורונה להימנע מכל פעילות לא הכרחית, וכל יציאה מהבית בשבועות הקרובים. רק בשבוע שעבר האזהרות אודות הימים שאחרי תנקס גיבינג הגיעו לשיאם ואחרי שמיליונים לא הקשיבו להנחיות ונסעו לביקורים משפחתיים וחופשות במהלך ימי החג, החשש מהתפרצות רחבה גבר.

 

כדגכדג ()
ראש העיר דה בלאסיו. "אנחנו נלחמים עם כל מה שאנחנו יכולים".

 

נציב הבריאות בניו יורק יצא אף הוא באזהרה חמורה על רקע העלייה באישפוזים והדבקות ברחבי העיר והסטייט כולה. "אנחנו נלחמים עם כל מה שאנחנו יכולים נגד הגל השני שמכביד עלינו, אבל יש לכולנו את הכלים להילחם בשלל דרכים", אמר ראש העיר ביל דה בלאסיו בתדרוך העיתונאים. "עלינו לזכור במיוחד את מה שלמדנו באביב האחרון עלאלו מבינינו שנחשבים לפגיעים ביותר ועל אמצעי הזהירות המיוחדים שיש לנקוט בכל הקשור לבני גיל הזהב ותושבים עם מחלות רקע."

 

על פי דברי נציב הבריאות של ניו יורק, דייב צ'וקשי, דיווחו בתי חולים על למעלה מ -1,100 חולים בקורונה , פי שניים מהמספר שנרשם רק לפני פחות משלושה שבועות והמספר הגבוה ביותר מאז תחילת יוני. שיעור ההדבקה היומי של וירוס הקורונה עמד ביום שלישי עמד על 5.72% והממוצע של 7 ימים עמד על 4.14%. צ'וקשי ודה בלאסיו פנו לא רק לאוכלוסיה בסיכון, אלא דרשו מכל תושבי העיר לנהוג בזהירות מוגברת בימים אלו. "נדרשת לקהילה שלמה כדי להחזיר מגיפה", אמר ד"ר צ'וקשי. "לכן ההודעה שאני מפרסם היום היא רק צעד ראשון. אנחנו צריכים להבהיר ולהעביר את המסר כדי לעזור בהגנה על תושבי ניו יורק שמצויים בסיכון״.

 

העיר נערכת לעלייה מוגברת בתחלואה

ד"ר מיטשל כץ, משירותי הבריאות של בתי החולים, תיאר את הצעדים שננקטו בעיר כדי להתכונן לעלייה באשפוזים במספר האשפוזים, על רקע הודעתו של המושל קואמו על תוכניות המדינה להרחיב את הקיבולת של בתי החולים בשבועות הקרובים. שירותי טיפול נמרץ ב -11 בתי החולים במערכת עומד כעת על שני שלישים, ומשאיר שליש ממחלקות הטיפול הנמרץ בהיערכות למקרים חדשים, הסביר ד"ר כץ. עם אספקה ​​של שלושה חודשים של אביזרי הגנה ומכונות הנשמה חדישות שנרכשו במהלך הקיץ, הוא אמר כי להבדיל מחודשי החורף האחרון, בהם החשש היה מהיעדר ציוד ומכשור, "ציוד אינו מהווה בעיה כרגע עבורנו״. בתי החולים בניו יורק התחמשו בחודשים האחרונים בשלל טכנולוגיות שמסייעות בטיהור האוויר בצורה מספקת והגנה על עובדי הבריאות, אמר כץ. בתי החולים הצטיידו במצלמות ומוניטורים מיוחדים בכדי לתקשר טוב יותר עם המטופלים ולהגביל ככל האפשר את האינטראקציה האישית. למדנו לא מעט על הדרכים והשיטות לטיפול במחלה", אמר ד"ר כץ. "אספקת סטרואידים לאנשים עם קוצר נשימה, למשל, עושה הבדל עצום ומקצרת אשפוז, וזוהי ללא ספק אחת הסיבות לכך שאנחנו לא מוצפים למרות הצמיחה של המקרים שראינו״. כץ הוסיף והסביר כי החודשים האחרונים הובילו למסקנה לפיה לא כל החולים זקוקים לאינטובציה כאשר הם סובלים בקוצר נשימה וניתן לסייע להם ביתר יעילות על ידי מתן זרימת חמצן גבוהה. זוהי פעילות שהתבררה כחוסכת אינטובציה עבור מטופלים שזקוקים לכך. ״כל אלו הן שילוב של הכנת בתי החולים, הצוות והידע הנדרש בכדי להתמודד טוב יותר ולהעניק טיפול טוב יותר למטופלים. כך נוכל להימנע מהצפה,״ סיכם כץ.

 

 דה בלאסיו הכריז במסגרת הנסיונות להערכות של העיר על יוזמה מיוחדת לתרומות דם. מאגר תרומות הדם בעיר יכול, אידיאלית, להספיק לשבעה ימים בלבד. כעת מאגר הדם בעיר יכול להספיק לשלושה ימים בלבד בעקבות ירידה ניכרת בתדירות הנסיעות של רכבי תרומות הדם בעיר. בימים אלו מבקשת העיר להגיע לעשרים וחמישה אלף תושבים שיסכימו לתרום מדמם ומזמנם להגדלת המאגר.

 

מחיר כבד

ראש העיר אמנם הכריז על תכנית חזרה לבתי הספר הציבוריים בניו יורק אבל מחקר חדש שהתפרסם השבוע כבר מוכיח שתלמידים ברחבי ארה״ב משלמים מחיר כבד על שיבוש ימי הלימודים והם מצויים בפיגור משמעותי בלימודי מתמטיקה. "זה לא כל כך חשוב שנבחין בזה. זה הצעדים שננקוט בהמשך ", אמר כריס מינניט, מנכ"ל, NWEA ארגון בדיקות ללא מטרות רווח. בארגון מדדו את הישגי התלמידים באמצעות בחינות כמו הערכת הצמיחה, שנלקחה בסתיו על ידי 4.4 מיליון תלמידים בכיתות ג'-ח ', יותר מ -89,000 מבתי ספר ציבוריים בניו יורק. בפריסה ארצית, ציוני המתמטיקה היו נמוכים בחמש עד עשר נקודות בסתיו זה בהשוואה לתלמידי אותה כיתה שניגשו למבחן לפני שנה. "יכול מאוד להיות שילד שנכנס, למשל, לכיתה ג 'בספטמבר לא קיבל את ההוראה במתמטיקה של כיתב ב' כהלכה ועלינו להכיר בכך, ועלינו לשנות את מה שאנחנו עושים, "אמר. ייתכן והנתונים אינם כוללים כמה מהתלמידים הפגיעים ביותר.

 

כרבע מהתלמידים שניגשו לבחינה בשנת 2019 לא ניגשו השנה. מינניט אמר כי הם ככל הנראה נעדרים גם מכיתות לימוד מקוונות. מינניט סייג וציין כי למידה מרחוק אינה בהכרח לא טובה. איכות האינטראקציות בין תלמיד למורה היא המכריעה. "מורים הם המפתח בסופו של דבר. זה יכול להיות מרוחק, זה יכול להיות באופן אישי, אבל האינטראקציות בין תלמידים למורים הן באמת המפתח", אמר. מחלקת החינוך בעיר טרם מסרה נתונים על האופן שבו למידה מרחוק משפיעה על הישגיהם של תלמידי העיר. ה- DOE טוען כי קביעת האופן בו משבר זה פוגע בתלמידים בלימודים, כמו גם מבחינה חברתית ורגשית ייקח שנים, אך המחנכים ישתמשו במגוון כלים למעקב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתי חולים דיווחו על למעלה מ -1,100 חולים בקורונה ,
מומלצים