שתף קטע נבחר

580 אלף ש' לאישה שנפגעה בתאונה לעיני בתה

מכונית פגעה בהולכת ברגל בהרצליה והותירה אותה עם נכות קשה. ביטוח ישיר הכחישה תחילה את הנזק, אך לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה

השופטת רנה הירש מבית משפט השלום ברחובות נתנה לאחרונה תוקף של פסק דין להסכם פשרה בין נפגעת תאונת דרכים לבין חברת "ביטוח ישיר": הולכת הרגל נפגעה ב-2016 בתאונה שהתרחשה בהרצליה מול עיניה של בתה בת ה-9, התיק נסגר בפשרה על סך 580 אלף שקל, מעבר לתגמולי ביטוח לאומי שקיבלה האישה בסך של 288,555 שקל.

 

בתביעה שהוגשה על ידי עו"ד אדיר שויגמן נטען כי האישה הובהלה באמבולנס לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם אובחנו שברים ברגל שמאל ובכף יד ימין (היד הדומיננטית). היא אושפזה במחלקה האורטופדית של בית החולים ועברה שני ניתוחים בהרדמה מלאה לצורך קיבוע השברים.

 

בהמשך היא הועברה להמשך אשפוז במסגרת בית לוינשטיין ונזקקה לעזרה סיעודית 24 שעות ביממה ומטופלת בטיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק

אילוס תאונה ירי אמבולנס בוקר  (צילום: אילן קשת)
ארכיון(צילום: אילן קשת)

היא החלה לסבול מסימפטומים פוסט טראומתיים שבגינם נזקקה לטיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי ותרופתי. המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה והעמיד את נכותה הקבועה על 39%.

 

מאז התאונה התובעת סובלת מכאבים ומהגבלה בתנועות היד והרגל, מקשיים בעמידה ובהליכה, בהרמת משאות, מפגיעה בתפקודים ידניים, מקושי בתפקוד יומיומי, מחרדות, קשיי שינה ותופעות פוסט טראומתיות נוספות והטיפולים בה צפויים להימשך גם בעתיד.

 

בתה של התובעת, שנכחה וצפתה באירוע, החלה אף היא לפתח חרדות ותגובות רגשיות סוערות, והתובעת נדרשה לטפל בה ובהשלכות הרגשיות כתוצא מהתאונה וזאת במסגרת טיפול פסיכולוגי.

 

האם, בעלת עסק בתחום המזון, מתקשה מאז בביצוע עבודתה בשל מגבלותיה. בנסיבות אלה היא נאלצה להפחית מהיקף העבודה, ונגרמו לה הפסדי השתכרות והוצאות מוגברות לצורך תפעול העסק והיא גם נזקקת לעזרה בניהול משק ביתה.

 

בכתב ההגנה שהוגש על ידי עו"ד אבי מאיר חברת הביטוח לא הכחישה את התאונה אך הכחישה את הנזקים. אלא שכאמור, לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם פשרה והתובעת תפוצה ב-580,000 שקל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים