שתף קטע נבחר

הפניקס הכחישה נזק - אך תשלם 600 אלף ש'

חברת הביטוח ניסתה להתנער מהנזקים שנגרמו לנפגעת תאונת דרכים וטענה שהיא מנסה להתעשר על חשבונה. אבל בית המשפט התרשם אחרת

בית משפט השלום בירושלים קיבל לאחרונה תביעה שהגישה אישה שנפגעה בתאונת דרכים אך נתקלה בהכחשה של נזקיה על ידי מבטחת המכונית, "הפניקס". השופט מוחמד חאג' יחיא מינה מומחים רפואיים שאיששו את טענות התובעת שלפיהן היא סובלת מסימפטומים נפשיים, מסחרחורות ומטינטון, ולפיכך נקבע שהיא תפוצה בכ-600 אלף שקל.

 

התובעת, שיוצגה על ידי עו"ד מוריס אלון, נפגעה בתאונה בספטמבר 2016. היא סיפרה שביום התאונה סטתה מכונית לנתיב נסיעתה והתנגש חזיתית ברכבה בעוצמה רבה. הרכב שלה הוטח לקיר בטון ועף חזרה לנתיב הנגדי.

 

לדבריה היא סבלה מחבלות, כולל חבלת ראש עם חתך עמוק בקרקפת ומהתקף פאניקה. היא איבדה את הכרתה ופונתה לבית החולים. מאז התאונה, טענה, היא סובלת מחרדות, טינטון וסחרחורות, היא מתקשה לתפקד כבעבר וחשה צמצום במגעים החברתיים. במקביל היא ממשיכה לסבול מכאבים ומהגבלות תנועה.

הפניקס, שיוצגה על ידי עו"ד עמיחי טרוזמן, טענה מנגד כי בולט חוסר האמינות של התובעת והרצון שלה לזכות בכספים שאינם מגיעים לה. לשיטתה, אומדן נזקי התובעת מופרז ולא מבוסס, ובכל מקרה נזקיה "נבלעים" בתקבולי הביטוח הלאומי שהכיר בתאונה כתאונת עבודה.

 

המומחה בתחום אף-אוזן-גרון שמינה השופט קבע שהתובעת סובלת מטינטון כתוצאה מהתאונה. בנוסף, שתי בדיקות שערך אישרו קיומה של חבלה במערכת שיווי המשקל של האוזניים, מה שמסביר את הסחרחורות מהן היא סובלת.

 

המומחית בתחום הפסיכיאטריה ציינה כי התובעת סובלת מחרדה, מתח רב, קשיי הירדמות ושינה, "פלאשבקים" מחשבות חודרניות אודות התאונה וצמצום מגעים חברתיים. השופט קיבל את חוות דעת המומחים וקבע כי נכותה הרפואית של התובעת היא 38.8%.

 

באשר לסכום הפיצוי נקבע שיש לחשב את נזקי התובעת בהתאם להערכת היכולות שלה ולא לפי השתכרותה כיום. הוא ציין שהתובעת בעלת מוטיבציה להתקדם בעבודה, אינה נרתעת ממעבר בין תחומי עיסוק שונים גם אם אין לה השכלה פורמאלית באחד מהם.

 

השופט כתב שסביר שבמסלול הרגיל של התקדמות התובעת בתפקידה הנוכחי, אלמלא מגבלותיה הרפואיות, היא הייתה מגיעה לשכר הממוצע במשק.

 

בפסק הדין צוין כי טענות התובעת בדבר קשייה התפקודיים בעבודתה כמורה מהימנים. "ניכר כי היא מתקשה בריכוז, סובלת מסחרחורות בכל תנועה של הראש וגם מכאבי ראש, כל זאת לצד מצבה הנפשי הירוד שהביא לפגיעה ומתיחות ביחסי אנוש בינה לבין הצוות הניהולי בבית הספר", נכתב.

 

עבור כאב וסבל, הפסדי שכר, אובדן כושר השתכרות, עזרת הזולת, הוצאות רפואיות וניידות וזכויות סוציאליות פסק השופט לטובת התובעת 787,300 שקל. לאחר ניכוי תקבולי הביטוח הלאומי חויבה הנתבעת לפצות אותה ב-607,400 שקל בתוספת הוצאות בסך 7,500 שקל ושכר טרחת עו"ד בשיעור 13% מהפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד מוריס אלון
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד עמיחי טרוזמן
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים