שתף קטע נבחר

זכה בהפטר חובות כי הותקף מינית בילדותו

בן 26 נאלץ לפרנס את אמו ואחיו שקרסו נפשית וכלכלית עקב תקיפה מינית בידי בן זוגה של האם. אחרי שנקלע לחובות, נקבע שיחזיר מחצית מהסכום

רשם לשכת ההוצאה לפועל בחיפה עופר שורק נעתר לאחרונה לבקשת הפטר שהגיש בן 26 שצבר חובות של כ-70 אלף שקל ל-15 נושים, וקבע כי יזכה בהפטר אחרי שישלם לתיק האיחוד 35 אלף שקל ב-35 תשלומים. ההחלטה ניתנה על רקע נסיבות החיים הקשות של החייב, שיחד עם אחיו נפל קורבן לתקיפה מינית מצד בן זוגה של אימם. לאחר שהפרשה נחשפה, כשעוד היה נער, נאלץ לצאת לעבוד ולפרנס את המשפחה שנקלעה למצוקה כלכלית קשה.

 

ביוני האחרון הגיש עו"ד אביעד גלס בשם החייב בקשה למתן צו הפטר מחובותיו בכפוף להפקדת 7,000 שקל שחסך. בבקשה צוין שהוא נקלע לחובות על רקע נסיבות חיים קשות ביותר שנבעו מכך שהוא ואחיו נפלו קורבן למעשי סדום ותקיפה מינית מצד בן זוגה לשעבר של אימם.

 

לאחר מכן עזבה האם את בן הזוג ונקלעה לחובות עצומים. בנה, שהיה אז בן 16, נאלץ לעזוב את לימודיו ולפרנס את משפחתו. בתוך כך הוא אובחן עם פוסט-טראומה והוכר כנכה 100% וגם שלושת אחיו נתמכים היום ברשויות הרווחה והמערכת הפסיכיאטרית. על רקע זה הוא צבר את החובות ונאלץ להתמודד עם הליכי הוצאה לפועל.

 

דיכאון אילוס אילוסטרציה  (shutterstock)
אילוסטרציה (shutterstock)

רשם ההוצאה לפועל התבקש לפיכך לאפשר לו להשתקם בשל הנסיבות הייחודיות והחריגות של המקרה וברוח תכליתו של חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

 

חברת הביטוח "הכשרה", שהנתח שלה מסכום החובות הכולל עומד על 38%, הגישה בתחילה התנגדות לבקשה. עוה"ד של החברה, חשיבון זוהייר, ביקש שהחייב יגיש הצעה משופרת שתגיע לפחות ל-50%-60% מהחובות.

 

ואכן, בדיון שהתקיים לאחרונה בבקשה הודיע עו"ד גלס כי תמורת הפטר מוכן החייב לשלם 35 אלף שקלים, כמחצית מהחוב. בעקבות זאת הודיעה חברת הביטוח שהיא מסירה את התנגדה ונושה נוסף, שמחזיק ב-11% מסך החובות, הסכים אף הוא להצעה. נושה שלישי, ש-8% מהחוב הוא כלפיו, התנגד להצעה אבל הודיע שיקבל כל החלטה שתינתן. יתר הנושים לא התייצבו לדיון ולא הביעו עמדה.

 

לאחר שהחייב נחקר במהלך הדיון החליט הרשם שורק להיענות להצעה המשופרת. "באיזון ראוי לטעמי בין שיקומו של החייב ויכולתו לפתוח 'דף חדש' בחייו הכלכליים באמצעות הליך זה לבין הצורך והרצון לשמור על אינטרס הנושים ותקנת הציבור, נראה שהמסקנה שיש מקום להיעתר לבקשת החייב", כתב בהחלטה.

 

בהתאם לכך נקבע כי החייב יזכה בהפטר בכפוף להפקדת 35 אלף שקל ב-35 תשלומים חודשיים כשעומדת לו האפשרות להקדים את התשלום.

 

  • לקריאת ההחלטה המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ החייב: עו"ד אביעד גלס
  • ב"כ הנושה "הכשרה": עו"ד חשיבון זוהייר ממשרד שי אייל
  • יתר הנושים לא היו מיוצגים
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים