שתף קטע נבחר

חצי שנה בכלא בשל התנגדות לקשר עם ערבי

צעיר נעצר בגלל טענת של זוגתו לתקיפה. רק בבית המשפט התברר שמקור התלונה שהגישה היה בלחץ של משפחתה היהודייה שהתנגדה לקשר ביניהם

בית משפט השלום בתל אביב זיכה לאחרונה צעיר שהואשם בהפרת צו הטרדה מאיימת, תקיפה ואיומים כלפי בת זוגו, וקבע כי אין אפשרות לבסס הרשעה על גרסתה הבעייתית של המתלוננת. השופט שמאי בקר התרשם כי מאחורי הפרשה עומדת ההתנגדות של משפחתה היהודייה של הצעירה לקשר עם בן זוג ערבי.

 

כתב האישום הוגש לפני כחצי שנה בעקבות דיווח של רוכב אופניים על אישה במצוקה ברכב בחורשה בכוכב יאיר. לנאשם יוחסו עבירות של איומים, תקיפת בת זוג ו"מסע חטיפה" של המתלוננת, תוך הפרת צו הטרדה מאיימת שאסר עליו ליצור עמה קשר.

 

בכתב האישום נטען שהנאשם חיכה למתלוננת מתחת לביתה ונכנס לרכבהּ באיומים, גרם לה להסיע אותו לחורשה וללון איתו, ניסה לחטט לה בטלפון, נשך אותה ואיים לרצוח אותה.

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

הנאשם הכחיש את המיוחס לו וטען כי מדובר בעלילת שווא שמקורה בהתנגדות משפחת המתלוננת לקשר בשל היותו ערבי. הוא זעק לחפותו וטען כי הנסיעה הייתה טיול רומנטי, וכי השכן של המתלוננת מהקומה השביעית אף ראה אותם מתגפפים ברכב לפני שנסעו.

 

המתלוננת לעומת זאת הכחישה שהייתה ביניהם מערכת יחסים וטענה כי שיתפה עם הנאשם פעולה מתוך פחד.

 

אבל בהכרעת הדין קבע השופט שמאי בקר כי למרות הזהירות שנקט בבחינת גרסת המתלוננת, בהתחשב בכך שהאישום עוסק בתקיפת בת זוג, אי אפשר לבסס עליה הרשעה. הניסיון שלה להכחיש את מערכת היחסים עם הנאשם, נקבע, לא רק סותר את כתב האישום, אלא אינו מתיישב עם העובדה שנפגשה עמו פעמים רבות, לעיתים ביוזמתה, ולדבריה קיימה איתו יחסי מין 30-20 פעמים.

 

גם אחרי שהוציאה נגדו צו הגנה, המתלוננת יצרה עם הנאשם קשר ובהודעת ווטסאפ הרעיפה עליו מילים כמו "אהבה", "פסיכיאטרית עליך", "עשית עליי כישוף" ו"אני 24/7 עליך". השופט ציין כי הראיות מעידות שמשפחתה אכן התנגדה נחרצות לקשר והצו הוצא בהשפעתה.

 

בנוסף נקבע כי התנהגות המתלוננת במהלך האירוע עצמו הייתה מוזרה ועוררה סימני שאלה. השופט הפנה לכך שלא ניסתה לברוח או לבקש עזרה אף שנקרו בדרכה אינספור הזדמנויות.

 

כך צוין כי השניים עצרו במקומות שונים לאורך המסע, למשל ליד פיצוציה שבה קנתה המתלוננת אוכל, בבית קפה שבו אכלו יחדיו ובתחנת דלק שבה המתינה לנאשם. בהמשך, השניים הדליקו מדורה לאור ירח, קיימו יחסים והמתלוננת נשארה לצדו של הנאשם בעודו ישן, במקום להתקשר לעזרה או להימלט.

 

התנהלותה, נקבע, לא מתיישבת עם חשש, פחד ואימה. השופט קבע כי אכן בבוקר אירע בין השניים ריב על רקע ניסיונו הלא לגיטימי של הנאשם לחטט בטלפון שלה, אלא שלא מדובר בתקיפה אלימה.

 

הוא הפנה למחדל חקירתי של המשטרה, שלא טרחה לזמן לעדות את השכן של המתלוננת: "לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי לאתר את השכן... נכנסים לביתה של המתלוננת, לוחצים על כפתור המעלית, ובפנים לוחצים '7', והנה יכולה הייתה המשטרה למצוא ראיה, אולי מזכה, רחמנא ליצלן".

 

לאור כל אלה הודיע השופט על זיכוי הנאשם והורה על שחרורו לאלתר מהמעצר שבו הוא שוהה בחצי השנה האחרונה.

 

  • לקריאת הכרעת הדין המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד יניב זוסמן
  • ב"כ הנאשם: עו"ד אבו סייף
  • עו"ד גל שר טוב עוסק בפלילי
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים