שתף קטע נבחר

אישה העלילה על בעלה שפגע מינית – ותפצה

גרושה שביקשה לנקום באבי ילדיה שנפרד ממנה הגישה נגדו תלונות שווא על פדופיליה והסיתה את בניהם נגדו. היא תשלם בשל כך 275 אלף שקל

בית המשפט למשפחה בירושלים חייב לאחרונה אם לשלושה לפצות את בעלה לשעבר ב-275 אלף שקל' בשל הסתה פרועה והוצאת לשון הרע עקב תלונות שווא שהגישה נגדו על פגיעה מינית בבניהם. בנוסף חויב הבן הבכור בן ה-20 לשלם לו פיצויים של 10,000 שקל על הוצאת דיבה בפוסט בפייסבוק ובמסרון שבהם הציג את אביו כפדופיל אלים על לא עוול בכפו.

 

כשהאב הודיע לאם ב-2011 שהוא מעוניין להתגרש היא החליטה לנקום בו באמצעות הגשת תלונות על פגיעה מינית ואיומים כלפי ילדיהם המשותפים. כל התלונות נסגרו מחוסר אשמה לאחר שהתברר כי לא הייתה להן כל אחיזה במציאות.

 

כתוצאה מהמעשים התמודד האב עם חקירות במשטרה והקשר עם ילדיו נפגע עד כדי כך שהתפתח ניכור הורי קשה והם ניתקו עמו כל קשר. שני הצעירים הפסיקו להיפגש איתו כבר לפני שש שנים ואילו הבן הבכור "התהפך" לפני כשנה וחצי ואף פרסם פוסט בפייסבוק ושלח מסרון לבני משפחה ומכרים של אשתו הנוכחית של האב, שייחס לו מעשי פדופיליה ואלימות.

אילוסטרציה  (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

בעקבות הפרשה החמורה הגיש האב באמצעות עוה"ד אסי סגל ושלומי חיימוב תביעה נגד גרושתו ובנו הבכור על הנזקים שנגרמו לו בשל פרסום לשון הרע והסתת הילדים נגדו. הוא טען שגרושתו העלילה עליו במטרה לפגוע בקשר שלו עם הילדים ולנקום בו. לטענתו, כתוצאה ממעשיה הקשר שלו עם ילדיו נפגע אנושות ונגרמה לו עוגמת נפש עצומה.

 

הגרושה טענה באמצעות עו"ד מרים סרגוסטי שהגישה את התלונות בתום לב על סמך דיווחי הילדים, ובסך הכול ביקשה להגן עליהם. הבן, שיוצג באמצעות עינת גריכטר, עמד על כך שכתב אמת.

 

אבל השופט נמרוד פלקס הבהיר שאינו מאמין לאם ואינו סבור שלרגע חשבה באמת ובתמים שהאב פגע בילדיו. הוא הדגיש שלאורך 15 שנות זוגיות האישה לא העלתה כל טענה נגד האב וההאשמות החמורות צצו רק כאשר ביקש להתגרש.

 

עוד הפנה השופט לסתירות רבות בגרסתה והדגיש כי מלבד העובדה שהתלונות נסגרו מחוסר אשמה, גם הגורמים הטיפוליים שליוו את המשפחה שללו כל חשד לאיומים או לפגיעה בילדים.

 

נקבע כי האישה נהגה בחוסר תום לב כשמטרתה היחידה הייתה לסכל את הקשר בין האב לבין הילדים. מלבד הפצת לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב היא נמצאה אחראית להסתה פרועה של הילדים ששוכנעו להאמין שאביהם פדופיל שביצע מעשים נוראיים, מה שהוביל בסופו של דבר לניכור הורי.

 

השופט קבע כי כתוצאה מהמעשים החמורים נגרם לאב צער עמוק והוא חש "כאילו עקרו איבר מאברי גופו". בנסיבות אלה הוא חייב את האישה לפצות את האב ב-250 אלף שקל בתוספת הוצאות של 25 אלף שקל.

 

התקבלה גם התביעה נגד הבן, שפרסומיו השקריים גרמו לאנשים רבים לחשוב שאביו פדופיל אלים. עם זאת, בשל מצבו הנפשי הקשה שהתבטא בין היתר בניסיון התאבדות ואשפוז בבית חולים לבריאות הנפש, חייב אותו השופט בפיצוי נמוך של 10,000 שקל בלבד.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד אסי סגל ועו"ד שלומי חיימוב ממשרד עורכי דין סגל-שמחיוב
  • עו"ד עינת גריכטר ייצגה את הבן (הנתבע 1)
  • עו"ד מרים סרגוסטי ייצגה את האישה (נתבעת 2)
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים