שתף קטע נבחר

הפועל חולון תובעת 1.2 מיליון ש' מהקפטן לשעבר

בעקבות סדרת ראיונות והתבטאויות של שלומי הרוש, שבהם הציג אותם כנוכלים, תבעו המנכ"ל והעמותות המפעילות את המועדון פיצוי על לשון הרע

 

שלומי הרוש מאוכזב (צילום: עוז מועלם)
שלומי הרוש (צילום: עוז מועלם)

מנכ"ל הפועל חולון בכדורסל רועי דבורה, והעמותות שמפעילות את הקבוצה, הגישו לאחרונה תביעת לשון הרע על סך 1.2 מיליון שקל נגד הקפטן לשעבר שלומי הרוש. לטענתם, בחודשים האחרונים, לאחר סיום היחסים עם הקבוצה, הוא הכפיש את שמם של דבורה והקבוצה בראיונות שהעניק לכלי תקשורת שונים, והציג אותם כנוכלים שמרמים שחקנים ומתנהלים בצורה "מלוכלכת ומכוערת".

 

המהלך מגיע כחודש לאחר שהרוש עצמו הגיש תביעה נגד הקבוצה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב על סך 846 אלף שקל, בטענה שהועזב שלא כחוק.

 

בתביעה שהגישה הקבוצה נגד הרוש באמצעות עו"ד גיא אבידן נטען שבשורת ראיונות שהעניק השחקן בחודשים האחרונים לכלי התקשורת, הוא הציג את המנכ"ל דבורה כמי שפועל מאחורי הגב של ההנהלה, הסתיר ממנו במרמה סעיפים בחוזה, ניצל והטעה אותו.

 

כך למשל, בראיון באוגוסט 2020 הוא הציג עצמו כמי שרומה ונוצל משום ששוכנע לא להיעזר בסוכן טרם החתימה על החוזה. לעומתו, דבורה הוצג כאדם לא הגון ונצלן. בראיון שהעניק באותו יום לתוכנית רדיו הוא הציג את התובעים כמי שהונו אותו ושינו את החוזה ללא ידיעתו. בראיון אחר הכריז ש"חולון התנהלה מלוכלך".

 

לטענת התובעים מדובר בפרסומים חוזרים ונשנים שמטרתם לפגוע בקבוצה ובמנכ"ל מתאוות נקם, שאף לוו בהמשך בהגשת תביעה מופרכת נגד הקבוצה לבית הדין לעבודה שבה הציג אותה כקבוצה שנוהגת לרמוס את זכויות עובדיה.

 

לדבריהם, כעסו של הרוש נבע מכך שלטענתו לא קרא את החוזה שעליו חתם ולא היה מודע לסעיף שעסק בסיום היחסים. אלא שמדובר בטענת שווא בפרט כשמדובר בשחקן מקצועי ובעל ניסיון.

 

מכל מקום, ציינו, הדרך שבה הסתיימו היחסים ודאי לא הצדיקה את סבב ההכפשות וההאשמות הקשות שהפנה כנגד המנכ"ל תוך פגיעה במוניטין שלו כמנהל מקצועי.

 

נטען כי כל הפרסומים של הרוש כנגד הקבוצה והמנכ"ל היו שקריים ומהווים לשון הרע, וכי בחירת הניסוחים והמילים מלמדת על כך שפעל בחוסר תום לב קיצוני ובכוונת זדון, במטרה להזיק להם וליצור הקשר שלילי לשמם הטוב.

 

לנוכח היקף התפוצה הרחב והעובדה שהרוש ניצל את מעמדו כשחקן מפורסם ובכיר, מבקשים התובעים בית המשפט לחייב אותו לפצות את אותם גם בפיצוי הסטטוטורי שקובע חוק לשון הרע על כל אחד מהפרסומים בנפרד וגם בפיצוי על הנזקים שנגרמו להם בפועל כתוצאה מ"פגיעה אובססיבית ושיטתית" בשמם הטוב.

 

בסך הכל נתבעו מהרוש 1.2 מיליון שקל בנוסף לפרסום התנצלות והבהרה כי הדברים שפורסמו אינם אמת.

 

שלומי הרוש בחר שלא להתייחס לדברים.

 

  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד גיא אבידן
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
שלומי הרוש
צילום: אורן אהרוני
מומלצים