שתף קטע נבחר

השופט לסבתא: 'תפסיקי להתערב בין ההורים'

במסגרת תביעת משמורת התברר שאימו של האב חברה לגרושתו והן מכפישות אותו בפני הילדים. השופט ארז שני הורה לה לחדול מהתנהלותה

בית המשפט למשפחה בתל אביב דחה בקשה של אם לקבל משמורת על שני ילדיה הקטינים, וקבע שדווקא מאחר שהאישה וחמותה מבקשות להרחיק את האב מהילדים - ראוי לקבוע משמורת משותפת. בפסק הדין שהותר לאחרונה לפרסום שלח השופט ארז שני מסר לסבתא שלפיו עליה להפסיק להתערב בסכסוך בנה לבין גרושתו, שכן אחרת היא עלולה למצוא עצמה מואשמת בהפרת צו שיפוטי.

 

האם, שיוצגה על ידי עו"ד דוד-חיים מלול, תבעה משמורת על שני הילדים וציינה שלא ניתן לכפות עליהם להיפגש עם אביהם בניגוד לרצונם. מנגד ביקש האב באמצעות עו"ד אלברט רפאלוב שהמשמורת תהיה אצלו וסיפר כי אמם של הילדים חברה לאמו ושתיהן מעבירות לילדים מסרים שליליים כלפיו, מה שגורם להם לסרב לפגוש אותו.

 

השופט שני כתב כי דבריה של האם מדליקים "נורת אזהרה גדולה ובוהקת". הוא הוסיף כי הסבתא, אמו של האב, משמעותית בחיי הילדים והיא בבחינת המשגיחה והמטפלת העיקרית בהם. הוא קבע שהסבתא והאם עשו יד אחת נגד האב ומנסות להרחיק אותו מהילדים.

אישה מבוגרת קשישה אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

באוקטובר השנה, לאחר שהאם לא נרתמה לחידוש הקשר, הורה השופט על משמורת משותפת. "האם חותרת להכבדה ככל יכולתה על הקשר שבין האב לבין הילדים", כתב וקבע קבע סנקציות במידה שהאם לא תדאג לקיום הביקורים.

 

בתסקיר רווחה שהוגש בתיק נכתב כי הקשרים המורכבים שבין האב לבין אימו נוצרו שנים רבות קודם לכן, כנראה, עוד על רקע גירושיה מאביו. עוד נכתב כי שני הצדדים טוענים שהצד השני אלים כלפי הילדים. שירותי הרווחה תיארו את הילדים כמבולבלים וקבעו במפורש כי הסבתא מעבירה לילדים מסרים נגד האב.

 

השופט שני ציין כי אם המשמורת תהיה בידי האם, היא תמשיך לפעול עם הסבתא לכך שהקטינים לא יהיו בקשר עם אביהם, ונדמה כי בסוף "ינצחו". בנסיבות אלה, קבע, ראוי להותיר את המשמורת כמשותפת.

 

השופט הוסיף כי אם האב ישכור לו מדור הולם בו חדר נפרד לקטינים, והם ילונו אצלו לילה אחד בשבוע. הוא הורה לאב להתקין בדירתו מחשב עם חיבור אינטרנט פעיל, עניין שיכול להסיר מכשול לא פשוט מיחסי האב ובנו. "תנאי המגורים במקום הנוכחי בו מתגורר האב הם, למצער, משעממים עד לזרא", כתב.

 

באשר למעורבותה השלילית של הסבתא כתב השופט כי שירותי הרווחה שקלו את האפשרות להמליץ על כך שהילדים לא ישהו עמה ולא יקיימו עמה קשר. עם זאת, הפסקת הקשר עלולה להתפרש בעיני הילדים כסיבה נוספת לכעוס על האב.

 

השופט הורה לסבתא כי עליה להפסיק את מעורבותה בסכסוך בין ההורים ולחדול מהעברת מסרים שליליים לילדים על אביהם. הוא הבהיר לה כי אם לא תעשה כן היא תיחשב כמי שהפרה הוראה שיפוטית.

 

עוד מסר השופט אזהרה להורים שייזהרו בהתנהלותם כלפי הילדים שכן כבר יש נוכחות של פקידת סעד בתיק ויכול להיות מי שיטיל ספק במסוגלותם לדאוג כראוי לילדיהם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים