שתף קטע נבחר

נכווה במפולת באתר בנייה ותובע 2.5 מיליון ש'

קבלן ריתוך הועסק בעבודות תשתית בהרצליה. מפולת עפר הצמידה אותו לצינור רותח שגרם לו 60% נכות. הוא הגיש תביעת רשלנות נגד כמה גורמים

 

תביעה. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

לפני כשנתיים וחצי התרחשה תאונה קשה במהלך ביצוע עבודות תשתית בהרצליה. מפולת עפר התדרדרה על קבלן משנה שעסק בריתוך צינור והצמידה אותו אל הצינור הרותח. הוא נכווה קשות וחייו ניצלו בנס. בתביעה שהגיש לאחרונה נגד מבצעת הפרויקט ונתבעים נוספים הוא טוען כי הם התרשלו כשלא דאגו לבטיחות באתר, ודורש 2.5 מיליון שקל.

 

באמצעות עו"ד עבדאללה עסלי סיפר התובע שביולי 2018, בשעות הלילה, התבצעו עבודות תשתית להנחת צנרת מים בהרצליה. מבצעת הפרויקט, חברת יניב דרומי, שכרה את שירותיו לריתוך צינורות. הוא נכנס לבור שעומקו לפחות 1.5 מטר ושנחפר על ידי עובד של החברה על מנת לבצע ריתוך.

 

לדברי התובע, בזמן שהיה בבור וריתך את הצינור, התרחשה מפולת חול ועפר שדחקה והצמידה אותו לצינור הרותח במשך דקות ארוכות עד לחילוצו. חייו ניצלו הודות למסכת הריתוך שחבש, שאפשרה לו לנשום באופן חלקי. כמה דקות לאחר החילוץ הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב בינוני, כשהוא סובל מכוויות קשות בבטנו ובירך ימין.

 

מלבד החברה והעובד שחפר את הבור הוגשה התביעה גם נגד מנהל העבודה, חברת המים של הרצליה, החברה לפיתוח הרצליה והעירייה.

 

לטענת התובע, התאונה התרחשה בשל רשלנות הנתבעים או עובדיהם. בין היתר, הם לא דאגו לדפן את דפנות התעלה ולמנוע את התמוטטות הדפנות, לא החזיקו את החול שנחפר במרחק המבטיח מפני התמוטטות, הורו לו לעבוד במקום מסוכן, לא עשו שימוש בתא הגנה שהיה מאפשר את השלמת העבודה בבטחה, לא דאגו לבדיקות סביבתיות לרבות בדיקת עומס החול ועוד.

 

הוא הוסיף כי הוראות תקנות הבטיחות בעבודה הנוגעות לחפירות ועבודת עפר לא בוצעו או לא בוצעו כראוי ועקב כך נגרמה התאונה. לדבריו, הנתבעים הפרו חובות המוטלות עליהם בחוק כמו פקודת הבטיחות בעבודה ותקנות הבטיחות הנוגעות לעבודות בניה.

 

התובע סיפר שבעקבות התאונה נגרמו לו כוויות קשות. בנוסף הוא סבל מהגבלה בתנועת הראש והצוואר בשל כאבים. לאחר התאונה, בתחילת אוגוסט 2018, הוא עבר להמשך טיפול בבית החולים שיבא בתל השומר שם אושפז ממושכות. הוא עבר השתלת עור ונדרש לחבישות לחץ וחבישות סיליקון. בנוסף לסבל שנגרם לו בעקבות הכוויות הוא סבל גם מכאבי צוואר, שהלכו והחמירו עם מוגבלות בתנועות ומירידה בתחושה בגפיים.

 

בשל פציעותיו נבצר ממנו לשוב לעבודתו. בעקבות התאונה ובשל הכוויות הקשות שהותירו בגופו צלקות מכוערות, הוא סובל גם מפוסט טראומה, חרדות ומדיכאון. בהתאם לחוות דעת רפואיות שהגיש התובע, שיעור נכותו הקבועה עומד על 60%.

 

מחברת המים של הרצליה נמסר: "התביעה טרם התקבלה במשרדי התאגיד. בטרם עיון בכתב התביעה לא ניתן יהיה להתייחס באופן רציני ומעמיק לטענות התובע. יתרה מכך, מי הרצליה תגיב (לאחר קבלת התביעה) לגוף הדברים בבית המשפט".

 

מהחברה לפיתוח הרצליה נמסר: "התביעה המוזכרת בפנייתכם לא התקבלה במשרדי החברה לפיתוח הרצליה בע"מ. בטרם עיון בכתב התביעה לא ניתן יהיה להתייחס באופן רציני ומעמיק לטענות התובע. החברה לפיתוח הרצליה בע"מ תגיב (לאחר קבלת התביעה) לגוף הדברים בבית המשפט".

 

מיתר הנתבעות לא התקבלה תגובה עד למועד פרסום הכתבה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים