שתף קטע נבחר

חצי שנת עבודות שירות לסקסולוג מוכר

הסקסולוג הורשע בהעלמת הכנסות של כמיליון שקל, ונקנס גם ב-40 אלף שקל. בית המשפט התחשב בפגיעה הכלכלית שגרם לו ההליך ובחרטה שהביע

בית משפט השלום בתל אביב גזר לאחרונה עונש קל של שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 40 אלף שקלים על סקסולוג מוכר, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בהשמטת הכנסות בסך כמיליון שקל והגשת פנקסים כוזבים.

 

חקירה שנוהלה נגד הסקסולוג העלתה כי בשנים 2014-2006 הוא פעל להתחמק מתשלום מס, והגיש לפקיד השומה ספרי הנהלת חשבונות שלא שיקפו את הכנסותיו. לפי הממצאים הוא נהג לקבל חלק מהתשלומים עבור הטיפולים במזומן, וניהל שני יומני פגישות – האחד אמיתי והשני פיקטיבי שבו כתב רק חלק מהטיפולים שהעניק בקליניקה.

 

כתב האישום המקורי שהוגש נגדו לפני כשנתיים ייחס לו העלמת מסים בהיקף עצום אבל לאחר הליך גישור המדינה הגיעה איתו להסדר טיעון שבמסגרתו הורשע בהעלמת הכנסות של כמיליון שקל בסך הכל ובהגשת פנקסי חשבונות כוזבים.

תביעה. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בהסדר הטיעון סוכם כי המדינה תעתור לעונש של תשעה חודשי מאסר עם אפשרות לעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס משמעותי, ואילו הסניגורים יוכלו לטעון בחופשיות. ואכן, הסניגורים ביקשו להתחשב בנאשם ולהטיל עליו שעות שירות לציבור (של"צ), מאסר על תנאי וקנס מתון.

 

הם הדגישו כי מדובר בהעלמת הכנסות של כ-100 אלף שקל בשנה סך הכל, וכי במקרים דומים נאשמים יצאו מזה באמצעות תשלום כופר. עוד התבקש בית המשפט להתחשב בפגיעה התדמיתית והכלכלית שהסבו לסקסולוג החקירה וההרשעה, והאפשרות שמרפאתו תיסגר זמנית בשל הליך שמתנהל בעניינו במשרד הבריאות. עוד נטען כי אם יצטרך לרצות עבודות שירות ייגרם נזק למטופלים שייאלצו להשהות את הטיפול.

 

הסניגורים הפנו לכך שמאז התפרצות הקורונה הנאשם מתנדב במיון, הציגו מכתבי תודה והערכה שקיבל וציינו כי הוא לקח אחריות על מעשיו, שילם את מלוא המס שהעלים וכתב האישום שלו תוקן בעקבות זאת. הסקסולוג עצמו הביע צער וחרטה, הדגיש שהוא ציוני ואוהב את המדינה ותיקן את דרכיו.

 

השופטת דנה אמיר קבעה כי אי אפשר להתעלם מכך שהוא ביצע עבירות מס במשך תשע שנים באופן שיטתי, "תוך שימוש במרמה, עורמה ותחבולה באופן מתוחכם ומתוכנן". עם זאת, היא ציינה כי יש משקל לכך שהיקף ההשמטות בסופו של דבר לא גבוה במיוחד.

 

השופטת ציינה שהיא לא מצאה לנכון להסתפק בשל"צ. עם זאת, היא כן לקחה בחשבון שלנאשם אין עבר פלילי, הוא הודה ולקח אחריות על מעשיו, חסך זמן שיפוטי והסיר את המחדל.

 

עוד הפנתה השופטת למסירותו למטופלים, לעבודתו החשובה, להתנדבות בבית החולים ולהשפעת הענישה על משפחתו ועל מטופליו. בנוסף, התחשבה השופטת בכך שמצבו בהליך מול משרד הבריאות לא ידוע עדיין, לחלוף הזמן מאז ביצוע העבירות ולפגיעה הכלכלית שנגרמה לו.

 

לאור כל אלה החליטה השופטת כי העונש יהיה שישה חודשי עבודות שירות, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 40 אלף שקל.

 

  • לקריאת גזר הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המאשימה: עו"ד אלירן גלילי
  • ב"כ הנאשם: עוה"ד אהוד ברזילי, לירון בן מאיור ועופר רחמני
  • עו"ד תמיר סולומון עוסק במיסים
  • הכותב לא ייצג בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים