שתף קטע נבחר

הכירו את נוק

מדור הסטארטאפים שלנו, בשיתוף ״מפת הסטארטאפים הישראלים בניו יורק״, מאפשר לכולנו הצצה לעולמן של החברות הישראליות שמנסות לכבוש את אמריקה בימי הקורונה. השבוע על המפה, נוק, פלטפורמת בינה מלאכותית שהופכת את כל תהליך השכרה לדיגיטלי ואוטומטי. הישראלים שמאחורי הרעיון עונים על השאלון שלנו

נוק היא פלטפורמת בינה מלאכותית שהופכת את כל תהליך חיפוש דירות להשכרה לדיגיטלי ואוטומטי, החל מחיפוש באתר, התקשורת נעשית מול AI-Bot, הביקור בדירות נערך ללא מתווך או מלווה ובאמצעות חיבור למנעולים חכמים, בדיקות אשראי והתאמה וחתימה על החוזה. עד כה גייסה החברה כמיליון דולר.

 

תעודת זהות

מייסדים: ארז כהן וגיא ישפה

שנת הקמה: 2018

שנות עבודה בניו יורק: שלוש שנים

 

איך נולד הרעיון?

״במעברי לניו-יורק״, מספר ארז, ״חיפשתי דירה וחשבתי שניו יורק בירת הנדל״ן תהיה משוכללת ויעילה. גיליתי שאין אדם שעבר דירה בעיר ולא תיעב את תהליך החיפוש. זאת תקופה מאד אמוציונלית. מדוע? כי התהליך ארכאי ולא תואם את הציפייה שלנו (מילניאלנז) לחוויה מעצימה ו-on-demand. כל ענף אחר בעולם מספק שירותים טכנולוגיים עם שקיפות מלאה ויכולת לבצע הכל מהפלאפון, אבל כדי לראות דירה אני צריך לכתוב עשרות מיילים, לחכות ימים, להיות עם איש מכירות זר בתוך דירה, כשכל מה שאני רוצה באמת זה לעשות את זה בעצמי ובזמן שלי״.

 

מה הייתה נקודת המפנה, המהלך שאחריו החלה צמיחה אמיתית?

 ״נקודת המפנה היתה קורונה. הקורונה גרמה לחוסר היעילות לפעפע למעלה, לבעלי הבניינים - גם בזמני העמידה של דירות בשוק וגם במחיר התיווך שעליהם לשלם. בעבר למתווכים היה קל להשכיר דירות, היום מאד קשה להם - ניהול המרקטינג נהיה חשוב, לענות לכל אימייל במהירות נהיה קריטי, לאפשר לאנשים את הגמישות שהם צריכים נהיה כלי מרכזי ביכולת להשכיר היום דירות בעיר״.

 

גמגכמ ()
מייסדי החברה. כהן וישפה

 

מדוע בחרתם להעתיק את הלוקיישן דווקא לניו יורק?

״הרעיון נולד בניו יורק וזו העיר המשולמת להתחיל בה. תהליך השכרת הדירות בניו-יורק הוא תהליך ארכאי ומיושן, והפרגמנטציה של השוק מאפשרת לגדול במהירות אצל בעלי הבניינים הגדולים בעיר המנהלים אלפי דירות (לשם השוואה, בתל אביב רוב בעלי הדירות הם בעלי דירה או שתיים ולכן מודל מכירה B2B קלאסי לא מתאים לעיר כזו). מודל דמי התיווך המקובל בעיר נותן לפתרון שלנו יתרון יחסי עצום״.

 

מתי להערכתכם הוא הטיימינג הנכון להגיע לעיר?

״כמה שיותר מוקדם, במיוחד עבור סטארט אפ המכוון לשוק האמריקאי״. איפה תפסה אתכם תקופת הקורונה? ״הקורונה האיצה מגמות שקרו בלאו הכי בשוק השכירות בניו יורק. השוק חיפש להתייעל, וכבר כמה חברות תיווך מסורתיות נסגרו עוד לפני הקורונה, כי לא עמדו בשינויים של השוק. הפתרון שלנו, שמאפשר לדיירים להגיע לבקר בדירות לבד הוא בדיוק הפתרון אותו הם חיפשו בעלי הדירות כדי להצליח להשכיר בתקופה המתאגרת הזו. אנחנו מקבלים כל יום תגובות ממבקרים שמברכים על הטכנולוגיה והיכולת שלהם לחפש דירות בצורה בטוחה״.

 

אילו שינויים נאלצתם לעשות בעקבות הקורונה?

״הקורונה בעצם שינתה מאוד את תוכנית הגדילה שלנו. הצורך ההולך וגדל שנוצר בשוק לפתרון שלנו היווה עברנו אתגר והיינו צריכים לעשות כמו שינויים במודל העסקי ובטכנולוגיה כדי להצליח להנגיש את הפלטפורמה שלנו ליותר בעלי דירות. בעוד שלפני הקורונה התמקדנו בעיקר בבעלי הדירות הגדולים ביותר בעיר (מעל 1000 יחידות), במהלך הקורונה החלטנו לעשות מהלך שיאפשר לנו לעבוד גם עם בעלי דירות בינוניים וקטנים יותר״.

 

כיצד השתנו היעדים, או הצעדים שתכננתם בעקבות הקורונה?

״עבור סטארטאפ, כל סטארטאפ, שינוי בשוק הוא מבורך כי הוא מזקק את אחת התכונות החשובות ביותר של סטארטאפים, ואולי היחידה שמצדיקה את קיומן - היכולת לנוע במהירות. לחברות גדולות אין את הפריבילגיה הזאת ועל כן חשוב לשים שם את הדגש. בהקשר שלנו בנינו המון טכנולוגיה שנותנת לנו יתרון משמעותי בתקופה הזו - כלי מרקטינג משוכללים כדי להרחיב את החשיפה למודעות על הדירות שלנו, כלים של ניתוח השוק ומחירי דירות שנותנים תמונה דינאמית ומדויקת של השוק לבעלי הדירות ועוד. גם העבודה אל מול הספקים שלנו הייתה מאתגרת, שכן חלקם היו מושבתים במהלך החודשים הראשונים של הקורונה, מה שאילץ אותנו לעשות שינויים בתוכנית הפיתוח שלנו, כדי ליצור אלטרנטיבה שתאפשר לנו להמשיך לגדול עם ספקים חדשים״.

 

האם אתם ממליצים לחברות בימי הקורונה להגיע לעיר או לא?

״אנחנו בפירוש מרגישים שהשוק מתחיל להתאושש ואנשים מתחילים לחזור לעיר, זה עיתוי טוב להביא חדשנות לניו יורק״.

 

האם מחפשים עובדים?

כן!

כל הפרטים באתר: https://www.knockapp.co

 

מפת הסטארטאפים הישראלים בניו יורק הוקמה על ידי גיא פרנקלין. המפה מאגדת בתוכה כ-300 סטארטאפים ישראלים ומאפשרת להם לגדול ולהרחיב את פעילותם בארה״ב בדרך חדשנית. למפת הסטארטאפים המלאה: www.IsraeliMappedinNY.com

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים