שתף קטע נבחר

אישה שעברה 3 ניסיונות חיסול קיבלה פטור מחובות

אם ל-10, הנמצאת בהיריון ה-11 מגבר שנרצח לאחרונה, קיבלה מהוצאה לפועל צו הפוטר אותה מחובות בסך 143 אלף ש' שצברה לפני כעשור

רשם לשכת ההוצאה לפועל בתל אביב, יניב דיין, הוציא לאחרונה צו הפוטר בת 36 מחובות שתפחו לכ-143 אלף שקל במסגרת הליך חדלות פירעון. הרשם החליט שהגיעה השעה להעניק מעט נחמה לחייבת – אם לעשרה שסבלה מאלימות מבעלה לשעבר ונפלה קורבן לשלושה ניסיונות חיסול בשל הסתבכותו עם עבריינים.

 

התיק נפתח בשנה שעברה בשל חובות שצברה האישה בשנים 2013-2011 לבנק, לחברות תקשורת, לבית חולים, לחברת חשמל ועוד. במסגרת ההליך הוטל עליה צו תשלומים מינימלי של 150 שקל בחודש בלבד ומונה לה נאמן.

 

לאחר שהנאמן ערך בדיקה מעמיקה על אודות מצבה הוא הדגיש דו"ח שהמליץ להעניק לה הפטר מיידי מהחובות. בדו"ח תיאר הנאמן אישה שנמצאת במנוסה וסובלת מקשיים רבים – נפשיים וכלכליים.

אקדח אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

הנאמן ציין בין היתר כי החייבת סבלה במשך שנים מאלימות מארבעה בני זוג שונים שלהם ילדה עשרה ילדים. לאורך חייה עברה שלושה ניסיון חיסול. השניים האחרונים היו לאחר שבעלה האחרון הסתבך עם גורמים עבריינים שניסו להתנקש בחייו ובחייה כשהייתה בהיריון. לאחר שהתגרשה גם ממנו הוא שלח, לטענתה, עבריינים לירות בה. בעקבות זאת היא נלקחה עם הילדים למעון לנשים מוכות וברחה איתם לדרום הארץ בהוראת המשטרה. כיום היא שוב נמצאת בהיריון מגבר שנרצח לפני כארבעה חודשים.

 

עוד עלה כי החייבת לא מסוגלת לעבוד בשל מצב נפשי קשה וחרדות ולנוכח הנדודים שנכפו עליה עקב הסכנה לחייה, והיא מתקיימת מקצבאות ומתנהלת בצניעות. כמו כן, אחד מבניה, שהיה עד לאחד מניסיונות החיסול, סובל מבעיות פסיכיאטריות קשות.

 

הנאמן ציין כי בנסיבות אלה אין תועלת בהליך: החייבת משלמת סכום זעום, צריכה לפרנס עשרה ילדים ונמצאת היום בהיריון עם בנה ה-11. אין לה כושר השתכרות במצבה הנפשי והאישי הקשה והיא מוכרת ברווחה ובמשטרה כשאישה שנמצאת בסכנת חיים. לפיכך המליץ הנאמן לאפשר לה לפתוח דף חדש ונקי מחובות בחייה.

 

בהחלטה שניתנה לאחרונה הסכים הרשם יניב דיין עם עמדת הנאמן והוציא צו שפוטר את החייבת מכל חובותיה. "במתן צו ההפטר תהיה מעט נחמה לחייבת על מנת שתוכל לרכז את מאמציה ויכולותיה בטיפול בילדיה ובתינוק הממשמש ובא", כתב.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים