שתף קטע נבחר

הפסידה כתובה: ידעה על נטייתו של בעלה וסלחה

אישה שיזמה את הגירושים מבעלה ביקשה לקבל את דמי הכתובה ונימקה זאת בכך שבגד בה עם גברים וטרנסג'נדריות. בית הדין הרבני דחה אותה

 

בני זוג מתווכחים (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: Shutterstock)

בית הדין הרבני בפתח תקווה דחה לאחרונה תביעה לתשלום כתובה של 360 אלף שקל, שהתבססה על טענת האישה כי נאלצה לעזוב את בעלה כיוון שבגד בה עם גברים וטרנסג'נדריות. הדיינים קבעו שהיא לא הוכיחה שבעלה בגד בה בפועל, או שהנטיות המיניות שלו – שלהן הייתה מודעת במשך שנים – פגעו ביחסי האישות ביניהם.

 

אישה שיוזמת גירושים צריכה להוכיח עילה חזקה שמחייבת את בעלה בתשלום דמי הכתובה. במקרה הנוכחי, היא טענה שנאלצה לעזוב את הבית לאחר שגילתה בנייד של בעלה התכתבויות מיניות. היא הוסיפה שהוא נהג באלימות כלפי הילדים והזניח אותם כדי לצפות בתכנים פורנוגרפיים.

 

הבעל הודה בהתכתבויות ובנטיותיו המיניות אבל הכחיש שבגד באשתו בפועל. הוא טען שהיא הייתה מודעת לנטיותיו שלו כבר לפני שנים ובכל זאת המשיכה לחיות איתו ולקיים איתו יחסי אישות עד שעזבה את חדר השינה לפני כשנתיים. לדבריו, הסיבה האמיתית לפירוק הנישואים היא סכסוך קשה בקשר לילדים ולא מדובר בעילה שמצדיקה פסיקת כתובה לפי ההלכה.

 

הדיינים - הרב יגאל לרר, הרב אריאל ינאי והרב בן ציון הכהן רבין - הגיעו למסקנה שהאישה ידעה לכל הפחות מ-2015 על הנטיות של בעלה ועל ההתכתבויות המיניות. למרות זאת היא סלחה לו והמשיכה לחיות איתו ולקיים איתו יחסים, וההחלטה שלה להיפרד ממנו כעת הייתה על רקע הטענות שלה להתנהלות אלימה כלפי הילדים.

 

בפסק הדין שנכתב על ידי הדיין ינאי צוין כי הטענות של האישה בנוגע לילדים נדחו על ידי גורמי המקצוע שאף אישרו הסדרי שהות עם בעלה ללא פיקוח. בנוסף, אמנם הבעל הודה בהתכתבויות על פנטזיות מיניות ואוננות עם גברים וטרנסג'נדרים אבל לא הוכח שקיים עמם יחסי מין. כלומר, לא הוכח שבגד בפועל.

 

בנסיבות אלה נקבע כי אפשר להבין ללב האישה שהחליטה להיפרד מבעלה, אלא שלפי ההלכה היא לא הוכיחה עילת גירושים שמזכה בכתובה.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה בשיתוף אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ האישה: עו"ד יוסי הרשקוביץ וטוען רבני יהושע זאב זנד
  • ב"כ הבעל: עו"ד ציפי פיק ועו"ד ג'רמי שטרן
  • עו"ד רחל דון יחייא עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצגה בתיק
  • ynet הוא שותף באתר פסקדין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים