שתף קטע נבחר

חרף טענה לפגיעה מינית: ימשיך לפגוש את בנו

אמו של בן 5 ביקשה להרחיק את ממנו אביו, שהכחיש את טענותיה. שופט קבע שעד לבירור החשד, האב ייפגש עם הילד בנוכחות סבתו של הקטין

בית המשפט למשפחה באשדוד דן לאחרונה בבקשה לצו הגנה שהגישה אם לילד בן 5 על הרצף האוטיסטי בטענה שאביו פוגע בו מינית במקלחת. השופט אריאל ממן קבע שעדותו של האב שהכחיש לא הייתה קוהרנטית, אולם מנגד מצבה הנפשי של האם ומניעיה טרם הובררו. בנסיבות אלה הוא לא הוציא צו הגנה אבל הטיל מגבלות על קיום מפגשים בין האב לבנו.

 

בבקשה טענה האם שהאב מבצע עבירות מין בבנם. היא הסתמכה בעיקר על אמירות לא מותאמות של הקטין, שמהן הסיקה כי הוא חשוף לתכנים מיניים. היא ציינה כי חשדותיה מופנים כלפי האב מכיוון שהוא מתקלח עם הילד וממשיך לעשות כן בניגוד להפצרותיה כי יחדל מכך.

 

החודש התקיים דיון במעמד האם בלבד והשופט צביר פורר הוציא צו האוסר על מפגש של האב עם בנו, עד לדיון בבקשה בנוכחות שני הצדדים. כמה ימים לאחר מכן ביקש האב לבטל את צו ההגנה בטענה שמדובר בטענות סרק ובכך שהאם מנסה בחוסר תום לב להשיג הישגים בהליך המשמורת המתנהל ביניהם. הוא הוסיף שהאם אינה בריאה בנפשה. האב הציג גם בדיקת פוליגרף פרטית שלטענתו מחזקת את גרסתו כי לא ביצע מעשים מיניים בקטין.

אילוסטרציה  (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

מנגד, האם פירטה את אמירותיו המיניות של הקטין ועמדה על טענתה כי במסגרת המקלחות המשותפות פוגע בו האב מינית. היא הוסיפה כי בעקבות הפגיעה הקטין נמצא בחרדות וכי היא הגישה תלונה למשטרה וביקשה שבנה ייבדק בבדיקה מקצועית.

 

ביחס למצבה הנפשי ציינה האישה כי אכן בעבר הייתה מצויה בסערת רגשות ובמצב נפשי לא טוב, שכן נקלעה למצוקה בעיקר סביב הפרידה, אולם לדבריה מצבה הנפשי כיום שפיר.

 

השופט אריאל ממן ציין כי בחקירתו הכחיש האב שהוא נוהג להתקלח עם הקטין אך כשעומת עם תכתובות ווטסאפ שהוחלפו עם האם בנושא תשובותיו לא היו קוהרנטיות. מההודעות עלה שמפעם לפעם נהג האב להתקלח עם הקטין ובני הזוג אף שוחחו בעניין.

 

עוד נכתב כי אין בעצם המקלחות המשותפות כדי ללמד בהכרח על פגיעה מינית אלא שהעובדה שהאב בחר להרחיק עצמו מכל וכל ממקלחות אלה עומדת לו לרועץ.

 

בהתייחס לבדיקת הפוליגרף ציין השופט כי השאלות שנשאל האב התייחסו לפעולות מיניות ספציפיות אך לא היה בהן כדי לשלול פעולות מיניות אחרות בנוכחות הקטין. הוא הוסיף כי גרסתו הלא סדורה של האב בעניין המקלחות יכולה לבסס את הטענה שבמסגרת אותן מקלחות נחשף הקטין לתכנים מיניים לא מותאמים באופן הפוגע בו.

 

"טרם הוסרה העננה ביחס לפגיעה הלכאורית בקטין וזאת הגם שאין בקביעתי כדי לקבוע מסמרות ביחס לשאלה זו", כתב השופט. מנגד הוא ציין כי אין בידו די נתונים על מצבה הנפשי של האם והוא אינו יכול לקבוע מה הנסיבות שגרמו להגשת הבקשה.

 

בנסיבות אלה השופט לא מצא להרחיק את האב לגמרי מהקטין וקבע שהוא ייפגש עמו פעמיים בשבוע, בנוכחות אימו של האב (סבתו של הקטין).

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אילוסטרציה
צילום: Shutterstock
עו"ד שמואל גרוס
מומלצים